Kocour nechodí na kočičí toaletu

Anonymní
12.8.20 01:42

Kocour se vyprazdnuje mimo wc

Ahoj, prosim anonym nebo smazat. Mame 4 a pul rocniho kocoura, mame ho od kotete, brali jsme si ho a uz umel hezky chodit na kockolit, nikdy az na jednu vyjimku se nevykalel mimo. Je hodne introventni, neakci, ne moc kontaktni. Plne domaci. Je tomu neco pres rok a pul co jsme se prestehovali na dum, vsichni rikali, ze si kocour nezvykne a bude si vsude znackovat, dali jsme mu jeho klasiky wc s vikem do chodby nahore a pro jistotu jeste bednicku dolu k zachodu. Prekvapilo nas, ze od sameho zacatku si nasel ten svuj zachod a nikdy nesel mimo tak jsme spodni bednicku zrusili. Ale ted je tomu asi dva mesice a zacal kadit do vany, to je jeste dobre, ale uz se stalo ze se vycural do akrine, kde mame povleceni, na dlouhy zaves, manzeluv batoh moje kabelka na vyhozeni. Udela to klidne pred nasimi zraky a my proste musime cekat az se dovycura :pocitac: ob den neco peru od curanek. Uz jsme mu zavreli dvere do skoro vsech mistnosti, az na tu koupelnu, tam mame blbe serizene dvere, a do obyvaku, kde ma stromy a skrabadla. Ale hodlam na gauc a kresla koupit nejakou omyvatelnou podlozku, protoze to by asi nic nevycistilo. Uz zacinam bejt z nej na nervy. Minuly tyden u vet vse v poradku, dnes mi volal vysledky a taky vse ok. Nevite proc tak z niceho nic? Nejsem si vedoma, ze by se zmenil treba osvezovac vzduchu nebo byly doma nejake nove pachy. Granule mame royal cani n a tocime prichute, basti hezky..jinak zachudek mu denne vybirame ale je tam jen kapku nacurano a bobky zadne :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7459
12.8.20 02:13

Pouštět ven ho nechcete? Je to pro kočku přece jen přirozenější, byl by víc psychicky v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 02:37

Zkouseli jsme ho brat ven na voditko driv a byl vyklepanej jak osika z kazdeho zavati vetru, a kdyz vyletel ptak z kere tak zacal mnucet jak kdybychom ho varili a tahnul ke dverim… jak jsem psala je introventi a nejradeji zalezlen pod sedackou pres den

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 04:26

Kocour manželových rodičů je něco podobného, kolikrát mám co dělat abych ho nenakopla tak až by mi nohu os.al..akorát rozdíl je v tom že ten našich to dělá schválně, vyse. e se tchyny pod postel a dělá jakoby nic, nebo v patře přede dveře. přitom ho vyhazujem co chvíla ven ale ne on je půl dne venku a dojde dom a za chvili se vyse. e pod postel. takže vyhazujte ho ven a skříně zavírejte. možná by stálo za to najít příčinu proč tak najednou nejspíš mu něco vadí…

• Citovat
  • Nahlásit
4792
12.8.20 05:30

Kočky obecně reagují špatně na jakékoli změny od banalit, jako změna pracího prášku, přes stěhování třeba nového člena rodiny. Jsou teritoriální. Bude to nejspíš psychický problém a truc.
Předpokládám, že je kastrovaný.

Existuje Feliway difuzér, sprej… který by měl kočky uklidnit. Hodně jsme ho prodávali v zahraničí, kde jsem pracovala na veterině.

Tady ho má Zoohit. Zadejte si to do Googlu. :-)

Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 05:36

Možná je ve stresu, snaží se podpořit svojí sebejistotu značkováním močí, aby se vyrovnala s emočním stresem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29021
12.8.20 07:05

Je kastrovaný? U nás pomohla právě kastrace a předtím Menforsan na značkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
12.8.20 08:03

Říká se se, že na jednu kočku dva kočičí WC. Každopádně, předpokládám, že je kocour kastrovaný. :) Protože kocouři značkují. :) Pokud ho nemáte kastrovaného, tak vykastrovat. :) Jinak jak je první komentář, pokud o kočku nechce přijít, tak ho ven nepouštět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
12.8.20 09:40

Pokud začne kočka chodit mimo svůj záchod tak to značí nějaky problém. Buď zdravotní nebo psychický. Pokud psychický reaguje na nějakou změnu v domácnosti. Nový člen, nějaká přestavba v domě, nebo se mohlo změnit Vaše chování k němu, může žárlit. Pokud zdravotní tak si všímat zda neučurává moc často v menších dávkách, zda u curani neděla nějaké bolestné grimasy a nebo u toho nemňouká. Kočky jsou obecně celkem dost složitá zvířata a pokud mají nějaký problém tak ho projevují takhle. Říct Vám to nemůže, takže to projevuje takhle. Preji pevné nervy při zjišťování co to způsobuje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama