Kojení nad ránem

Anonymní
4.6.21 09:02

Kojení nad ránem

Maminky, kojinr v noci tak 2-3krat, jak si mimi řekne, ale nad raném, spíše po té třetí hodině je to skoro každou hodinu a půl. Zneklidnuje mě ale, že saje tak pět minut a usne u toho, nic ho nevzbudi a třeba za hodinu a půl znovu. Jen si cucne a to je vše. Co dělám špatně? Pak přeci pije jen přední mléko, že? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9010
4.6.21 09:08

Ono se tak i uklidňuje. Řekla bych, že to je úplně normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
4.6.21 09:09

Mi to kluk dělá taky. Co je na tom divného? Nad ránem máme kratší spánkové periody a budime se. Malé děti o to víc. Kojené bohužel hledají uklidnění u prsa. Tak si jen cucnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
4.6.21 09:10

Normalni, třeba má jen žízeň nebo se potřebuje uklidnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
4.6.21 09:16

Neděláš špatně nic.. V tu dobu už má slabší spánek, tak se takhle uklidní a zase usne.. Já mám prcka na um, běžně spí do 3 a pak vzhůru co hodinu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
4.6.21 09:18

Ono to přejde, dětem se spánek hrozně mění. Malej má vždycky taková období, teď měl zrovna jedno, kdy se v noci budil s křikem, což nikdy nedělal. Došlo to až do stadia, kdy se takto vzbudil šestkrát, a pak jako když utne. Předtim se kojil x krát za noc, pak chvilku spal celou noc, pak byl ten řev, a teď se kojí cca 2× až 3× :nevim: a takhle si to mladý pán střídá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
4.6.21 09:23

Nic jako přední a zadní mléko není, v prsu žádnou přepážku nemáme. Složení mlíčka se mění přesně tak, jak miminko v tu chvíli potřebuje, klidně že sekundy na sekundu. V noci tam má
Zkus ho po usnutí po těch pěti minutách dát k druhému prsu, třeba se ještě probere 😊
Důležité je, aby miminko pilo dost dohromady, jestli nemá zažívací problémy, a dlouhodobě (jeden týden může přibrat 200g a druhý 20g) přibírá, tak by mělo být vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
4.6.21 09:30

Moje kojena dcera je to same a myslim, ze je to naprosto normalni. Usina mezi 20-21h, do 2-3h spi v kuse (vyjimecne se probouzi kolem 1h uz treba) a od toho probuzeni se budi casteji a vyzaduje prso, a vstava jak kdy, nekdy nezabere uz v 5:30, nekdy spi do 7…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
4.6.21 09:31

Jo a myslim, ze s mlekem to nesouvisi. Starsi dcera byla od 3tydnu na UM a budula se co dve hodiny celou noc az do svych asi 11mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11440
4.6.21 10:07

Je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
4.6.21 10:29

Nic jako přední a zadní mlíko neexistuje.
A neboj, je to úplně normální, že na začátku spí delší úseky a pak se budí častěji, mně se nad ránem budily třeba po hodině nebo půl hodině. I dospělí se nad ránem mezi spánkovými cykly snáz budí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
4.6.21 10:36

Přední a zadní mléko je mýtus, nic takového neexistuje. Miminko nepije jen na hlad, ale i na žízeň nebo prostě jen kontroluje, jestli je maminka stále v dosahu. Je to naprosto normální neboj :) S věkem se mu spánkový a pitný režim bude měnit neustále a klidně se může stát, že za půl roku se ti bude budit co hodinu celou noc (moje zkušenost :mrgreen: ) anebo, že naopak bude spát celou noc až do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.21 11:35

Bezva, díky holky. Jsem prvorodička, ze všeho vyjukaná. 🙈 😅

• Citovat
  • Nahlásit
168
4.6.21 13:19
@Anonymní píše:
Maminky, kojinr v noci tak 2-3krat, jak si mimi řekne, ale nad raném, spíše po té třetí hodině je to skoro každou hodinu a půl. Zneklidnuje mě ale, že saje tak pět minut a usne u toho, nic ho nevzbudi a třeba za hodinu a půl znovu. Jen si cucne a to je vše. Co dělám špatně? Pak přeci pije jen přední mléko, že? :,(

Kdyz uspavate vecer na prsu, tak pak to dite, kdyz se v noci probudi, potrebuje vratit stejne podminky, pri kterych usinalo, protoze jinak znovu usnout neumi. V prvni pulce noci prevlada hluboky spanek, proto se deti budi vetsinou mene. Od 01:00 uz se zacinaji stridat faze lehciho spanku, a tak se miminko budi casteji a zase chce vratit stejne podminky (prso). Takze zatim, co uspavate miminko na prsu - je to takhle normalni. Postupem casu dle nutnosti muzete menit zpusob ukladani - pak se zmeni i zpusob prodlouzeni nocniho spanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat