Reklama

Kočka domácí - omezuje vás?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katla
Kecalka 115 příspěvků 13.09.18 08:32
Kočka domácí - omezuje vás?

Ahoj, naše děti milují zvířata. Přestěhovali jsme se do rodinného domku na vesnici a naskytla se nám možnost pořídit si koťátko, resp. kocourka. Jednoho kocourka už jsme tu měli, ale někam se zaběhl a už se nevrátil, bylo to pár měsíců zpět. Děti z nového kamaráda samozřejmě nadšené, už ho vidí u nás doma, já vím, že bych se o zvířátko starala hlavně já. Jednalo by se o obyčejnou venkovskou kočku, která by bydlela venku, ale nedělám si iluze, že by je děti občas netahaly do baráku. Moje otázka zní: Jak moc vás taková kočka omezuje? Když například jedete na dovolenou. Vrtá mi to hlavou, protože rodiče mi radí, ať si zbytečně nekomplikuju život zvířátkem, že ještě nemáme hotovo a já mám starostí dost. Manžel zase, že je to „jen“ venkovní kočka, že ta by nás nijak neomezovala, že kočka není pes. :) A já fakt nevím, chtěla bych pořídit prckům kamaráda, ale je to živý tvor a dožívá se poměrně vysokého věku, tak to nechci podcenit. Já osobně mám vztah spíš ke psům, ale na toho bych si momentálně opravdu netroufla, to už mi přijde komplikovanější. Co myslíte? Šli byste do toho?
Moudra, že kočka NENÍ hračka, slyšet nepotřebuju, to vím sama. Jen by mě zajímalo, jak vás příp. „omezuje“ venkovní kočka.
 Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Echt Kelišová 7644 příspěvků 13.09.18 08:38

Venkovní vůbec nijak. V čem by tě jako měla omezovat? Pokud máte komu říct, aby ji dosypal žrádlo když vy budete pryč, tak bych si ji klidně pořídila.

radulaur
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 13.09.18 08:38

Ahoj, máme kocoura , je napůl venkovní , napůl domácí… my to vyřešili vyříznutím kočičího vrátek do dveří a kocour si chodí jak se mi chce…když jedeme na dovolenou poprosím sousedy a ti mi chodí dávat žrádlo.....jen jednou me fakt nas…když me těma svyma dvířkama donesl ulovenou myš a odložil si ji doprostřed obýváku…

solip
Kecalka 435 příspěvků 13.09.18 08:40

Neomezuje. Od doby, co zijeme na vesnici a z kocky gaucove se stala kocka venkovni, tak o ni kolikrat ani nevim. Jednou az dvakrat denne ji manzel nakrmi a pres zimu, kdyz se vic zdrzuje doma, tak ji musim pravidelne menit pisek, ale jinak se v podstate stara sama o sebe :) dovolene neresime vubec, proste ji nechame granule a vodu venku a pokud jedeme na dyl, sousedka ji dava kapsicky nebo konzervy.

Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 35786 příspěvků 13.09.18 08:40
@Katla píše:
Ahoj, naše děti milují zvířata. Přestěhovali jsme se do rodinného domku na vesnici a naskytla se nám možnost pořídit si koťátko, resp. kocourka. Jednoho kocourka už jsme tu měli, ale někam se zaběhl a už se nevrátil, bylo to pár měsíců zpět. Děti z nového kamaráda samozřejmě nadšené, už ho vidí u nás doma, já vím, že bych se o zvířátko starala hlavně já. Jednalo by se o obyčejnou venkovskou kočku, která by bydlela venku, ale nedělám si iluze, že by je děti občas netahaly do baráku. Moje otázka zní: Jak moc vás taková kočka omezuje? Když například jedete na dovolenou. Vrtá mi to hlavou, protože rodiče mi radí, ať si zbytečně nekomplikuju život zvířátkem, že ještě nemáme hotovo a já mám starostí dost. Manžel zase, že je to „jen“ venkovní kočka, že ta by nás nijak neomezovala, že kočka není pes. :) A já fakt nevím, chtěla bych pořídit prckům kamaráda, ale je to živý tvor a dožívá se poměrně vysokého věku, tak to nechci podcenit. Já osobně mám vztah spíš ke psům, ale na toho bych si momentálně opravdu netroufla, to už mi přijde komplikovanější. Co myslíte? Šli byste do toho?
Moudra, že kočka NENÍ hračka, slyšet nepotřebuju, to vím sama. Jen by mě zajímalo, jak vás příp. „omezuje“ venkovní kočka.
Díky.

nemam venkovni kocku , ale v byte ..a nejak nevim, v cem by mne mela omezovat ?

stinga
Závislačka 3745 příspěvků 7 inzerátů 13.09.18 08:40

tak venkovní kočka tě neomezuje téměř vůbec, akorát když pojedete na dovolenou, tak sehnat někoho, kdo jí dosype granule a hlavně vymění čistou vodu - a že i venkovní kočka potřebuje přístup do nějaké kůlny, kde bude mít teplý pelíšek, to asi víš. A pak a hlavně - venkovního kocourka dát vykastrovat, nebude se tak toulat, nebude se rvát s ostatními kocoury a hlavně nebude plodit nadbytečná koťátka, která nikdo nechce, kastrovaný je i víc přítulnější, když se bude hrát s dětmi :srdce:

MáškaMarie33
Kecalka 187 příspěvků 13.09.18 08:41

Pokud ho nebudete moc učit na pobývání v domě, později ho vykastrujete a budete ho krmit jen venku, kde bude mít svoji zateplenou boudičku, tak při odjezdu na dovolenou vám zbyde jen mu dát dostatek krmení, vody a doufat, že až se vrátíte, bude doma.

Katla
Kecalka 115 příspěvků 13.09.18 08:44
@radulaur píše:
Ahoj, máme kocoura , je napůl venkovní , napůl domácí… my to vyřešili vyříznutím kočičího vrátek do dveří a kocour si chodí jak se mi chce…když jedeme na dovolenou poprosím sousedy a ti mi chodí dávat žrádlo.....jen jednou me fakt nas…když me těma svyma dvířkama donesl ulovenou myš a odložil si ji doprostřed obýváku…
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Promiň, směju se tu, jak jsi to napsala. Se mnou by asi šlehlo. :)
@terien Tak snad by se někdo našel. :) My zas tak moc nikam nejezdíme. Ale prostě se to snažím promyslet. Protože abych řekla pravdu, to původní kotě, jak sem děti pořád tahaly, občas někde něco smrdícího „udělalo“ a já byla na mrtvici. Takže když se kocourek sám odstěhoval, docela se mi ulevilo. Tak si říkám, že jsem blázen, když uvažuju nad novou kočkou. Prostě řeším všechna pro a proti. Jenomže dcera je kočkama úplně posedlá a vím, že by jí to udělalo obrovskou radost.

stinga
Závislačka 3745 příspěvků 7 inzerátů 13.09.18 08:45

@Katla akorát - kocourek se asi neodstěhoval, nejspíš ho přejelo auto

Příspěvek upraven 13.09.18 v 08:50

adri26
Kecalka 425 příspěvků 13.09.18 08:46

Mám kocoura rok a pul, je teda vykastrovanej, aby se netoulal za holkama :mrgreen: chodí si dovnitř a ven jak chce, většinou je přes den doma a spí a v noci je venku, neomezuje mě v ničem, dostane dvakrát denně najist, prijde se pomazlit a jinak je klid… A chytá myši, takže taky výhoda. A když jsme byla na dovolené tak ho jezdily krmit rodiče..

stinga
Závislačka 3745 příspěvků 7 inzerátů 13.09.18 08:46

@Katla a pokud ho budete brát domů, tak pořídit kočičí wc s kočkolitem na dostupné místo a bude kadit tam

Katla
Kecalka 115 příspěvků 13.09.18 08:48

Děkuju za všechny komentáře a postřehy. To s tou kastrací je dobrá rada! Ještě se domluvit s dětmi, aby ji dovnitř fakt nebraly, to bude nejtěžší. Z našich městských dětí se tu na vesnici stávají úplní hospodáři - dcera babičce pomáhá sbírat vajíčka, chytá slepice, krmí králíky, no prostě pohoda. Ale to je u babči. Doma jsem ráda, že máme čisto, i když je to pořád ještě stavba. Proto řeším toho malého spolubydlu. A navíc, jak už jsem psala, já byla vždycky spíš pejskař.

Hvězda diskuse 35786 příspěvků 13.09.18 08:51
@Katla píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Promiň, směju se tu, jak jsi to napsala. Se mnou by asi šlehlo. :)
@terien Tak snad by se někdo našel. :) My zas tak moc nikam nejezdíme. Ale prostě se to snažím promyslet. Protože abych řekla pravdu, to původní kotě, jak sem děti pořád tahaly, občas někde něco smrdícího „udělalo“ a já byla na mrtvici. Takže když se kocourek sám odstěhoval, docela se mi ulevilo. Tak si říkám, že jsem blázen, když uvažuju nad novou kočkou. Prostě řeším všechna pro a proti. Jenomže dcera je kočkama úplně posedlá a vím, že by jí to udělalo obrovskou radost.

ja myslim, ze kdyz to takhle resis , tak si zadnou neporizuj …zvire musi clovek chtit , ne hledat duvody , proc to nejde .
A pokud je dcera posedla , asi ji bude chtit mit i doma nevim, co by ji dala kocka , kterou obcas potka venku .

stinga
Závislačka 3745 příspěvků 7 inzerátů 13.09.18 08:51

@Katla tak s kočkou je v podstatě míň starostí, jak s pejskem - nemusí se učit povely, nemusí se venčit, přihlašovat na obci, platit poplatek atd.

Hvězda diskuse 35786 příspěvků 13.09.18 08:52
@Katla píše:
Děkuju za všechny komentáře a postřehy. To s tou kastrací je dobrá rada! Ještě se domluvit s dětmi, aby ji dovnitř fakt nebraly, to bude nejtěžší. Z našich městských dětí se tu na vesnici stávají úplní hospodáři - dcera babičce pomáhá sbírat vajíčka, chytá slepice, krmí králíky, no prostě pohoda. Ale to je u babči. Doma jsem ráda, že máme čisto, i když je to pořád ještě stavba. Proto řeším toho malého spolubydlu. A navíc, jak už jsem psala, já byla vždycky spíš pejskař.

to by nemela byt rada , ale naprosta samozrejmost …

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >