Kojení a cestování - lahev?

Anonymní
26.3.21 20:28

Kojení a cestování - lahev?

Ahoj :mavam: prosím o radu…Mám miminko 4 měsíce, plně kojené. S kojením nemáme problém ALE pouze doma, v klidu v tichu na kojícím polštáři. No ale teď začínáme více „cestovat“ - navštěvovat rodinu, kamarády také jezdíme i na delší výlety. No ale problém je že prcek se prostě jinde pořádně nenají, bez kojícího polštáře to je nepohodlné pro nás oba a končí to řevem. Jenže tohle je hrozně omezující, jinde než doma se nají málo takže pak za hodinu má zase hlad…Napadlo mě, že když bych něco takového plánovala, mléko bych odstříkala dala do termoboxu a poté podala z lahve. Jenže se bojím aby se nám to nějak nepokazilo to kojení :nevim: Máte někdo zkušenost? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26026
26.3.21 20:33

Trénovala bych a kojila venku :nevim: není nic lehčího, když bude mít hlad dá si. Tak si zalez někam do klidu, do auta, kamkoliv. Láhve bych fakt netahala. Tahala jsem takhle obě děti všude. Obě kojené dva roky. Kup si nějaké dobré tričko a podprsenku, jestli se stydíš tak se ještě zakrej třeba šálou. Kojení je lehký, kde bys pak ty láhve táhla a ohřívala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 20:37

Zkoušela jsem to ale při kojení musím jednou rukou jakoby držet prso, jinak nedokáže sát a prostě nedokážu si prcka nějak šikovně pohodlně chytit. Ono taky 6 kg v jedné ruce 20minut je masakr. No zkusím to potrénovat. A to ohřívání… myslela jsem že v termoboxu mi to tak 2-3 hodiny vydrží

• Citovat
  • Nahlásit
26026
26.3.21 20:44

Moje měli víc jak 6 kilo. A 20 min je na 4 měsíční dost, trochu by sis měla upravit techniku kojení, už by měl být rychlejší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3113
26.3.21 20:52

Ja bych raci zapracovala na tom kojení než strkat lahev. opatrně stridej polohy. I bez kojiciho polštáře se da kojit, je to o cviku a postupně si oba zvykejte na nove prostředí. Budeš to mit pak o dost jednodušší. Nedavno jsem kojila v autě, protože mi malá brečela a u toho mi vytirali nos (PCR test). To jsou situace, kdy se to fakt hodí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 20:53

Aha, to mě nikdy nenapadlo že to je dlouho… Možná se zaměřím i na to.

• Citovat
  • Nahlásit
10656
26.3.21 20:54

Fakt to chce natrenovat. No tak budes kojit po hodine.
Nauc se kojit vleze, deku hodis kamkoliv. Nebo v aute, tam muzes mit i ten polstar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
26.3.21 21:01

Taky bych se snazila asi spis zvyknout prte na kojeni ruzne, bude to nejlepsi pro vas oba. Ja tedy uz kojila v aute, na lavicce v parku,…a to jsem mela ze zacatku fakt problem se nastelovat i doma s polstarem :lol: jinak taky musim prso jednou rukou drzet, jak jsou velky, tak ji porad vypadavaji..a ja si kdyztak pomuzu nohou, ze si malou podepru, obcas pouzivam jen malej polstarek, tak ten by treba sel vzit s sebou ;) a dnes jsem zkousela i v nositku (mame takovy ten vak) a taky dobry a hezky to odlehcilo tu vahu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
26.3.21 21:04

U takhle maličké se mi osvědčila venku poloha já v sedě, nohu přes nohu, dítě hlavou na tu nohu, co ji máš navrchu (a pod něj ruku jak jsi zvyklá, ale jak ji máš opřenou o svou nohu, tak to dítě neneseš) a prostě se nad něj nahrbit. Laktační trošku vyšilovala, když tu polohu viděla, ale úspěšně jsme s tím daly všechny letní výlety a stačilo si kamkoliv sednout (na mez na zem, na kámen, na kmen stromu, židli…) - úhel si měníš tím, jak moc rozšafně si tu nohu přes nohu přehodíš… taky jsem si byla zvyklá přilehlou rukou držet prso :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
26.3.21 21:05

Já mám podobný stres z kojení mimo domov, jak se nikam teď nesmí, tak nebyla moc motivace trénovat jiné polohy. Taky mám ráda polštář. Ale párkrát jsem musela nakojit na poliklinice a zvládla jsem to. Pomáhá mi dát nohu přes nohu, tím ji dostat výš a na tu částečně položit dítě (pokud kojím na tanečníka) a i tu kolébku jsem zvládla, ale musí mít fakt hlad, aby si to prso chytla sama, no.. jednou rukou jí neudržím a to má jen 5kg. Plánuji ale jet na týden k rodičům, tak tam se to hravě naučím :lol:. A kojit vleže je taky dobrý nápad. Já bych rozhodně láhev nedávala, to bys taky mohla dokojit a je to celkově složitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
26.3.21 21:08
@Freya10 píše:
U takhle maličké se mi osvědčila venku poloha já v sedě, nohu přes nohu, dítě hlavou na tu nohu, co ji máš navrchu (a pod něj ruku jak jsi zvyklá, ale jak ji máš opřenou o svou nohu, tak to dítě neneseš) a prostě se nad něj nahrbit. Laktační trošku vyšilovala, když tu polohu viděla, ale úspěšně jsme s tím daly všechny letní výlety a stačilo si kamkoliv sednout (na mez na zem, na kámen, na kmen stromu, židli…) - úhel si měníš tím, jak moc rozšafně si tu nohu přes nohu přehodíš… taky jsem si byla zvyklá přilehlou rukou držet prso :lol:

Jo, přesně tak nějak jsem to měla s tou nohou na mysli :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
26.3.21 21:09
@Freya10 píše:
U takhle maličké se mi osvědčila venku poloha já v sedě, nohu přes nohu, dítě hlavou na tu nohu, co ji máš navrchu (a pod něj ruku jak jsi zvyklá, ale jak ji máš opřenou o svou nohu, tak to dítě neneseš) a prostě se nad něj nahrbit. Laktační trošku vyšilovala, když tu polohu viděla, ale úspěšně jsme s tím daly všechny letní výlety a stačilo si kamkoliv sednout (na mez na zem, na kámen, na kmen stromu, židli…) - úhel si měníš tím, jak moc rozšafně si tu nohu přes nohu přehodíš… taky jsem si byla zvyklá přilehlou rukou držet prso :lol:

Presne to venku delam taky :lol: :lol: jsem si rikala, ze LP by asi omdlela :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
26.3.21 21:20

To chce tréning. Na flašku bych se vyprdla, odsávání je opruz, a ne každá odsaje dostatečně množství.
S druhým dítětem jsem nakojila i v lese na pařezu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
885
26.3.21 21:26

Kup si menší cestovní kojící polštář, kamarádka ho měla a s podobnými problémy jako ty, nakonec zvládla kojit vždy a všude. Vešel se jí i pod kočárek. Je to fakt jen o cviku. Navíc za chvíli už budete na příkrmech, lahví bych to nekomplikovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
26.3.21 21:36

Ja nesnesla kojení venku, nebo před rodinou, kazdy je jiný..bohuzel jsem řidič jenom ja, takze jsem dítě naučila na lahev, a nebyl nikdy problém, pak s kojením.. a Dekuji, za odsavacku, protoze nekdy se mi prsa nalila vic mlékem, a maly to nedokázal vsechno odsat, takze odsavacka pomohla strasne moc. A nám doktorka poradila, ze neni spatne mu dat občas i neco jineho nez mleko, takze lahev neni naskodu. Ale jak to tady čtu, kazdy ma jiný názor..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat