Reklama

Kolik budu dostávat od státu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vcelka.maja
Nováček 4 příspěvky 06.08.09 11:28
Kolik budu dostávat od státu?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, kolik jako 19-ti letá matka budu dostávat měsíčně od státu? Studium ukončené, ale ještě jsem nepracovala. Nevím jestli bych to zvládla. Dítě by se narodilo v roce 2010. Předem děkuji za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.08.09 12:14

pokud jsi nepracova tak prvni penize uvidis az po porodu a budes dostavat do 21mesicu ditete 7600 a pote automaticky 3800vzhledem ktomu ze jsi nepracovala tak nemas narok na vyber rodicovske na dva nebo na tri roky.Mozna budes mit narok na nejakej pridavek ale do toho se pocita i prijem partnera.

vcelka.maja
Nováček 4 příspěvky 06.08.09 12:26

Aha, přítel mi tvrdil, že jeho matka dostávala nějakých 700 nebo 1200 Kč(na jeho 3 nebo 4 letého bratra), takže bysme to v žádném případě prý nezvládli, že by to nestačilo ani na plenky. Já jsem si myslela, že je to blbost. Moc se v těchto věcech nevyznám a raději se poptám.

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 06.08.09 12:37

Ahoj, zaleží na příjmu partnera s kterým, předpokladám, bydliš? Potom můžete žádat o příspěvek na bydlení, soc. příspěvek apod.
Dodatek -abys dostala přísp. na bydlení, musíš mít trv. bydliště v bytě nahl. min. 3měsíce.
 Kač

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.08.09 12:40

Na to mas proste narok do 4let.Tech 700nejspis dostavala pridavky na dite a to protoze uz nemela rodicovskou.Takze to zvladnete.Jo a plus to psala Kac.Ale tech 7600ti nikdo nevezme tech 21mesicu a pote 3800.To mas jiste.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 06.08.09 15:26

myslím, že budeš mít nárok i na porodné po narození dítěte. je to tuším 13.000,– kč, jednorázově.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 07.08.09 09:22

Ahoj včelko!
Já jako 19 letá matka měla nárok dokonce i na MD.
Ono docela záleží na tom, ve kterém měsíci roku 2010 se ti dítě narodí.
Předpokládám, že jsi teď ukončila školu (oficiálně zůstáváš ale studentem až do 31.8.)
Stejně jako v zaměstnání, platí i tady ochranná lhůta 6 měsíců.
Pokud do 6 měsíců od ukončení školy (od 31.8.) nastoupíš na MD, bude ti to platit škola.

Minulý rok jsem řešila to samé.
6 týdnů před termínem jsem nastoupila na MD a dostávala od školy 254Kč na den (nebo tak nějak). Měsíčně to dělalo těch cca 7600, záleží na tom, kolik má měsíc dnů.

Ve škole bylo zařizování v pohodě, byli milý.

Taky jsem měla nárok zvolit si délku RD.

Tak jestli ti to vyjde, tak se určitě obrať na školu.
Jestli ne, tak bys dostávala penízky až ode dne porodu, neměla bys nárok ani na nemocenskou, docela na prd :?

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 07.08.09 09:25

Ale v případě, že budeš bez peněz, jsou tady ještě sociální dávky, příspěvek na bydlení atd.
Dokonce je tam i nějaký příspěvek na dietu pro těhotné a kojící (kvůli zvýšeným nárokům na stravu) ;-)
Záleží ale na příjmu partnera, jestli spolu žijete, …

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 08.08.09 19:15
Cappy píše:Předpokládám, že jsi teď ukončila školu (oficiálně zůstáváš ale studentem až do 31.8.)
Stejně jako v zaměstnání, platí i tady ochranná lhůta 6 měsíců.
Pokud do 6 měsíců od ukončení školy (od 31.8.) nastoupíš na MD, bude ti to platit škola.

Nebude, to bylo se začátkem letošního roku zrušené. Naposledy byla mateřská studentkám vyplácená letos v červnu, protože jim trvala ochranná lhůta (poslední den nemocenského pojištění měly k loňskému poslednímu prosinci).

vcelka.maja
Nováček 4 příspěvky 08.08.09 21:50

Děkuji moc za odpovědi, jde o to, že nevím, jestli na rodičovský příspěvek budu mít nárok, jestli nejde třeba o to, že by přítel musel chodit do práce abychom nárok měli. On totiž bude dodělávat poslední rok školy.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.08.09 21:59

Na rodicovsky prispevek ti vznika narok dnem porodu.Takze bys ho dostala nasledujici mesic+porodne letos 13tisic.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 09.08.09 08:35

No, ty brďo, to jsou mi ale novinky 8O
Takže mně to ještě vyšlo tak tak 8O
Omlouvám se za šíření mylných informací :oops:

Nebylo by asi od věci uvažovat o přerušení studia u přítele? Nevím, jak to máte s bydlením, ale pokud uvyžujete o samostatném bydlení, tak nevím, jak byste to utáhli, ona to není opravdu žádná sranda.
Když máš malé dítě, tak ty peníze letí, ani nemrkneš.
Bez jeho příjmu bychom byli nahraní

vcelka.maja
Nováček 4 příspěvky 09.08.09 10:35

Nevadí, člověk nemůže vědět všechno :wink: .
Já jsem právě chtěla, aby si ten poslední rok dodělal. Bydleli bychom zatím u nás doma. Tak myslím, že by v tom nemusel být problém.

Eliška3
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 10.08.09 14:43
Kac píše:
Ahoj, zaleží na příjmu partnera s kterým, předpokladám, bydliš? Potom můžete žádat o příspěvek na bydlení, soc. příspěvek apod.
Dodatek -abys dostala přísp. na bydlení, musíš mít trv. bydliště v bytě nahl. min. 3měsíce.
 Kač

..chtěla jsem se zeptat, ten příspěvek na bydlení dostaneš i když bydlíš v domě, ale splácíš ho??…je to trochu blbí ptát se - ale ber to s rezervou jen se ptám..poněvač i když partner chodí do práce…snížily mu palt…tak už se to nějak snažím řešit - jak to zvládnem dál.

PetraJ
Kelišová 6711 příspěvků 10.08.09 14:53
Eliška3 píše:..chtěla jsem se zeptat, ten příspěvek na bydlení dostaneš i když bydlíš v domě, ale splácíš ho??…je to trochu blbí ptát se - ale ber to s rezervou jen se ptám..poněvač i když partner chodí do práce…snížily mu palt…tak už se to nějak snažím řešit - jak to zvládnem dál.

Jestli platíte hypotéku, tak příspěvek na bydlení nedostanete. Je to trochu postavený na hlavu, ale bohužel. :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >