Kočka z útulku, dočasná péče

7000
20.12.18 18:29

kočka z útulku, dočasná péče

Holky máte některá zvíře z útulku v dočasném azylu? Jeden kočičí azyl sleduji na FB a poslední dobou tam měli dost zoufalé zprávy o finanční pomoc nebo alespoň dočasné umístění, protože jsou plní. No a tak jsem se odhodlala napsat, že bych si do dočasky nějakou kočku vzala, ale že hodně cestuji a na jak dlouho by tu péči potřebovali. Sice slušně, ale fakticky mě poslali někam, že berou pouze lidi, co mají čas celý rok a berou si maximálně dva týdny dovolené ročně :mrgreen: to už jsou ty podmínky až takhle přísné? Beru, že kočku mi svěřit nechtějí, ale napůl si říkám, jestli jsou na tom opravdu až tak špatně, když nestojí ani o pár měsíční péči, když mají tak plno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2240
20.12.18 18:39

hm.. asi smůla na nějakou příliš kritickou pracovnici.. 8) tak buď píšou sakra zoufalé příspěvky a uvítají každou pomocnou ruku, nebo ať si trhnou........ :nevim: vsadím se, že kdybyste se ozvala s nabídkou PENĚZ, tak by byli mnohem vstřícnější… no nic, asi bych jim koupila na Vánoce kočičí granule, a tím by to skončilo ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7000
20.12.18 18:41

@Lucy75 mě by docela zajímala zkušenost jiných lidí, jestli to má každý azyl stejně :D jsem se jich zeptala, jestli aspoň se mohu přijít podívat, a oni že momentálně to není možné, ať si počkám na návštěvní dny. Takže jakoukoli finanční pomoc asi odsunu do doby, než to tam uvidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
20.12.18 18:47

no jasně.. to je teda divný přístup.. my máme kousek od domu taky koč.útulek a jsou vděční kdykoliv za cokoliv (jen teda nějakou dočasnou péči jsem nikdy neřešila-neptala se- máme dvojčata a fenku, tak to mne 1000% uspokojuje :mrgreen: ) .. možná se kukněte po jiném útulku, tohle je fakt zvláštní.. měli by být přece logicky rádi za každého, kdo projeví jakýmkoliv způsobem zájem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18569
20.12.18 19:19

no útulky mě vypadli z oka, když jsem volala že by jsme si vzali kočku půl hodiny výslech a když jsem řekla že kočka by byla venku bylo mi řečeno at si pořídím vesnickou kočku :think: přitom milión proseb že nemají kočky kam dát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7574
20.12.18 19:38

Moje ségra v útulku vypomáhá a nejsou to nic jiného, než fanatici, co lítají po městě a odchytávají každou kočku, ať někomu patří či ne. Do dočasné péče si vzala tři koťata a má je doma už tři roky, takže napořád. Ze stejného útulku jsme si před několika lety chtěli vzít kotě a když jsme si přišli s přepravkou, koukala na nás, jestli si jako myslíme, že si kotě hned odneseme. Výslech jako při adopci dítěte. Donesli jsme pytel granulí a i na ten koukala blbě, protože to byly jen Friskies a oni krmí Royal Caninem. Takže za mě, ať si útulky brečí, kde chtějí, nechává mě to chladnou. Pak jsem se naštvala a koupila si krásnou Mainku s papíry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
20.12.18 19:46

@Aduš8 :mrgreen: :kytka: no bohužel, asi tak ! kdo chce kam, pomozme mu tam. .. asi si myslí, že spasili celý kočičí vesmír...............

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
20.12.18 20:16

No utulky maji vetsinou penez dost. Sice nemaji kapacity,ale kocku do domku se zahradou dat nechteji. Davaji srdceryvne pribehy na fb, lidi posilaji penizky a oni daji pak treba 20 tis za lecbu kocky ktera skonci bez zadnich nohou a nekontrolovatelne vylucuje. Musim rict ze je to hruza hruz. :( o tom ze odchytavaji kocky jak magori a je jim jedno ze maji majitele ani nemluve. Neco jineho je kastracni program, kdy vykastrovanou kocku vypusti zpet do dane lokality,ale sebrat kocku a uveznit ji do utulku a postarat se o to aby se uz nikdy neprobehla venku - to je hnus :poblion: fanaticky,ktere vetsinou nemaji deti a tak maji mraky kocek 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7000
21.12.18 11:49

holky díky za názory. Sice to není úplně co jsem chtěla slyšet, ale je to k zamyšlení. Asi odteď začnu přispívat jen tam, kde jsem se byla osobně podívat. S výjimkou záchranných stanic, které dělají opravdu co mohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7000
21.12.18 11:50
@Aduš8 píše:
Moje ségra v útulku vypomáhá a nejsou to nic jiného, než fanatici, co lítají po městě a odchytávají každou kočku, ať někomu patří či ne. Do dočasné péče si vzala tři koťata a má je doma už tři roky, takže napořád. Ze stejného útulku jsme si před několika lety chtěli vzít kotě a když jsme si přišli s přepravkou, koukala na nás, jestli si jako myslíme, že si kotě hned odneseme. Výslech jako při adopci dítěte. Donesli jsme pytel granulí a i na ten koukala blbě, protože to byly jen Friskies a oni krmí Royal Caninem. Takže za mě, ať si útulky brečí, kde chtějí, nechává mě to chladnou. Pak jsem se naštvala a koupila si krásnou Mainku s papíry.

tak to je něco. Můžu se zeptat, jak to probíhalo? Očekávala bych otázky typu jaký máte byt, jestli přístup na zahradu… a adopční smlouvu, ale nechápu, proč by člověk s kočkou rovnou nemohl odjet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama