Kojení - rady pro kamarádku

7272
10.2.16 23:08

Kojení - rady pro kamarádku

Zdravím :kytka:

zakládám diskuzi za kamarádku, která už si neví rady. Já mám na dlouhodobé kojení jiný názor než ona a tohle jsem nikdy řešit nemusela, nevím proto, co jí poradit, i když bych ráda. Ona zde nemá profil, takže jsme se domluvily, že sem vložím její dotaz, který napsala. Díky předem za rady :mavam:

Dobrý večer, už delší dobu mám v sobe dilema. Mam syna (19 měsíců),kterého stále kojim. Ale mám pocit, že už mi docházejí sily. Me tělo se braní, je mi často zle, mam nízký tlak, vse me boli. Takže si myslím, že už je čas přestat. Na druhou stranu ale zase nejsem sama v sobe na 100% přesvědčena, že bych přestat ještě mela.. Syn je na me i na prso velmi fixovany, jsou dny kdy kojim i 20× denne. V noci spí se mnou v posteli, takže když se vzbudí je mu prso kdykoliv k dispozici. A čin ale potřebuji opravdu poradit. Když se rozhodnu přestat a odstavit, tak mi pritel pomůže tak, ze syna v patek odpoledne vezme a odjedou spolu sami dva k jeho mamince na druhý konec Republiky, kde budou az do pondělí tj.3 noci. Má otázka zni, máme ještě presedlavat na UM? Nebude to pro syna az moc velký sok? A to nejdůležitější. Syn není zvykli spat v postýlce. Přímo ji nesnáší (naposledy z ni vyskočil a měl otřes mozku ).. Tudíž. Když odjedou, má pritel syna večer uložit do postýlky a chodit k němu co a 5 minut, nebo se ho má pokusit uspat ve Velké posteli, jak je zvykli, akorát bez prsa třeba s lahvičku? A myslíte, že budou 3 noci stačit? Nebo jak by jste to resili vy? Syn je opravdu velký zavislak, jak na me, tak na prsu. Pak je tu ještě jedna možnost… proste kojit dal ale počkat, az se sam odstavi… :nevim: jsem z toho opravdu bezradna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24139
10.2.16 23:15

Koupila bych velkou postel se zabranou, odjet může, může pomalu omezovat kojení třeba jen před spanim a až bude jednoho dne sama přesvědčena, tak prostě nedat. Bude asi jecet, ale prostě nedat a basta. Dceru jsme odstavili ve dvou letech, ale už to měla jen na spaní a spala teda sama a v noci jsem nekojila. UM jsem nedala nikdy.
Ale s tim společným spanim to asi bude horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7272
10.2.16 23:18

Už se zaregistrovala, tak se ozve sama :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
10.2.16 23:27

Já bych spíš kojení začala omezovat na ráno, odpoledne a večer a v noci. A pomalu zvykat na jiný příjem tekutin, já um nedávám, dala jsem rovnou kravské mléko. úplně přestat ze dne na den mi přijde krutý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1958
10.2.16 23:28

Kojila jsem 20m a za mě hlavní rada zní: „srovnat si sama nejdřív v hlavě, co chci“.
taky jsem pořád přemýšlela, zda ukončit, nebo ne (přes den kojení super, asi 3× a spojené s mazlením, legrací, společným válením se atd. ale v noci katastrofa, půl noci přisátá u mě v posteli, já nevyspalá. do toho myšlenky na druhé těhotenství a pocit, že bych asi nezvládla kojit i vyživit plod). rozhodovala jsem se několik měsíců a pořád si nebyla jistá. po každé noci jsem říkala, že už končím. po každém denním kojení mi bylo líto, že bych musela přestat.
nakonec jsem se rozhodla a šlo to. jedna noc částečně probrečená a pak klid. ani jsem neměla možnost dát dítě manželovi, skrz jeho práci to nešlo. probrečení vypadalo tak, že jsme spali s dcerou spolu, já ji hladila, povídala atd., ale prso jsem nedala. další noci se občas vzbudila a hledala, ale když jsem nedala a hladila třeba po tváři, tak zas usnula.

a co se UM nebo jiných tekutin týče, tak jsem nedala na usínání nic a přes den UM taky nemá. je alergická na mléčnou bílkovinu, takže by to ani nešlo. v životě UM ani kravské mléko neměla a je naprosto v pohodě.

Příspěvek upraven 10.02.16 v 23:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
10.2.16 23:29

Hlavně jestli tak často kojí, tak aby pak neměla problém po odstavení se zánětem v prsu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.16 23:46

Už jsem se registrovala . :-) ten problém je muj

Nejhorší na tom všem je, že nevím jak omezit…když mu priste chci přes den nedat, jsou u toho strasne scény… hodně pláče a ja nemam to srdce tak mu jdu raději dat. Další velkej problém je, že skoro nic nejí. Takže vlastně prso je pro něj hlavni přísun jak tekutin tak zrejme i potravy :-/. Přesvědčena nejsem. Mam to presne tak
Po každém noci si rikam tak a musím přestat. Ale pak mi to je hrozne lito m když vidim, jak se na každém kojení tak tesi. okolí mi rika, že už je na čase přestat. Jsem z toho hrozne zmatena. Už to sama v sobe režim alespoň dva měsíce a jde mi z toho hlava kolem. Jsou noci ze se prisaje v 11 a ještě ve 4 hodiny ráno má prostě prso v pusince. Když se chci otočit a spat tak začne plakat. Ale na druhou stranu si rikam ze už je velikej a zvládne to i bez prsa. Takže si myslíte, že je to hodně drasticky nechat je odjet na 3 dny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
10.2.16 23:48

Ahoj, ja mam taky zavislaka, jeste o par mesicu starsiho. Taky spi s nama v posteli, ale v noci uz se na kojeni nebudi. Prso ma hlavne na usnuti, jak vecer, tak pres den, jinak neusne. Kdyz jsme doma, tak si obcas prijde rict, ale kdyz mu zrovna nechci/nemuzu dat, tak zadne sceny nedela. S kojenim zatim koncit nechci, ale je fakt, ze se na rozdil od tebe necitim nijak vystavena. Stale nejak tak verim v to, ze se casem odstavi sam, protoze frekvence a nalehavost kojit se u nej klesa. Ja osobne si nedovedu predstavit, ten tvuj plan v praxi. To mi prijde jako dost velka drastarna pro zavislaka. Je ale pravda, ze nevim, jak to mate u vas s uspavanim a se zavisvosti na tobe celkove. Asi bych se bala vystavit dite tomu, ze bude najednou 3 dny bez kojeni a hlavne bez mamy a jeste prez celou republiku, takze kdyz dostane hysak a tatovi se nebude darit uklidnit, urve se do vycerpani. (Soudim samozrejme jen dle sebe, u nas uspavam sama a syn beze me nikdy takhle dlouho nebyl a zatim je to maminak, takze ja bych to takhle neudelala).Jinak si myslim, ze takhle stare dite si stejne zase vzpomene, az te uvidi a bude vyzadovat kojeni, pokud je tak zavysly, jak pises. Ja bych se mozna pokusila jit cestou postupneho ubirani kojeni. Chodte hodne ven, at nema tolik prostoru chtit prso, doma ho zkus odlakat jinou cinnosti, kdyz se bude dozadovat…a uspavat muze treba tatinek. Ja bych zkratka zkusila jit cestou nejmensiho odporu…ale rikam, ja se citim fit. Nevim, jak bych reagovala vystavena s pocitem, ze uz to nedavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 00:02

Je fakt, že taky ještě nikdy nebyl beze me. Tatka ho nikdy neuspal a jinak než u prsa usnul jen jednou a to když mu nebylo dobře, hodně zvracel a prso sem mu tenkrát dat nemohla. Tak Jsem ho jen hladila po tváři a usnul. Ale to byl taky dost vyčerpany. Někdy se taky cítím fit. Ale poslední měsíc je mi fakt mizerne. :-(. Ale čim vic nad ti. Přemýšlím, čim vic se takhle ptám a dostávám odpovědi maminek, tim vic me to utvrzuje v tom, že bych ještě mela kojit dal. Proste zatnout zuby a dat to. Přece jenom je pravda, že "za chvilku " už me tolik potřebovat nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
11.2.16 00:04

V 19m to mateřské mléko už nepotřebuje, hlavní průser podle mě je, žes to nechala zajít takhle daleko. :nevim:
Samozřejmě s tím nepřestaň ze dne na den, ale ubraň se pocitům, že je ti ho líto, protože se těší atd… Netěší se proto, že by ho potřeboval, ale z vlastní pohodlnosti. A neřiď se tím, jak si pískne, jinak si ho rozmazlíš. :think: Ono to možná zní drasticky, ale jinak to nevyřešíš.
Jo a ty tři dny jsou podle mě v pohodě, hlídala jsem jednou podobně závislé dítě týden a holka byla úplně v klidu, na mlíko si ani nevzpomněla, protože věděla, že ho u mě nedostane, a jedla normální věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24139
11.2.16 00:07

Aha, takže to má i místo jídla. Stanov si třeba, že dáš jen omezeně, ne když si řekne. V noci bych byla nekompromisní, já se nevyspim dítětem teda v posteli vůbec. Rozum už má, zkus vysvětlovat, že tě to třeba boli. Odjet na bych ho muplne nenechala, to mi přijde moc najednou. Já malou asi dva tydny před prvním odjezdem od nás úplně dostavila, nedokázala bych si představit ji trápit až takhle moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
11.2.16 00:40
@ClairBelier píše:
Je fakt, že taky ještě nikdy nebyl beze me. Tatka ho nikdy neuspal a jinak než u prsa usnul jen jednou a to když mu nebylo dobře, hodně zvracel a prso sem mu tenkrát dat nemohla. Tak Jsem ho jen hladila po tváři a usnul. Ale to byl taky dost vyčerpany. Někdy se taky cítím fit. Ale poslední měsíc je mi fakt mizerne. :-(. Ale čim vic nad ti. Přemýšlím, čim vic se takhle ptám a dostávám odpovědi maminek, tim vic me to utvrzuje v tom, že bych ještě mela kojit dal. Proste zatnout zuby a dat to. Přece jenom je pravda, že "za chvilku " už me tolik potřebovat nebude…

Je to tezky, zas na druhou stranu kojeni by nemelo byt o tom, ze zatnu zuby a pretrpim to. Ale to musis citit ty sama, jestli ti dava telo nejake signaly, ze je treba prestat. Pokud beres vitaminy pro kojici, nezmenilas nejak zasadne stravovani a stravujes se dostatecne, nebrala bych tyto reakce tela na lehkou vahu. Pokud jsi takhle v rozpacich, zkus si sama sobe odpovedet na otazku, kvuli cemu chces s kojenim skoncit? Kvuli tvemu zdravotnimu stavu, kvuli tlaku okoli, nebo kvuli tomu, ze ty samotna premyslis, jestli se to jeste hodi?… Pro me by byl duvod zdravotni stav, at uz psychicky (treba nechut kojit), nebo fyzicky. Pricemz ten fyzicky bych jeste teda promyslela, jestli se nesidim nejak sama napr. v jidle, stresen a pod., nebo zda je to skutecne reakce tela na kojeni. Jo a vyroky typu, naucis si ho, rozmazlis si ho, nechalas to zajit daleko, uz kojit nepotrebuje jsou zcela mimo. Kojeni neni jen o strave. Urcite si dite kojila/kojis tak dlouho, protoze to tak povazujes za spravne a jen ty sama a nikdo dalsi nema pravo soudit, zda to pro tebe a tve dite spravne je, protoze ty znas sve dite nejlip a to, ze to pro jine dite spravne nebylo, neni pro vas dva nijak zavazne, nebo smerodatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.16 01:02

@tronelka DĚKUJI!!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
11.2.16 01:09
@ClairBelier píše:
@tronelka DĚKUJI!!! :hug:

Vubec neni zac ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
11.2.16 05:44

Já jsem se rozhodla, co pro mě ještě je přijatelné a za tím jsem si stála-stojím: kojení po obědě před spaním, večer před spaním, a 3× v noci. Před tímto nastavením se byl taky schopný budit x-krat a pořad dokola chtít v noci prso. V dubnu mu budou 2 roky. A už teď mu říkám, že po narozeninách už v noci prso nebude.

Já jsem synovi cca před 3-4 po měsíci oznámila, že prso v noci dostane max. 3× protože jinak mě pak bolí bradavky. Říkala jsem, že má máma AU, ať se už pustí. Měla jsem je celkem dokousane, takže mě to fakt bolelo a jak se v noci chtěl kojit pořad, tak se to ani nechtělo hojit. U kojení jsem mu říkala, že toto je 1. 2. 3. a že pak už nebude a když jsem o tom byla vnitřně přesvědčena, tak to nakonec přijal. Ani si to prso nevyrvalal nijak dlouho. Říkala jsem mu po 3. kojeni, že prso bude zase po obědě, teď se ke mě může pritulit nebo si na mě lehnout. Když plakal, tak jsem mu to vysvětlovala dokola a hladila ho nebo objimala.

Pití z flasky, kterou jsem nabizela odmital. Chvilku si pak zacal volat tatu a to mu stačilo, když ho chlap vzal do náruče a po chvilce ho vrátil zpátky do jeho postele ke mě, kde se pak pritulit a usnul.

I když řve, tak prostě mu to vysvětlovat a neustoupit. Když na to nemáš sílu, tak doporučuji třeba malému říct, že maminka už prso nedá a že zavolas tatínka a bude s tatinkem. Pak chlap, kdyby plakal a nechtel u nej byt, tak rekne, ze pujdou k mamince a bude spinkat u maminky, ale ze prso dostane az… Důležité je, aby maly věděl co se děje a co ho čeká.

Metoda, že chlap odjede pryč s malým na 3 dny mi přijde drsná, pokud je na tebe tak fixován. Pokud ale nejsi schopna se rozhodnout a stát si za tím, že prso dáš jen jak to bude vyhovovat tobě, do toho běž.

Když však se rozhodnes a budeš to snižovat postupně, jak to bude vyhovat tobě a budeš si za tím stát, tak to bude pro vas oba lepší. Jen nesmis povolit od své vize jak to chceš ty. A když to dáš, tak z toho pak budeš mít lepší pocit. A pomůže ti to v dalších situacích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama