Reklama

Morče se bojí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LBureska
Kecalka 155 příspěvků 11.09.18 08:19
Morče se bojí

Dobrý den, ahoj.
Nebudete mi prosím umět poradit? Pořídili jsme si morče, je to sameček a má půl roku. Nehodil se na chov, tak ho majitelka darovala jako domácího mazlíčka. Máme ho 14 dní ale on se pořád bojí. Vezme si z ruky mrkev nebo granule, nechá se pohladit, ale je vidět, že se bojí. Do ruky ho vzít, to vůbec nepřichází k úvahu. Snaží se vyprostit a hrozně piští. Když projdu kolem klece, tak v ní lítá a skáče.
Zatím ho se synem zvykáme aspoň na ruku, povídáme mu. On se s námi občas baví takovým tím vrkáním. Už se ale i stalo, že při hlazení skřípal zubama a byl evidentně nespokojený.
Mohli byste mi prosím poradit, jak ho ochočit?
Moc děkuji :)

Reklama

Reakce:

Jeanny21
Povídálka 30 příspěvků 11.09.18 08:24

Ahoj, mému křečkovi trvalo jakš takš ochočení tři týdny. A to jsem se mu věnovala asi hodinu denně :think: chce to delší dobu, ale jdeš na to dobře, to pude :D

Pipet
Generální žvanilka 24063 příspěvků 11.09.18 08:45

Potřeboval by morčecího kamaráda.
Jinak morčata nejsou zrovna kontaktní zvířata, zvedání do ruky se mu nebude líbit třeba nikdy.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 373 inzerátů 11.09.18 10:33

morčata jsou rády ve skupinkách, my měli morče- samečka od malinka, zvyklo si celkem rychle, jen bylo dost lekavé. bralo nás jako rodinu-žádné zvedání, nošení, hlazení mu nevadilo.

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 11.09.18 10:35

jsou to společenská zvířata, chybí mu kámoš, nebo lépe kámoška. Moje morčata taky nemají rády když je zvedám, ale mazlení jim nevadí

jannina1
Závislačka 3980 příspěvků 11.09.18 10:35

Morceci kamarad je rizikovy.Nekdy se samecci nesnesou a je treba oddelit.Se samickou by to bylo v pohode,ale zase by byli mladata:)
Nektere morcata se vubec neochoci.Takovy exemplar mame doma.

ametyst
Extra třída :D 11183 příspěvků 11.09.18 10:35

U nás si zvykalo měsíc. Nechte ho pár dní v klidu, neberte ho do ruky, jen na něj mluvte…Přeju hodně štěstí ať se u vás zabydlí :)

_0812_
Kecalka 469 příspěvků 11.09.18 10:40

@LBureska berte ho do ruky i přes jeho držkování. Chce to čas. Vemte mu domeček,pokud nějaký má. Zvykne si tak lépe na ruch domácnosti. A s tím jídlem z ruky pozor, ať si ho nenaučíte, že jen uvidí ruku a už bude čekat něco dobrého. Já to taky tak dělala a pak jsem schytala pár kousanců. A hlavně na každé jeho písknutí za ním neleťte s jídlem, protože si budete myslet, že má hlad. Byli byste chudáci, řval by ve dvě v noci.

scentini
Závislačka 3396 příspěvků 11.09.18 10:41

U nas si zvykalo asi mesic- dva, ale stejne ma nejradsi dceru. Ikdyz se o potvoru staram ja :lol: . Dcera s ni muze vse a u me vresti, jak pominuta.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 3 inzeráty 11.09.18 10:59

Měla jsem postupně 5 morčat, vždy jedno a zvykly si 4. Ti vítali jako psi :lol: nechali se tahat, hladit, nelekala se. Často jsme je měli volně po bytě. Domeček jsme nikdy nebrali. Měli tam své útočiště, svůj klid, spala tam. Ale když nespali, lítali po kleci nebo bytě. Ty 4 nikdy nekousli, byly jak beránci. Nechali si líbit vše. To jedno byla potvora. Kousala furt do krve. Nebála se tedy, ale šla po rukách. A to jsem ji tahala pořád. Ráda mi sedávala na rameni pod vlasama. Kousanec do krku byl lahůdka, ale já se odradit nenechala. :lol: Chovejte, mluvte na něj. Nekřičte. Nedělejte prudké pohyby. Nesahejte na něj, když spí nebo když vás nevidí. A klec dejte někam, kde se pořád něco děje. Do obýváku třeba :) Bude to dobré :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama