Koľko mliečka vytiahne ?

34
13.11.04 19:17

Koľko mliečka vytiahne ?

Este mam jednu otazku. Vie niekto, kolko mliecka (materskeho) vypije 3 mesacne dietatko ? Moj drobec dnes prvy krat papkal z flasky (odstriekala som kvoli tomu, ze som sla do skoly, takze je to len jeden den v tyzdni). Mala som pripravenu plnu flasku 125ml (viac sa nestihlo) a on to vsetko spapkal. A vraj by bol papkal dalej, keby bolo co. A zasytilo ho to skutocne na dlhu dobu (3 hodiny).
Kamoska ma synka v tom istom veku a vraj stiahne len 80ml. Dalsia znama mi hovorila, ze ca 40 (co sa mi zda veeeelmi malicko).
Kto vie, nech mi odpovie :)) Dakujem.
Myslite, ze v mojom pripade hrozi naucenie na flasku a odmietanie prsniku ? (1-2 papania z flasky 1× do tyzdna, inak prsnik)
Sona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

202
13.11.04 19:44

Ahoj Sonjo,
to jsem zase já :D . Každé dítě je jiné a říct, kolik by mělo vypít v určitém měsíci věku, se nedá podle mě říct. Můj syn vypil ve 3 měsících asi taky těch 125 ml, když jsem odstříkala, a někdy jen 90. Třeba je tvoje mimčo větší jedlík, a proto mu 125 nebude stačit, zkus příště odstříkat víc a uvidíš. Můžeš si to předem připravit do mrazáku, ať se pak nehoníš.
A s tím, že by se odstavil, když pije 1× týdně z flašky, bych si taky hlavu nedělala. Kamarádka začala hned po šestinedělí chodit 1× týdně do práce, takže odstříkala mlíko, a s kojením to bylo úplně v pohodě, neměla sebemenší problém, že by syn odmítal prso nebo se mu zkazila technika při kojení.

Měj se.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
13.11.04 20:44

Ahoj,

mimko má prý denně vypít mlíčka cca tolik, kolik činí 1/6 váhy mimka.
To si snadno spočteš. Nejde to brát ale závazně.
Někdo baští míň, někdo víc. Ale je to tak pro orientaci.
Zřejmě to platí pro kojení a počáteční mlíčka. Ta pokračovací jsou sytější, většinou se toho nezbaští tolik, jako počátečního..

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
13.11.04 21:49

Babulky, tak vam dakujem za odpoved. Odstriekala by som aj viac, len som nestihla :)), ja som totiz ratala s tym, ze budem musiet prist domov a drobca nakojit, alebo pride svokra ku skole s kocikom a napapame sa v aute…ale orientacne som vedela, ze okolo tych 80-100. Uz od dnes setrim na dalsiu sobotu a mozno aj na nejaky ten vecer s mojim manzelickom, ked si pojdeme vyhodit z kopytka :)) Ked som prisla zo skoly, ostriekala som 50 ml ! a to som tam toho mala este spustu, len som mu nechcela vsetko vstriekat. Mozno je to normalne, ale ja som odstriekavacka-zaciatocnicka. A len tak mimochodom, rucne mi to ide lepsie ako s odsavackou, teda aspon zatial. A hlavne to neboli.
Tak odstrekovaniu a kojeniu zdar !! :))) dobru nocku vsetkym

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama