Kojení - mám to vzdát?

Anonymní
19.9.20 23:13

Kojení - mám to vzdát?

Ahoj, od porodu mám problém s kojenim, v porodnici jsem syna neměla hned od začátku u sebe, takže dostával UM cca týden, pak jsem začala kojit ale mléka jsem měla málo takže to bylo pořád s dokrmovanim a ať jsem dělala cokoliv mléka prostě bylo málo a stále ubývá. Teď jsou malému 2 měsíce, snažím se ho co nejvíc přikládat, ale ve většině případů se ani neprisaje a hrozně vyvádí tak mu samozřejmě dám UM a je klid, když se mi povede že se prisaje, tak vydrží max minutu a pak se začne odtahovat a brečet. Vím že je to proto že mám už mléka opravdu málo. Zkoušela jsem už snad opravdu všechno, homeopatika, kojící caje, hodně pit, hodně přikládat ale nepomáhá nic :( a to k jednomu prsu ho nedonutim se prisat vubec a k tomu druhemu prave obcas. Pořád jsem si říkala, že dokud budu mít třeba jen kapku tak se budu snazit, ale už jsem z toho psychicky zničena, jak se to nelepsi. Co myslíte? Mám to vzdát a nechat jen UM?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16254
19.9.20 23:18

Odsávat by nešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
19.9.20 23:26

Taky jsem chtěla napsat co nejčastěji odsávat a podpořit tak tvorbu mléka…a nedávat UM, to bude upřednostňovat, neb se nemusí tolik namáhat, jako když saje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 23:27

Zavolej si laktacni poradkyni, zkontroluje techniku, muze byt problem v tom. Spis bych ale rekla, ze dite je zvykle na pohodli lahve, kde mleko tece hned a nema trpelivost na prso, kde se musi snazit. Muzes zkusit davat UM pres cevku ze strikacky na prsu.

Ale pokud psychycky nemuzes, klidne se na to vykasly. Deti, ktere vyrostli na UM je spousta a stejne je od kojenych nepoznas.

• Citovat
  • Nahlásit
1762
19.9.20 23:56

Hele, nevím, jestli se po dvou měsících rozkojíš. Mně se to třeba nepovedlo ani u jednoho dítěte, i když u toho druhého jsem si řekla, že se budu fakt snažit ještě víc, sjednala jsem si laktační poradkyni… k ničemu. Člověk je akorát vycuclej a má výčitky svědomí, že se mu nedaří laktaci zvýšit.
Jestli ti to nejde, tak to prostě nejde a klidně se na to vybodni. Umělý mlíka v dnešní době jsou kvalitní, děcko ti bude prospívat dobře. A ty se nebudeš nervovat, jestli máš o pár mililitrů víc nebo míň.
Nebudeš první ani poslední. Laktace je věc, kterou bohužel nemůžeš úplně ovlivnit. Dobrá máma přece není ta, která hodně nakojí, ale která se o dítě umí dobře a s láskou postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 00:06
@Anonymní píše:
Ahoj, od porodu mám problém s kojenim, v porodnici jsem syna neměla hned od začátku u sebe, takže dostával UM cca týden, pak jsem začala kojit ale mléka jsem měla málo takže to bylo pořád s dokrmovanim a ať jsem dělala cokoliv mléka prostě bylo málo a stále ubývá. Teď jsou malému 2 měsíce, snažím se ho co nejvíc přikládat, ale ve většině případů se ani neprisaje a hrozně vyvádí tak mu samozřejmě dám UM a je klid, když se mi povede že se prisaje, tak vydrží max minutu a pak se začne odtahovat a brečet. Vím že je to proto že mám už mléka opravdu málo. Zkoušela jsem už snad opravdu všechno, homeopatika, kojící caje, hodně pit, hodně přikládat ale nepomáhá nic :( a to k jednomu prsu ho nedonutim se prisat vubec a k tomu druhemu prave obcas. Pořád jsem si říkala, že dokud budu mít třeba jen kapku tak se budu snazit, ale už jsem z toho psychicky zničena, jak se to nelepsi. Co myslíte? Mám to vzdát a nechat jen UM?

Já myslím, že pokud je to už tak, že se nechce přisat, tak se ti už rozkojit nepovede. Leda zkusit odsavat, zda by se ti neuvedla produkce. Nebo zkusit tu cevku. Ale spíš bych se na to vykašlala, bude ti líp.

• Citovat
  • Nahlásit
8020
20.9.20 02:36

On nemusi mit primarne hlad, ale je proste tak zvykly, ze to z flasky tece samo a ze ji vzdycky das, ze proste prso nechce :nevim:.
Tohle jsi mela resit uz davno, hned jak jsi prisla z porodnice.
Muzes zkusit jeste nejakou opravdu hodne zkusenou laktacni poradkni (nejlip z Mamila.sk), ale moc to nevidim. Hlavne i kdyby to slo, bude to setsakra makacka (dodrzet vsechny rady a vytrvat). Musela bys byt hodne odhodlana opravdu kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 04:22

Dceru jsem začala kojit až 3 týdny po porodu (jinak u prsu nebyla vůbec).. měla sondu a pak stříkačku a pak láhev a až pak prso.. podstivě jsem odstříkavala… Rozkojila jsem se po těch 3 týdnech dceři je 7 měsíců a kojime stále :srdce:
Kamarádka se rozkojila takto ale až po dvou měsících.. té už pomohla laktační poradkyně (obě máme nedonošeňátka)
U tebe bych volila radu s laktační poradkyni..

• Citovat
  • Nahlásit
11813
20.9.20 05:07

Ja to vzdala. Byla jsem z toho tak psychicky vydeptana, ze se to prenaselo i na syna. Zakrocil pediatr slovy, ze je dulezite, aby byl spokojeny syn. A on s flaskou spokojeny byl :mrgreen: (Snad se mu to v dospelosti nevrati :lol:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
20.9.20 06:50

Já to vzdala už po dvou týdnech. Trápila jsem sebe i dceru, já byla na nervy a malá věčně nespokojená. Navíc tím trpěl o starší dvouletý syn. Asi měsíc trvalo, než jsem se s tím nějak vnitřně srovnala. A dneska je malé maličko před rok a když na to vzpomínám, tak si říkám, jak jsem byla hloupá, že jsem si dělala takové výčitky. Je to stejně všechno jen o nátlaku okolí. Nekojíš- automaticky jsi špatná máma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
20.9.20 07:00
@Anonymní píše:
Ahoj, od porodu mám problém s kojenim, v porodnici jsem syna neměla hned od začátku u sebe, takže dostával UM cca týden, pak jsem začala kojit ale mléka jsem měla málo takže to bylo pořád s dokrmovanim a ať jsem dělala cokoliv mléka prostě bylo málo a stále ubývá. Teď jsou malému 2 měsíce, snažím se ho co nejvíc přikládat, ale ve většině případů se ani neprisaje a hrozně vyvádí tak mu samozřejmě dám UM a je klid, když se mi povede že se prisaje, tak vydrží max minutu a pak se začne odtahovat a brečet. Vím že je to proto že mám už mléka opravdu málo. Zkoušela jsem už snad opravdu všechno, homeopatika, kojící caje, hodně pit, hodně přikládat ale nepomáhá nic :( a to k jednomu prsu ho nedonutim se prisat vubec a k tomu druhemu prave obcas. Pořád jsem si říkala, že dokud budu mít třeba jen kapku tak se budu snazit, ale už jsem z toho psychicky zničena, jak se to nelepsi. Co myslíte? Mám to vzdát a nechat jen UM?

Mela jsem to presne taky tak, kvuli stresu z oartnera mi mleko zmizelo..kluk rval hlady..dala jsem mu Um a byl uplny klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2723
20.9.20 09:29

Ahoj, zkusila bych si pozvat LP a pujcit odsavacku MM. Pokud to nepujde, netrap se, budete se pak trapit oba :kytka: Zda je na snahy uz pozde ci neni ja neposoudim. U prvniho problemy nebyly, UM nebylo vubec treba a ted u druheho zatim tez v poradku. Kojeni snad nemeri kvalitu zeny jako matky a lasku k jejim detem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
20.9.20 12:08

Ahojky me začal dělat malý problémy po 2 měsíci u prsa, řev, vztekani, pritom sem měla mléka po jeho spurtu hodne až to samo teklo vsude. Začala sem tedy odstrikavat, z lahve to uz pak chtěl, ale mléko začalo mizet, pro tvuj klid mu dej UM a odstrikej co zvládneš a nalij mu to k tomu a hotovo. Kdyz budes nervózní bude i mimi a to ti za to nestojí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 14:44
@stinga píše:
Odsávat by nešlo?

Odsaju max 10 ml dohromady z obou prsou

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 14:48
@123Soňa píše:
Taky jsem chtěla napsat co nejčastěji odsávat a podpořit tak tvorbu mléka…a nedávat UM, to bude upřednostňovat, neb se nemusí tolik namáhat, jako když saje…

Já ho ale nenecham třeba celý den úplně bez jídla když se neprisaje, něco přece jíst musi :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama