Jak naučit kotě na záchod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klarys77
Povídálka 15 příspěvků 04.09.18 11:54
Jak naučit kotě na záchod?

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Pořídili jsme si před třema dny k naší 3 leté kočičce malý koťátko, seznamování tak nějak probíhá jak se dá čekat, ale ta malá nejspíše jak se asi bojí, nebo nevím nechodí na záchůdek i když jsem jí pořídila vlastní tak na něj nechodí zkoušela jsem, už snad všechno dávám jí tam hrabala jsem abych jí to ukázala a furt nic, už se jí podařilo vykakat se nám do postele. Nevím jestli se bojí kvůli ty starší, nebo tak ale nechce tam chodit a jsem už opravdu bezradná :(. Ještě se nekamaradí, ale nijak na sebe neútočí nic. Když jsme si jí brali paní říkala, že je na zachod naučená tak nevím. Děkuji za rady :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Arac15
Kecalka 191 příspěvků 04.09.18 12:05

@klarys77 Nejspíš to bude stresem z druhé kočky.Po třech dnech je brzo na hodnocení jestli si zvykla.Dejte tomu ještě tak týden.
Ještě mě napadlo, má svůj záchod?
Pokud ne, zkuste ještě jeden jen pro ní. Pokud byla naučená, neměl by být problém v chození na záchod.

Uživatel je onlinevlcacek01
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 04.09.18 12:06

A koupili jste stejný typ záchodku.jak daleko je od záchodku starší?kočky jsou chytrý, třeba fakt jen blbé umístění..zkusit třeba otočit..nevím teda co máte za záchod.my měli otevřený,teď má zavřený s dvířky a od začátku v pohodě a to žil dva roky venku+ v kotelně

Arac15
Kecalka 191 příspěvků 04.09.18 12:09

@vlcacek01 Zažil jsem i trucování z jiné barvy kočkolitu :mrgreen: :mrgreen:

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 04.09.18 12:18

Ano záchod má svůj(otevřený), zkoušela jsem jí dát do společné k té větší ta má zachod zavřený a výsledek stejný, nechtěla. Zachod má každá na druhý straně místnosti. Asi to bude tím stresem no tak snad si to brzy rozmyslí a začne tam chodit, než mi zkadí celý obývák :D :lol: :nevim:

Příspěvek upraven 04.09.18 v 12:19

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 04.09.18 12:18
@klarys77 píše:
Ano záchod má svůj(otevřený), zkoušela jsem jí dát do společné k té větší ta má zachod zavřený a výsledek stejný, nechtěla. Zachod má každá na druhý straně místnosti. Asi to bude tím stresem no tak snad si to brzy rozmyslí a začne tam chodit, než mi zkadí celý obývák :lol: :nevim:
klarys77
Povídálka 15 příspěvků 04.09.18 14:53

@Arac15 :lol: :lol: až tak jo?

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 04.09.18 20:46

A jak jste to prosím řešili, tak aby ta větší nezarlila? Tak kotě si furt chce hrát je furt u vás i když se fakt snažím ji neupřednostňovat tu malou a furt hladit a všímat si tý druhý je to celkem těžký? A uplně cítím, že je ta starší na mě naštvaná a je uražená . Uvítala bych nějaký rady s vlastních zkušeností, když jste seznamovali kočičky :lol: ;) děkuji :mavam:

Arac15
Kecalka 191 příspěvků 06.09.18 15:04

@klarys77 Ano až tak :lol: Tý naší dámičce nebyl tmavý dost dobrý. Musí být zásadně světlý jinak je zle i když je jinak zlatíčko :D :D
No seznámení dvou koček je vždycky složitější, to jsi si měla rozmyslet dřív ;) Takhle holt budeš muset přežít počáteční excesy na obou stranách.Vem si, že jsi té své původní kočičce narušila její teritorium novým vetřelcem. Než se ta situace urovná bude chvilku trvat.
Rada se dává těžko..Pokud se vykaká někam mimo záchod, zkus jí to hodit do jejího záchodu, aby pochopila že je jen její. Krmení pro obě ve stejnou dobu, ne vedle sebe, ale klidně taky na druhé straně místnosti.No a pochopitelně je obě nezanedbávat v péči ;)

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 06.09.18 17:30

@Arac15 Už je to v pohodě, hned po přidání tohoto příspěvku tak druhý den, už chodila na záchod. Dala jsem její záchod jinam jak mi paní radila a to jí asi začalo vyhovovat, chodí na záchůdek už normálně a už i dovádí .Se starší kočičkou už se skamarádili ještě to není úplně skvělý, ale už na sebe syčí minimálně. A dneska si dokonce i hrály takže super, měla jsem hrozný obavy a překvapilo mě, že zvykání si na sebe šlo celkem rychle. „Doufám“ :lol: :D :D

Šerri
Stálice 79 příspěvků 06.09.18 17:53

ja naučila chodit na záchod všechny naše kočky, je jich dohromady 5. Není to nic těžkého ale chce to trpělivost, až uvidíte, že se kočce chce kakat nebo čůrat tak s ní musíte běžet na její písek a začít jí tam s jejíma ťapkama hrabat do písku. Takto to s ní musíte opakovat dokud ona sama toto nepochopí a nebude tam chodit sama.
Bacha písek jí nesmí smrdět, vyždy musí do vyčištěného, kočky jsou velice čistotné takže do smradlavého nikdy nepůjdou.
A s tou postelí taky pozor, to at se vám už nikdy nestane aby tam ještě nekdy kotě něco udělalo, protože ono si na to jinak zvykne a začne to považovat za svůj záchod. Rozhodně ho za to nemlaťe at k vám neztratí důvěru a nezačne se vás bát, ale hlídejte, aby do pěřin už nikdy nešlo lulat.
(já jsem naučila za 2 dny chodit doma do písku i kočku co žila v popelnici a byla bezdomovkyně), takže to jde i na těchto typech, ale chce to čas a plně se věnovat sledování kočky. To že se jí chce můžete poznat i tak že kočka bude zběsile behat po domě a hledat kam by to hodila. Takže hned chytit, běžet s ní na písek, vzít její tlapky a začít hrabat na jednom míste do písku.

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 06.09.18 21:42

@Šerri Už je to v pohodě, hned po přidání tohoto příspěvku tak druhý den, už chodila na záchod. Dala jsem její záchod jinam jak mi paní radila a to jí asi začalo vyhovovat, chodí na záchůdek už normálně a už i dovádí .Se starší kočičkou už se skamarádili ještě to není úplně skvělý, ale už na sebe syčí minimálně. A dneska si dokonce i hrály takže super, měla jsem hrozný obavy a překvapilo mě, že zvykání si na sebe šlo celkem rychle. „Doufám“ :lol: :D :D Ale děkuji za odpověď.

Šerri
Stálice 79 příspěvků 09.09.18 16:32

tak to je super, když ji ta velká tak rychle přijala. U nás to bylo většinou tak, že když přišla nová kočka do domu, ostatní kočky se sami na čas „odstěhovali“ a chodili dom je na jídlo, po té koukli jestli tam ten „přistěhovalec“ ještě je a pak zdrhli. :D Trvalo to dlouho než ji přijali :D

klarys77
Povídálka 15 příspěvků 11.09.18 10:51

@Šerri Já se právě taky divila jak to šlo rychle ;) ale už jsou kámošky, no jsem jedině ráda, že to takto dopadlo :srdce:

Gertruda.r
Nováček 6 příspěvků 29.09.18 13:25
@klarys77 píše:
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Pořídili jsme si před třema dny k naší 3 leté kočičce malý koťátko, seznamování tak nějak probíhá jak se dá čekat, ale ta malá nejspíše jak se asi bojí, nebo nevím nechodí na záchůdek i když jsem jí pořídila vlastní tak na něj nechodí zkoušela jsem, už snad všechno dávám jí tam hrabala jsem abych jí to ukázala a furt nic, už se jí podařilo vykakat se nám do postele. Nevím jestli se bojí kvůli ty starší, nebo tak ale nechce tam chodit a jsem už opravdu bezradná :(. Ještě se nekamaradí, ale nijak na sebe neútočí nic. Když jsme si jí brali paní říkala, že je na zachod naučená tak nevím. Děkuji za rady :)

Naše kočky si nezvykly na sebe ani po 10 letech. Zachod by neměly mít společný. Už kvůli. Onemocnění. Jinak. Kočky. Na záchod umějí v určitém čase samy.nemusi se učit. A pokud si nezvyknou na sebe, může bojkotovat i ta stará, že cítí jinou kočku v záchodě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >