Kočka často hrabe v záchodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lavazza2
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 16.05.19 10:36
Kočka často hrabe v záchodu

Ahoj lidi, jdu si k vám pro radu i když stejně raději zajdu zítra na veterinu. Máme 3letou kastrovanou kočku žijící v bytě. Poslední 2-3 dny neskutečně často chodí na záchod a hrabe stelivo, vždycky to vypadá že jde čůrat ale když jsem ji včera kontrolovala tak jsem zjistila že vůbec nemočí. Máte s tím někdo zkušenosti? Dívala jsem se na netu že bude něco špatně asi s močovýma cestama. Jak se to pak léčí? Moc děkuji za každý názor

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Safrik
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 16.05.19 10:41

Rekla bych ze cicka ma zanet mocaku a curani ji boli. Urcite ji vem na vererinu daj ji antibiotika. Resila jsem to kdysi s kocourem. :kytka:

stinga
Kelišová 7347 příspěvků 16.05.19 10:43

@lavazza2 na tu veterinu prosím běžte rychle, můžou to být močové kameny, které ucpávají močovody, pro kočku je to hodně bolestivé a hodně nebezpečné, prostě ta moč jí nejde ven a v podstatě to tu kočku může jako otrávit, z rozkladu moči jsou jedovaté zplodiny - neumím to říct odborně, tak jen tak laicky, taky to může být zánět
co jí budou dělat - nevím, nějak to musí zprůchodnit, pokud jsou to kamínky dostane dietu a léky, pokud zánět tak antibiotika
ale opravdu tu veterinu neodkládej

iPodPrd
Kecalka 359 příspěvků 16.05.19 10:44

Náš kocour tohle dělá, když se nudí - mysela jsem, že jde o něco s moč. cestama, ale na veterině bylo vše ok. Ten zmetek prostě zjistil, že když hrabe, tak hned přijdu a zametám a mluvím na něj, a to je přece děsná sranda, tak už to dělá naschvál :roll: :lol:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 16.05.19 10:46

@lavazza2 vzala bych ji pokud možno na veterinu již dnes. Pokud nemočí vůbec nebo minimálně, je to celkem průšvih. Kočkám celkem brzy při problémech můžou selhávat ledviny. Na veterině odeberou krev, odeberou moč, můžou udělat ultrazvuk (kontrola naplnění močového měchýře). Pokud bude potřeba, přispí, aby močové cesty zprůchodnili, bude-li tam nějaká překážka.
Pokud se jedná „jen“ o zánět, dostane ATB. Dle stavu krve může dostat i kapačku, aby se tzv. propláchla.

Každopádně bych do zítřka nečekala. Přeji, ať je to nějaká banalita
:kytka:

Aduš8
Závislačka 4927 příspěvků 16.05.19 11:05

Okamžitě k veterináři. Může dostat zánět ledvin, my jsme takhle o kocourka přišli.

histep
Závislačka 4864 příspěvků 16.05.19 11:22

Zánět močových cest. Na veterinu co nejdříve, dostane antibiotika, injekci a na doma nejspíš tabletky. Bohužel kastrované kočky na to trpí.

LilyJane
Kecalka 213 příspěvků 16.05.19 11:25

Jak už všichni psali: veterina okamžitě. Je to přesně jak popsala @Kakika
Pokud neodeberou moč, tak kočce dají ATB aby se jí alespoň dočasně ulevilo a ty mohla nabrat vzorek.
Někde dávají speciální písek do kterého se moč nevsákne, já natáhla na kamínky potravinovou fólii - kocour jak byl přešťastný z toho, že si může ulevit se neobtěžoval s hrabáním, okamžitě čapnul a nechal mi tam louži, kterou jsem vcucla do stříkačky.
Není to sranda, když se něco takového objeví tak je lepší nečekat a jednat - čím dřív, tím líp.

Monikap3
Kecalka 425 příspěvků 16.05.19 12:11

Přidávám se s radou na nic nečekat a letět na veterinu. Mám 6letého kocoura a toto jsem řešila loni. Hrabal, močil málo a furt se olizoval. Zánět močových cest. Na to konto se druhý den snažil vymočit a nic. Jela jsem hned k doktoru, kocour měl struvity (kameny) ucpanou močovou trubici a plný močový měchýř, musel hned pod narkozu a dostal dren, se kterým chodil chudák asi týden, aby byly cesty průchodné. Do toho dvakrát denně na veterině, antibiotika, anestetika a zavodňování. Bylo to těžké, ale od té doby má speciální granule a klepu- zatím je v pořádku. Ale skoro jsem o něj přišla, kdybych veterinu odkládala. Držím palce a dejte vědět :)

lavazza2
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 16.05.19 12:23

@Monikap3 @LilyJane @Aduš8 @Kakika @stinga @Safrik Děkuju moc za reakce. Nikdy jsem zdravotní potíže u ní nemusela řešit, takže jsem z toho dost vyklepaná. Jinak kočka jí v pohodě i pije, hraje si, mazlí se proto jsem si říkala co s ní může být ohledně toho hrabání. :zed: Ukecám šéfa a skončím v práci dřív a hned tam s ní jedu. Dám pak echo jak jsme dopadly.

Safrik
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 16.05.19 12:31

@lavazza2 Neni zac, pak se ozvy :kytka:

stinga
Kelišová 7347 příspěvků 16.05.19 12:32

@lavazza2 tak hodně štěstí, ať je to něco banálního a kočičce je zas dobře :srdce:

Monikap3
Kecalka 425 příspěvků 16.05.19 12:44

@lavazza2 Samíkovi taky na první pohled nic nebylo, jedl, pil, hrál si. Až když jsem pro jistotu volala veterináři a ten mě vyděsil, že v případě ucpání močových cest může jít o hodiny, jsem začala jednat. Držím palce, určitě to bude v pohodě :kytka: :kytka: :kytka:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 16.05.19 14:03

@lavazza2 můj kocour také vypadal OK, až najednou jsem si všimla, že pod ním sem tam zůstávají kapičky krve. Na té naší flekaté podlaze to vidět nebylo. Záchod byl v místnosti, kde jsme netrávili žádný čas a navíc máme ještě druhého kocoura, takže načůráno tam bylo. Hned jsem ho popadla na veterinu a močový měchýř měl úplně přeplněný. Přispali ho, odebrali krev (ledvinové testy dopadly katastrofálně), zavedli cévkovací trubičku přesně, jak psala @Monikap3 a týden byl doma na plenách (protože nemohl ovládat vylučování, tak pořád ukapával). O týden později už byly ledvinové testy v normě, ale měla jsem velký strach, že to nechá následky.

Budu nakukovat, jak jste dopadly ;)

Monikap3
Kecalka 425 příspěvků 16.05.19 14:25

@Kakika To jsou strachy o ty naše miláčky viď :) Já byla hotová. Jsem ráda, že je tvůj kocourek v pořádku :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama