Ragdoll nebo něvská maškaráda, která je mazlivější?

11.12.18 13:53

Ragdoll nebo něvská maškaráda?

Ahojky,
chtěli bychom si pořídit mazlivou kočičku. Po xy letech s modrou britkou nám to mazlení skutečně chybí (i přesto, že čím byla starší, tím byla přítulnější). A tak se chci zeptat, nemáte někdo zkušenost s těmito plemeny (ragdoll a něvská maškaráda)? Jak jsou na tom s mazlivostí? :think:

Děkuji :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15531
11.12.18 13:54

Ragdollce jsem rikala pricuc. Byla u mne jak jsem si sedla a chtěla na klin. Teď mam britku a konečně klid :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3474
11.12.18 14:01

@sunflower164 máme něvskou maškarádu a je úžasně přítulná - někdy až moc. Když třeba v noci na tobě spí :D, je klidné povahy, věci neničí. V lednu jí bude rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
11.12.18 14:02

Mamka ma 2ragdolli vypapane kluky. Kazdy je uplne jiny. Jeden se od ni nehne, chodi za ni jak pes a vynucuje pozornost, leze na klin - ale jen mamce! A druhy ma rad jen jidlo a spanek :mrgreen: taky ma 9kg. Ten prijde parkrat za den pro pohlazeni a vecer vzdy vyvalit pupek na cesani, ale tahani nebo chovani nema rad. Ale ani jeden nekousne / neskrabne, pokud se mu neco deje/nelibi. Kdyz je tahaji decka, tak utecou, vylezou doma na skrabadlo a slezou az kdyz jsou ditka fuc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15411
11.12.18 14:04

Mám Ragdolici, je mazlivá, to ano, ale taky velká a těžká. Prostě si mi vyleze na břicho a nevidím na telku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Waterfall
11.12.18 14:21

Pořídila jsem tchánovcům Ragdolla, nádhernej pan kocour, ale spí si na židli a k nim se tulí jen jak chce jídlo, absolutně nepřítulná povaha. Holt každý je jiný, tohle zamrzelo, tchán chtěl kočku, aby ho mohl mít večer na klíně a rozumovat u toho :D

• Citovat
  • Nahlásit
489
11.12.18 14:32

Doporučuji si vytipovat několik chovatelských stanic, objet si je a vybírat konkrétní kotě dle povahy. Obecně vykastrovaní kocouři bývají mazlivější než kočky. O Mainské mývalí jste neuvažovali?
My máme doma 5 britek, 2 z nich jsou tak mazlivé, až je to někdy protivné. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1942
11.12.18 14:43

já bych si vybrala Ragdolla - ale prosím - hlavně vybírej z chovateských stanic a ne od množitelů bez PP. Je to strašný byznys a ti lidé vydělávají na utrpení zvířat :roll: nehledě na to, že u zvířat bez PP Ti pak může vyrůst právě něco úplně jiného než třeba Ragdoll - i co se týče povahy.
Jinak myslím, že obě plemena těchto koček jsou velmi mazlivé. Nebo třeba i MainCoon :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
11.12.18 14:48

Co kus to originál :D známí mají Ragdolla a většího mazla jsem neviděla. My máme Ragdolla také, ale pomazlit se přijde jen velmi výjimečně, a to většinou, když něco chce, :mrgreen: a aby mi usnul na klíně, tak to ani omylem. Říkám mu „milostpane“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30479
11.12.18 14:53

Máme v rodině briťáka a mazel největší. Když usne u televize, všichni už jdou spát a on se probudí v pokoji bez lidí, začne brečet (moc příjemné ve tři ráno :mrgreen: ) Furt na klín, vrní, prostě vtěrka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Waterfall
11.12.18 14:59
@Jadala píše:
Co kus to originál :D známí mají Ragdolla a většího mazla jsem neviděla. My máme Ragdolla také, ale pomazlit se přijde jen velmi výjimečně, a to většinou, když něco chce, :mrgreen: a aby mi usnul na klíně, tak to ani omylem. Říkám mu „milostpane“.

Není to ten náš? :D

• Citovat
  • Nahlásit
1134
11.12.18 15:08

@Waterfall podoba čistě náhodná :mrgreen: ale sedí to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9385
11.12.18 20:56

@Freesia my mame rocni mco, kastrovaneho kocoura. Chovat chvilku a jeste u toho reve. Vlest na klin ani náhodou. V posteli spi v nohách.. Ale asistuje často, to jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1320
11.12.18 21:09
@Celina píše:
Po dvaceti letech můžu říct, že co kočka, to originál. Britky jsou mazlivky, ale trochu paličaté. Ragdolku má známá a říká jí nafrněná :lol: opravdu není chovací. Mainky jsou něžní obři, ten můj chodí do postele, přitiskne se a mazlí, ale chovat se taky nechá jen chvilku, ale je hrozně kontaktní, u všeho musí být, když vařím, když jdu k pračce, když se koupu :lol: rád aportuje a na zavolání přijde jako pes. Britka nikdy :lol: :mavam:

Mainky jsou úžasný. :srdce: Náš taky miluje aportování a všude za mnou chodí jako ocásek. Nemá teda rád, když ho chci chovat, ale když ho nechám ležet, tak se mazlit nechá. Často se chodí mazlit sám, hlavně teda když jsem v posteli. :mrgreen: Někdy přijde, když spím, přitulí se ke mě, já ho obejmu a takhle spíme. Je to miláček, ale taky pěknej lump. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1942
12.12.18 08:37

@Celina mainy jsou úžasné kočky! Já teda sama mám jen křížence s mainskou - mám dvě kočičky (kocoura a kočku - sourozence) z útulku a evidentně si jejich maminka zašpásovala s nějakým maiňákem :mrgreen:
a ipřes to, že to nejsou papíráci, tak ta povaha je neskutečně úžasná! Jsou strašně mazlivý, nikdy nás nepoškrábali, nic neničí, skrábou si jen své škrabadlo. Nás mají opravdu jako mazlicí stroje, spí s námi v posteli a jsou opravdu strašně kontaktní. Vrní hned, jak se na ně podívám (ani na ně ještě nemusím šáhnout :lol: )
Vždy jsme měli kočky nalezené, ale toto je opravdu velký rozdíl oproti „obyčejné kočce“ :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat