Kočka se stále olizuje

7
11.4.17 18:34

kočka se stále olizuje

Ahoj,
přejdu rovnou k věci. Mám doma 6letou kočku. Neustále, pořád dokola se olizuje všude, nejčastěji teda okolo ocasu. A nahoře na zádech tak nějak divně hýbe srstí. Někdy leží a najednou se začne rychle olizovat. Dělá to tak poslední rok ale přijde mi, že stále více. Kvůli tomu, jak často se líže má pak v žaludku plno chlupů a zvrací. Jezdila sem s ní k veterináři několikrát. Myslela sem že má parazity. Dostala injekci proti zvracení, na žaludek má pastu, která jí pomáhá s těmi chlupy tam, speciální granule pro trávení a žádné žrádlo levné nekupuji. Byla i na sonu, protože není kastrovaná tak zda má orgány v pořádku, nic to neukázalo až na ty chlupy v žaludku. Pravidelně odčervovaná, kupuji pipetky, které ji mají zbavit všech parazitů, a výživu na srst, pravidelně vyčesávám, protože lína opravdu hodně. Někdy se drápe nad očima až do krve a pak najednou přestane. Po těle žádné lysiny nemá. Normálně jí, průjem nemá, není apatická, hraje si vše naprosto v pořádku až na to olizování a pohyby srstí. Když ji prohmatávám zda nemá bolesti tak nic. Je to teda kočka domácí, ven moc nechodí, takže se jí snažím zabavit co nejvíce to jde. Četla jsem, že to může být i stresem, ale opravdu se snažím aby jí nic nechybělo a měla vše. Na veterinu už s ní nechci, zbytečně ji to stresuje a stejně mi tam neřeknou nic co by nebylo v nepořádku. Vůbec nechápu proč to dělá, jestli něco dělám já špatně, nebo je nějak nemocná. Už jsem vážně zoufalá, když ji vidím jak se často a tolik olizuje a nevím co mám dělat. Je moje všechno, takže vás prosím o nějakou radu nebo aspoň nějaký nápad čím by to mohlo být, abych to když tak mohla napravit.

Děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5745
11.4.17 18:42

Naše kočka tohle dělává na jaře, přijde mi, že to může být alergie a nebo snaha zbavit se zimní srsti. Mívá i to pocukávání srsrti. Ale naše chodí ven a i je doma :nevim: Dnes jsem jí chytila na zahradě a říkám si že je nějaká špinavá, jak kdyby měla lupy :mrgreen: přitom je velmi čistotná, nakonec mi došlo že jak leze mezi thújema u plotu, ty už kvetou a sype se z nich pilový prach, tak to chytá na sebe. I zvířata mohou být alergici. A nebo to má psychické, naše kočka dělal spoustu zvláštních věcí prvních 7 let života, to nechodila vůbec ven, byla jen doma. Pak při přestavbě domu nám párkrát utekla přes terasu a naučil jí náš venkovní kocour chodit ven. bude jí 12 let a je naprosto spokojená, je ve skvělé formě. Prostě chození ven jí neskutečně prospělo, venku se vylíná od chlupů a tolik se nelíže a nedrbe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3137
11.4.17 18:43

Ten stres může u koček vyvolat i nějaká změna. Nezměnilo se u vás před tím rokem něco? Nezmizel jí oblíbený kus nábytku, nepřibylo mimi do rodiny nebo něco takového?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
11.4.17 19:02

Budou to skoro 2roky co jí umřel její psí kamarád se kterým byla od malička. Rodiče si koupili nového psa se kterým moc nevychází takže už ven tolik nechodí. Nový přítel, ona není zrovna kamarádská, ale na něj si už zvykla a celkem akceptuje jeho přítomnost. Když má náladu si hrají atd. Já ji ven pouštět moc nechci, ona je hodně plachá bojí se i nového světla doma takže vše dělám pomalu dopředu aby si zvykala, žádné rychlo akce co by se jí dotkly. Chodí ale se mnou na zahradu kde lítá. Já mám strach o to, chci se stěhovat s přítelem, i když je na něj zvyklá, nevím jestli se to nezhorší. Do nového bytu ji vozím na víkendy, aby si zas zvykala. Pravda je, že se líže hlavě když je doma. Alergická na nic není snad, o ničem nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3137
11.4.17 19:18
@mkarol píše:
Budou to skoro 2roky co jí umřel její psí kamarád se kterým byla od malička. Rodiče si koupili nového psa se kterým moc nevychází takže už ven tolik nechodí. Nový přítel, ona není zrovna kamarádská, ale na něj si už zvykla a celkem akceptuje jeho přítomnost. Když má náladu si hrají atd. Já ji ven pouštět moc nechci, ona je hodně plachá bojí se i nového světla doma takže vše dělám pomalu dopředu aby si zvykala, žádné rychlo akce co by se jí dotkly. Chodí ale se mnou na zahradu kde lítá. Já mám strach o to, chci se stěhovat s přítelem, i když je na něj zvyklá, nevím jestli se to nezhorší. Do nového bytu ji vozím na víkendy, aby si zas zvykala. Pravda je, že se líže hlavě když je doma. Alergická na nic není snad, o ničem nevím.

Tohle klidně může být ono. Pokud jsi ji nechala vyšetřit na veterině, nemá žádné lysiny, není jí nic krom toho zvracení chlupů (to dělá většina koček), asi bych to více neřešila. Prostě pokud je zdravá, dobře živená, maximálně bych ji dala vykastrovat (ty změny + hormony při mrouskání s ní můžou mávat tak, že se neuroticky olizuje). Pouští jinak nějak více chlupů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
11.4.17 19:26

Pouští celkem dost. Proto ji vyčesávám a dávám do žrádla vitamíny od veterináře aby měla srst zdravější. O kastraci jsem také přemýšlela už několikrát, jen né se pořád rozhodnout, přijde mi to takové, nevím jak to říct zasažení do jejího soukromí, její osobnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3137
11.4.17 19:36
@mkarol píše:
Pouští celkem dost. Proto ji vyčesávám a dávám do žrádla vitamíny od veterináře aby měla srst zdravější. O kastraci jsem také přemýšlela už několikrát, jen né se pořád rozhodnout, přijde mi to takové, nevím jak to říct zasažení do jejího soukromí, její osobnosti.

Kastrace se neboj, mrouskání naprázdno ji akorát vysiluje. Naše kočky se sice chvilku po kastraci tvářily, jako bychom jim tou kastrací ukradly celou osobnost i s jejich devíti životy, ale na zásah do soukromí zapomněly po první misce tuňáka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
11.4.17 19:48

Znám pro žrádlo zapomenuto vše :D no zkusím o té kastraci víc přemýšlet. Každopádně děkuju za odpoveď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Myssicka
11.4.17 19:51
@SlečnaDahlia píše:
Kastrace se neboj, mrouskání naprázdno ji akorát vysiluje. Naše kočky se sice chvilku po kastraci tvářily, jako bychom jim tou kastrací ukradly celou osobnost i s jejich devíti životy, ale na zásah do soukromí zapomněly po první misce tuňáka :)
:mrgreen: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
163
11.4.17 20:13

A ledviny také veterináři prověřili? Kočka mojí babičky si lízala hřbet nad ocasem, až tam měla chlupy permanentně mokré a měla problém s ledvinami. Ale byla mnohem starší. Zkusila bych si ověřit, jestli nepije víc (nebo míň) než dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
11.4.17 20:26

@Jareach

Ledviny by měly být v pořádku. Pije řekla bych normálně a na záchod taky chodí v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.4.17 20:38

Já teda nechápu proč tady řešíte věci, které má řešit odborník. To si vážně myslíte, že Vám ženský na internetu poradí líp než veterinář? Nejste spokojeni s veterinářem - jděte k jinému, to je Vaše svaté právo. Veterinář jsem. Kočku něco svědí a pokud ji máte stoprocentně odblešenou, což nevím, tak je nespíš alergická. Diagnostika a řešení tohoto problému je běh na dlouhou trať a vyžaduje především dobrou spolupráci a komunikaci majitele a veterináře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
11.4.17 22:32

@zuzárka

Pouze jsem se zeptala, poradila s ostatními majiteli koček, což je také mé svaté právo. Od toho je to diskuze. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.4.17 22:36

To samozřejmě, to jsem nechtěla popírat. Jen jsem z Vašeho příspěvku nabrala pocitu „veterinář mi nepomohl takže vy mi tady poradíte“. A bohužel je to tady velký nešvar a to v mnohem horších situacích, kdy místo veterinář dosadíme pediatr nebo gynekolog. To ale není téma, ke kterému se mohu odborně vyjádřit, narozdíl od tohoto. Asi se nad tím tak neumíte nebo nechcete zamyslet, ale tohle je strašně, strašně nebezpečné. Přeji Vaší kočce hodně zdraví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
11.4.17 22:53

Nicméně o tom ta diskuze být neměla a kočce tím nepomůžem… Takže jestli můžu radit, v první řadě kočku důkladně odblešte. Blechy milují záda zvířat a specielně oblast kořene ocasu. Nemusíte žádnou blechu najít, až 60% koček se jich samo zbavuje tak úspěšně, že ani odborník nic nezjistí, existuje ale nemalé procento koček, které jsou na bleší kousnutí alergické a proto se drbou i když nejsou vysloveně zablešené.
Na odblešení použijte 3× po měsíci nějaký účinný preparát (hlavně nic přírodního:-) nejlépe tablety nebo pipety (značky mi to asi napsat nedovolí). Pokud se vůbec nic nezlepší, je na čase řešit alergii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama