Poradna zdravého obouvání
Ing. Eva Žáková
Ahoj holky, mám otázku na maminky více dětí. Chtěla bych se vás zeptat, jaké boty ročně kupujete? Já jsem byla zvyklá kupovat malé dvoje boty na jaro (jedny kvalitní, druhé třeba z céček, jen k sukýnce), potom sandálky na léto, dvoje botasky (jedny do školky, druhé domů), nazouváčky k vodě, na podzim jí jsou většinou ještě boty z jara, ale do školky to tenisky už nevdrží z jara, takže zase tenisky do školky, potom kupujeme na zimu kvalitnější boty (už jsem teda omezila boty za 1500, to už nedám, ale 800 třeba stojí). Takže to máme na jednu. A teď mám kluka a tomu musím koupit boty taky (je mu teď rok, takže teprv mi to začíná docházet), že to takhle dál nepůjde ![]()
Musím to nějak omezit, tak mě zajímá co kupujete za boty vy? Nebo i kolik, jako tenisky dvoje mít třeba musí (do školky a na doma, asi 2 měsíce jsem je přenášela ze školky domů a je to blázinec, ráno i odpoledne balit věci)..
Ale už prostě asi nebudu kupovat na jaro boty k sukýnce, pěkné zavřené, botasky..A dětem po sobě dávat boty nemůžu, jako strašně je zničí, navíc holka/kluk..
Tak napište, ať vidím jak to mají ostatní ![]()
@soleile tak nějak podobně, kupuju kvalitní boty, ale ve slevách, zatím to jde..dědit nejspíš nebudou, mladší má velkou nohu a starší stejně vše strašně rychle zničí..Geoxy po 3 týdnech nošení vypadají jak po 3 dětech, takže ani neprodejné..
Mám staršího 7 letého kluka, má jedny botasky, jedny sandále a jedny nazouváky, v zimě se mu koupí zimní. Dcerce jsou čtyři a má taky jedny botasky, jedny sandálky, jedny nazouváky, a v zimě koupíme zimní. Proč musí mít ve školce extra boty? V čem přijde do školky, tak to si vezme na vycházku a pak v nich zas odejde domů ne?
@soleile tak holky mají většinou jedny botasky celoročně, kotníkové nepromokavé botasky na túry do hor (akorát teda té menší roste noha dvakrát tak rychle, to je děs), baleríny k sukýnce a plátěné tenisky (od jara do podzimu), sandálky na léto a kroksy na koupaliště, v zimě kozačky a nějaké sportovní zimní boty… no, ještě že už máme doma jen ty dvě malé, i tak mám dojem, že máme těch bot nějak moc…
Já kupuju vesměs jenom jedny, zimní vždycky jen jedny, plus sněhule obyčejný, botasky taky jen jedny, na léto k tomu přikoupím jedny sandály. kupuju i levný, v ětšinou v řetězcích typu deichmann, ale vybírám, než botu koupím, tak si ji pořádně ohmatám, dají se najít i dobrý boty za málo peněz. a nejmenší 1,5r vlastně ani neměl sandálky, celý léto je v attipaskách, v hodně velkým horku na hřišti se zul, a byl bosky. jako koukala jsme po nich na jaře, vybírala, ale než jsme vybrala, zjistila jsem, že se bez nich obejdeme ![]()
@AstraG chodí na hřiště, písek, po týdnu jsou úplně brutální, mají to v seznamu do školy, nechají je v tom chodit v blátě a tak. Jako já jsem zase rád, že si to aspoň užijí, ale boty jsou fakt hrozný
@soleile Děti budou mít od jara do podzima jedny kecky, jedny kožené celoročky a jedny sandály. Plus starší dítě holinky. Na zimu každý jedny zimní boty.
Na koupališti chodí bosky nebo se v sandálech. Holku zatím nějak extra nemódím, nejsem ten typ a jestli bude po mně, tak stejně nějaké šatečky moc neunosí, takže jí k nim budou stačit v létě ty jedny sandály.
Moje děti (2 a 5) mají sandály, nepromokavé celoročky (za 1500), zimní boty (taky drahé), sněhule, holiny a baleríny (ty nějaké levné), pak ještě bačkory a crocsy. Starší chodila do lesní školky a bydlíme na venkově, to hraje roli.
Ve školce extra boty nebudou, ani holiny ne, to to radši budu převážet nebo schrastím někde nějaké zděděné.
Tak my měli dneska problém vybrat bačkory do školky, nechápu, už skoro nikde neměli.
Jinak mám 4 roky a 1 rok a taky začíná nakupování bot i pro malou, dneska sem ji koupila celoročky, hrůza, taky mi to došlo, že finance teď poletí dvakrát.
Na jaře měla starší balerínky k sukýnce a vůbec je neunosila, takže upřímně, jestli je budu kupovat příští rok znovu, tak jen nějaké obyčejnější…Nazouváky kupuji už jen v tesu, prostě obyč. Zimní, celoročky a sandále ale jedeme nejčastěji superfity, starší má úzkou nohu, tak sem i ráda, když ji boty perfektně sedí.
Na jaře sem neodolala a koupila jí tenisky Geox a opět mě kvalitou zklamaly. ![]()
@Leeee fakt? Ty jo, já jsem dneska chtěla právě koupit do školky v Lidlu za 300 tenisky, říkala jsem si že na tu hodinu dopoledne to stačí a v 9 je neměly ![]()
Mám teda syna, ale má jedny boty na sezónu, v létě dvoje. Na podzim kupuju celoročky kožené, na zimu vysoké nepromokavé boty, na jaře donosí celoročky z podzimu, pak koupím tenisky a sandály. V příznivém případě sandálky donosí ve školce jako bačkůrky. Naštěstí mu noha neroste moc rychle, kupuju větší nadměrek a v poslední době se snažím o barefoot - aby byly boty hlavně dost široké a nemačkaly prstíky k sobě.
Jo, na gumáky jsem zapomněla, ale ty teda mladší dědí po starší, takže už dvakrát jsem nemusela kupovat oběma najednou…
@Leeee my zase máme problém s velikostí, většinou u papučků mají o číslo menší nebo o číslo větší… jedny těsné, ty druhé se zase vyzouvají… děs běs… stejně tak pro tu starší jarmilky do tělocviku… budou mít 8 a 5 let, je to tak skoro celou dobu od narození… ale největší masakr je koupit papuče a jarmilky v pololetí, když jí vyrostla noha… v několika obchodech mě odkázaly na srpen, že to dostanou novou várku, jak děti nastoupí do školy…
Mám asi výhodu v tom, že mám kluky, takže nemusím řešit boty ke kalhotům/šatičkám apod. Kupuji vždy jedny celoročky, které děti prostě nosí od jara do podzimu a dále v létě sandále a v zimě zimní boty. Jednou za čas koupím gumáky a papuče do školky, jak mi z toho vyrostou a letos jsem tedy začala kupovat do školky boty na zahradu, protože denní sypání písku a drbání membránových Fare za 1.300,– mě přestalo bavit. Vše samozřejmě x 2, mám dvě děti. Akorát gumáky mladší dětí po starším, ty mají na noze jen párkrát do roka. Jo a ještě boty k bazénu, ale ty kupuji tak 1 x do roka.