Kočky nám vše ničí

Anonymní
13.10.19 19:05

Kočky nám vše ničí

Dobrý večer všem,
jsem už zoufalá, tak se obracím s pomocí i na vás.
Vzala jsem si před 4,5 lety obyčejná dvě koťata z jednoho vrhu. Na veterině jsme pak zjistili, že je to kočka a kocourek. Když měli věk a kocour nám začal značkovat nechala jsem je oba vykastrovat. Myslela jsem si, že se jejich chování zlepší. Bohužel..
Kočky jak jsou sami vše mi ničí! Stačí abych vlezla do vany A byli chvíli sami! Říkala jsem si pořád, že jsou malý, ale bude jim pomalu 5let a oni stále nás takto terorizují :( dnes jsem přišla domů a rozškrabaný gauč. :,( Kytky v květináče mám permanentně vyhazeny a v hlíně na plovoucce nachcáno. Když ne v kytce, tak v posteli poslední týdny! Jsem už bezradná, jsme v bytě 3kk a stále někde něco. Do rohu v ložnici mi šli víckrát očurat podlahu a mám ji zvednutou, protože jsem si toho nevšimla.. nebo rozškrábane kuchyňska dviřka :zed:
Podotýkám, že mají 2,5m škrábadlo a 2 velký kočičí zachůdky a hrooomadu hraček. S manželem děti žádné zatím nemáme. Ani se u nás nic zavratneho neděje, aby měli důvod. Dle veterináře jsou v pořádku. Nejsem zastánce nějakého bití, ale když nás v noci 4× vzbudí, protože se honí a proběhnou přes naši postel, tak že manžel má po zádech šlince od drapů, je mi už do breku. Začínám uvažovat je zavírat do koupelny po dobu, kdy nikdo nebude doma. V nejhorším případě koupit velkou klec na ně :zed:
Stavíme nyní dům a když vše půjde dobře příští rok konec léta se budeme stěhovat a bude i zahrádka, kde doufám se vybiji. ALE DESIM SE protože vybírám samozřejmě nové vybavení a bojím se že mi to zlikvidují opět. Vždy když vidím u ostatních jak jsou kočky hodné, je mi do brreku. Včera jsem nachytala kočku jak mi značkuje a to jsem celou dobu podezírala kocoura :zed:
Prosím o rady.. co mám zkusit? :nevim:
Děkuji všem :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11227
13.10.19 19:12

Koukněte se na Pekelnou kočku. Je to pořád z USA a je T hodně problémů s kočkami a jak je zkusit vyřešit.
Ještě je jeden pořád z ČR, ale ten nevím jak se jmenuje.

Jinak, máme jednu kočku desetiletou. Gauč máme rozdrbany, kytky musíme mít z dosahu.
Mimo záchod močí jen když se nám chce pomstít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13476
13.10.19 19:13

Nenechala bych si od koček zničit byt a nový už vůbec ne. S výchovou koček je to složitější než se psem, bohužel. Našla bych jim nový domov, někde na vsi ideálně, ať můžou lítat. Jsou obě kastrované, což je super, tak si myslím, že by to mohlo jít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2558
13.10.19 19:14

Problém to nevyřeší, asi máš také kočku s errorem.
https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 13.10.19 v 19:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10444
13.10.19 19:15

Kytky nevedeme, to s kočkama nelze, vypadá to, že se kočky nudí, naši kocouři škrábou kočičí strom a spí, když nejsme doma, je to trochu divné, že jsou pořád i v 5 letech tak aktivní, a ano, do postele kočky čurají, když jsi jim nějak ublížila, je to trest

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10444
13.10.19 19:17

Ale jelikož stavíte dům, blýská se na lepší časy, kočky se vyblbnou venku na zahradě a nic ti doma ničit nebudou, domů budou chodit jíst a spát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2887
13.10.19 19:21

Řekla bych, že se nudí. Máme taky dvě kočky - sourozence, jak začnou řádit, vyhodím je ven. Máme zahradu a jsou to venkovní kočky, přes noc je doma nenecháváme a mají přístup jen do obyváku, kuchyně a chodby. Rádi by byly doma pořád, ale dopadli bychom jako vy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
13.10.19 19:28

My mama jednoho, ale po prestehovani do noveho domu zacal vsechno znackovat, pocuravat, hlavne kdyz jsme odjeli treba na nakup.. no jednou jsme ho nachytali pri cinu tak sem ho hodila do sprchy jak hystericky dite a prestalo to. Trhalo mi to srdce ale v tu chvili kdyz sem videla ze chcije na koberec se mi zatemnelo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2794
13.10.19 19:30

No predevsim jsi je mela nechat vykastrovat jeste predtim, nez se objevilo prvni znackovani apod. Ale na to uz je pozdě… Nase kocka, kdyz doma skodila, tak jsme ji natvrdo zavreli do koupelny, kde mela jenom misku a zachod a nic, co by se dalo znicit. Dva dny byla jenom tam a pak jsme ji pomaloučku pousteli dal do bytu a vzdy pod dozorem, aby jsme stihli zasahnout. A postupne jsme ji tu volnost po byte prodluzovali. Za nejaky dva tydny bylo po problemech. Uz je to spoustu let a nikdy od ty doby se nikde vycurala, natoz aby nicila gauc. Pak jsme se i přestěhovali do noveho a muzu ji klidne nechat cely den doma samotnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
13.10.19 19:31

Tak se v ložnici zavírejte, když jdete spát. Jinak něco je špatně. Jak často čistíte záchod? Kočka neznačkuje, nebo mi něco uniklo, ale celý život máme doma 1-2 kočky a takové chování neznám. Jinak ano, jsou kočky, které se doma nudí a dělají bordel. Většinou jsou to obyčejné kočky, evropské, které přeci jen víc ocení být venku. Ale nedá se to paušalizovat. Musíte vydržet na tu zahradu. Kočky cítí, že je vnímáte jako problémové, cítí z vás tu nas. ranost a o to víc prudí, to je tak. Jinak bohužel, pokud někdo chová kočky, musí počítat s tím rizikem, že ničí sedačku. Hned vedle sedačky se nám hodně osvědčilo dát „škrabopelíšek“, zadejte si tohle slovo do vyhledávání na fcb a najde vám to paní, co je vyrábí. Jsou to taková kartonová kolečka, kde kočky spí a zároveň si brousí drápky. Co jsme je dali vedle sedačky, tak si ji nevšimnou. Nebo stačí zdarma kus dřeva s kůrou - nejlepší. Hned vedle sedačky. Sice se musí kolem toho furt zametat, ale sedačku nepoškrábou. Kytky dejte z dosahu koček, nebo je nemějte vůbec, omg. To je prostě daň za to mít kočky. Já nemám doma jedinou kytku, mám zahradu, tam se realizuju.
Jinak zavírat kočky do koupelen nebo dokonce do klece je prasarna, to je fakt už radši někomu dejte, kdo se k nim bude umět chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
13.10.19 19:41

Tak v domě budou chodit ven a dovnitře třeba pouze v tvé přítomnosti, tak ti tam nemají co zničit, ne?

Jinak já si myslím, že zavřít obyčejné vesnické kočky do bytu je trápání všech zúčastněných. Taky jsem takto měla koťata cca do 10 měsíců věku (do kastrace) doma a ke konci jim fakt už hrabalo a chtěly ven. Pak jsem je vypustila a chozením ven se neuvěřitelně zklidnily. Prostě to potřebují.
Do bytu jsou vhodnější šlechtěná klidná plemena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9927
13.10.19 19:49

Potřebuješ uzpůsobit byt tak, aby tam měly prostor se vyřádit a aby neměly co ničit.
Ten tip na Jacskona Galaxyho je hodně dobrý, dost to pomáhá.

https://www.youtube.com/playlist?…

Zárovň jim potřebuješ odpoledne a večer věnovat dostatek cílené pozornosti a hry, kterými je utaháš a pak je nakrm - rozhodně chceš aby žrali pozdě večer, než jdete spát. Pak z nich budou šelmy, co běhaly a lovili peříčko na udici a pak se pořádně nažraly a tudíž půjdou spát.

Do místa kam chodí na záchod dej další kočičí wc, ať používají to.

Ložnici zavírejte a prostě je tam nepouštějte.

Pokud u domu bude možnost chodit ven, tak se své energie zabaví venku a nebudou se doma nudit a z nudy vymejšlet kočičárny.

Příspěvek upraven 13.10.19 v 19:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9927
13.10.19 19:50

Jo a kočky zavřené v koupelně budou neurotizované kočky, ještě více nevybité, které začnou v nevhodném prostoru dělat ještě víc problémů-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 20:00

Snazila bych se prezit, nez bude barak, pak bych je hnala ven a dovnitr uz nepustila. My meli kdysi u baraku postupne kocek nekolik a to byly plany! Jak si je natahnu do postele, budou mi hrat nohy u telky. Nakonec zacly zaclony tahat, gauc skrabat, v nasi nepritomnosti se promenadovaly po lince… ty letely ven hodne brzo a uz jsem nikdy kocku vevnitr neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 20:14

Tak jako starého psa novým kouskům nenaučíš, tak je velmi obtížné převychovat kočky. To Vám to 4 a půl roku nevadilo, že Vám kočky drancují byt? Každá kočka má jinou povahu, ale i „čistokrevná vesnická“ kočka se dokáže naučit být v bytě, pokud je tam od koťátka. Kočky máme celý život, celá rodina. To, že kočka ničí a dělá bordel je většinou způsobeno tím, že se prostě nudí a vy se jim nevěnujete. Kočka si tak vynucuje pozornost. U nás třeba kocour ví, že nesmí skákat na linku. Když sedíme u televize a nevěnujeme mu pozornost když on zrovna chce, tak na tu linku schválně vyskočí, protože ví, že za ním vystartuju ať sleze dolů… on to ví, hned uteče, ale za chvíli je tam zas. Pro něj prostě super zábava.
Kočky všeobecně nemají rády změny - nábytek apod. Takže stěhování pro ně bude dost těžké samo o sobě a moc bych se neupínala k tomu, že se vše stěhováním vyřeší. Vyhnat kočku po pěti letech žití v bytě ven není vůbec řešení, navíc ta kočka vůbec neví jak se o sebe postarat a je dost možné že vběhne pod auto. Zavíráním do koupelny budete ty kočky neskutečně týrat a budou Vám to vracet ještě větším bordelem, než doposud.
Z mojí zkušenosti bych doporučila se kočkám začít více věnovat (hrát si s nimi), a pokud udělají něco co nemají tak jim dát najevo že tohle ne (ne je seřezat!!!, ale lehce plácnout přes zadek a zvýšit hlas). Je třeba být opravdu důsledný. Existují různé přípravky které kočky lákají, nebo naopak odpuzují. Pokud tedy ignorují škrábací strom a pelíšky, tak by pomohlo je něčím nastříkat (nebo si vypěstovat šantu kočičí a tu jim tam dát).
Pokud kočka čůrá kde nemá, tak je to buď zdravotní problém, nebo jim nevyhovuje stelivo, případně jsou záchody málo čištěné a nebo je to nějaký projev msty. Počet záchodů se doporučuje : počet koček + 1.
Pokud tohle nejste schopni/ochotni udělat, tak radši kočky dejte někomu, kdo se o ně bude chtít starat a Vy si pořiďte rybičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama