Kojení-věčný boj

579
26.6.15 17:07

Kojení-věčný boj

Prosím o radu a tak trochu o uklidnění…mám doma holčičku, dnes 11dní. Máme trošku problém s kojením, na váze sice jakž takž přibývá, ale mám stále málo mléka…včera jsem byla u laktační poradkyně a zjistila jsem, že celou dobu máme špatnou techniku kojení, i u kojení jsem taková v křeči, neumím najít pohodlnou polohu…nicméně po srovnání techniky přisátí mi malá saje krásně, akorát nemá moc co..saje prvních pár minut hodně a pak už se jen snaží, ale nic neteče…po půl hodině snažení ji převážím a vypje cca 40ml, což je málo..na radu laktační si jdu odsát, ale už z toho prsa skoro nic nedám a to by správně měla vypít minimálně 60ml na každém kojení…snažím se kojit každá tři hodiny s tím, že ji nechávám 30minut u prsa sát a pak si jdu ještě odsát obě prsa, aby se více tvořila laktace, na doporučení laktační…dohromady je to tedy skoro hodina, takže mám rozestup vlastně ve finále 2hodiny od každého kojení…jde mi o to, jak dlouho bude trvat dokud se laktace nerozjede? Vím, že se nesmím nervovat, ale zatím se mi to nedaří, s první dcerou jsem měla velké problémy od narození a mám velký trach, že to tak dopadne a já bych tak ráda kojila…ještě do toho ty poporodní hormony, takže stále brečim, cítím se jako neschopná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.6.15 17:29

Koj, nenervuj se. Mléko se tvoří do 6 týdnů, hlavně se nenervuj. Já v porod. měla prd, doma měla prd, postupně se rozkojila a kojila do 2,5 roku. Hlavně vydržat, neboj to puj :mrgreen: de.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
26.6.15 17:32

Váhu zahoď, zajdi si akorát jednou za týden k dětské na převážení a koj jak chce mimino, na hodiny se vykašli. Pak klasika jako hodně pít, často přikládat, odsávat atd.. Čím víc to budeš řešit a nervovat se, tím hůř vám to půjde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
579
26.6.15 17:35

Jo, s tím nervováním je mi to jasné, ale nějak si nemohu pomoct…když ona si o jídlo neříká skoro vůbec, jak je ještě malá, tak skoro pořád spí, přes den se mi daří ji vzbouzet v pohodě, zato v noci mám prs na prasknutí a ne a ne ji vzbudit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
26.6.15 17:48

@wesny Koj u každého kojení z obou prsou a koj častěji než po třech hodinách, pokud dítě bude ochotné jíst (většinou si dají říct). Pak můžeš vždy odsát (třeba i na prázdno, důležitá je stimulace prsa). Čím větší poptávka, tím víc mléka se začne nejpozději během pár dnů tvořit. Důležité je, jak už jsi zjistila, aby byla správná technika a dítě tak skutečně sálo/jedlo.
Na podporu laktace jez hodně bílkovin, pij kojící čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1171
26.6.15 18:01

K výše uvedenému přidám, že si holky moc pochvalují nějaké homeopatika na povzbuzení tvorby mléka - zkus projít pár diskuzí třeba na emimi, někde to bude určitě zmíněno.
Na stránkách laktační ligy na rozkojení radí přikládat častěji - min. po dvou hodinách a také je důležité v noci. Pokud se ti nevzbudí, tak si odsaj. U mě to noční kojení fungovalo a funguje na mlíko nejvíc. Jakmile se mi kluk v noci přestal na kojení budit a ráno jsem se vzbudila s nalitýma prsama k prasknutí, během 2-3 dnů mléka začalo dost rychle ubývat. Takže jsem si musela dávat na noc budíka a odsávala jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
26.6.15 18:06

@wesny K tomu spaní, nemá žloutenku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 18:29

Zahodit váhu, kojit podle toho, jak si řekne miminko. Rozhodně častěji, než po třech hodinách, nečasovat žádné intervaly. Laktaci navyšuje taky noční kojení.
Vhodný je kontakt kůže na kůži - sebe do půl těla, mimčo do plínky. Mezi kojením nosit v šátku, hodně kontaktu.
Před kojením nahřát, při kojení stlačovat prso, aby to lépe teklo.
Doporučuje se nedávat dudlík, nepoužívat kloboučky, nepoužívat lahev.

A hlavně klid, vydržet, mimčo je malinké, obě se učíte, tvorba se ustálí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
26.6.15 18:37

@wesny Ještě k výše uvedenému bych doplnila zalézt s dítětem do postele, oba svlečení, kontakt kůže na kůži by měl podpořit zájem o prso. Toto bych zkusila upřednostnit před řízeným systémem kojit - odsávat. A klidně několikrát během kojení prsa prostřídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25357
26.6.15 19:15

Půjdu proti proudu. Váhu nezahazuj, ono je to hezké, že si miminko řekne a atd. Ale v reálu může být dehydratované a příliš slabé, než aby se budilo. Znám takové případy. Koj, určitě se to rozjede, ale vážila bych dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
26.6.15 19:39

@wesny homeopatika na podporu laktace :) u mě to zafungovalo úplně krásně, i u ostatních kamarádek co znám. Stojí to cca stovku, takže nic drahýho a účinek je znát na nalitých prsou už během 24 hod. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8583
26.6.15 19:42

@wesny kojit z obou prsou, během šestinedělí se to upraví. Jen kontě často. Nejsou důležité intervaly, tříhodinové. Malinka na to přijde a bude si tahat pěkně mlicko sama. Hodně pijte, jezte polévky, kojící čaje, homeopatika pomáhají taky. Držím palce a hezky si to uzivejte. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
26.6.15 19:44
@wesny píše:
Jo, s tím nervováním je mi to jasné, ale nějak si nemohu pomoct…když ona si o jídlo neříká skoro vůbec, jak je ještě malá, tak skoro pořád spí, přes den se mi daří ji vzbouzet v pohodě, zato v noci mám prs na prasknutí a ne a ne ji vzbudit…

Ja mam teda syna 9 dnu a ten se o jidlo hlasi skoro porad (taky kojim a taky se mi zda obcas, ze tam mam prd) takze tim, ze je jeste mala to nebude. Zkus pred kojenim rozbalit, aby se probudila a uvidis, ze se rozpomene na jidlo :) to delali s mym snem v porodnici kdyz moc dlouho chrupkal.. Mimochodem ja se na vsechny polohy jako fotbalista, v sede, na panenku Marii ci co vsechno vykaslala a kojim vyhradne vleze… s ostatnimi polohami jsem mela problem po chvilce se zady nebo nevyhovovala malemu atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.15 20:01

Taky můžete zkusit kojení v savčí poloze:

http://vbavlnce.blogspot.cz/…-kojeni.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
26.6.15 20:37

Homeopatika Ricinus Communis 5CH. Brala jsem 2× denně max 7 dní. Před a po se nesmí nic jíst, pít, ani si třeba čistit zuby. 5 kuliček pod jazyk. Efekt se projevil za 3 dny. Musíš ale hlavně přikládat, odsávat - no prostě stimulovat. Seženeš v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama