Kojení- malá vypila uplné minimum

Anonymní
17.3.20 19:34

Kojení- poraďte prosím

Ahoj holky, v neděli jsem porodila. Bohužel nebyla možnost přiložit k prsu hned na sále.. přivezli ji až po X hodinách.. chtěla bych jít zítra domu. Ale nemůžu se rozkojit. Mám špatné bradavky a malá se neumí přisát, teprve dnes mi byl dán klobouček, ale už po prvním použití mě bradavky příšerně bolí. Malá mi vypila úplné minimum (asi 2ml) a já odsála pouze 8ml.. teď už je kojení opravdu hodně nepříjemné, a ani odsát mi nic nejde.. Snažím se hodně pít, mám i kojící čaj.
Poraďte prosím, abychom mohly zítra odejít domu, nejradsi bych si řekla o umělé mléko :(
Děkuji za každou radu..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3566
17.3.20 19:43

Sestry neporadi? Nekontroluji prilozeni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
17.3.20 19:46

To je ten začátek, připadá ti, že mimi hezky pije, že to teče a pak je výsledek 2ml. Měla jsem to stejně. Mě pomohla jedna věc. Obětovala jsem tomu jednu noc, ale stalo to za to. Sestry mi půjčila elektrickou odsavacku a já odsavala každého prsa po 20 min co dvě hodiny. Malej totiž tak často a dlouho nechtěl. Tím pádem se ta produkce fakt rozjela a malej pak hezky sal. Kojila jsem taky přes kloboucek. Ale já jsem tedav porodnici zůstala o den dyl právě kvůli té jejich elektrické odsavacce. A vyplatilo se nespěchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
17.3.20 19:47

Teď čtu, že odsavat ti nic nejde uz, ale i tak to zkoušet porad dokola, ono se ti spustí. Dej tomu cas, trvá to i tři, čtyři dny, než se to spustí pořádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
17.3.20 19:56

Pomáhají homeopatika na kojení. Kojim přes klobouček, ten nemocniční byl pěkně na bobek. Naštěstí jsem měla sebou NUK klobouček a paráda. Odcházeli jsme, malá měla jen o pár gramů méně než porodní váhu. Mléko se mi pořádně spustilo až poslední noc, po odsátí(nebo spíš vyzkoušení). Já bych odsávat už nezkoušeli, podle mě sis udělala modřiny na bradavkách. Říct si o dokrm není žádný hřích, neboj se ho.ja si o něj taky párkrát řekla, malé bude 6.mesicu a pořád kojim-ikdyz přes klobouček.
To, že si chvilku odpčneš pomocí přímému, může udělat taky hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2217
17.3.20 20:34

Hodně přikládej, měla jsem v porodnici kloboučky, protože mám velký prsa a prostě se malinká nemohla přisát, kojila jsem s nima pak aj nějakou dobu doma. Určitě bych zkusila aj tvaroh, vývar a Caro, to jsem pila a jedla co to šlo a krásně se dařilo. Neboj se, bude to dobré, dávej si miminko i hodně na holou kůži :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3127
17.3.20 21:03

Určitě si pro dokrm běž. Já sem šla taky a to mám už druhý a věděla jsem co a jak, ale malej byl strašně linej se prisat tak sem nechtěla aby dal zhubl a mohli nás pustit domů a měli jsme na to doma svůj klid a pohodlí. Otravuj sestricky co to jde ať ti poradí jak správně přikládat. Mlíko se vetsinou spouští 3 den po porodu. Hodně se s miminkem mazli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
17.3.20 21:20

Pokud chceš co nejdříve domů, tak jde o to, aby malá přibrala. Pokud máš pocit, že tomu tak není a malá řve hlady (nebo moc nesaje), tak bych došla pro příkrm a přes malíček krmila. Plus bych také co nejčastěji přikládala. Až vás pustí, tak doma budeš mít na kojení svůj klid a pokud to nepůjde, tak budeš dokrmovat UM - svět se nezboří. Držím palce!!! Já před 6 týdny porodila třetí dítě a úplně mě zamrazí, když si vzpomenu na pobyt v porodnici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama