Kolik chlebíčků na osobu?

Anonymní
2.9.20 08:48

Kolik chlebíčků na osobu?

Dobrý den,
v sobotu budeme dělat s manželem oslavu. Na jídlo budeme grilovat kýtu. A teď nevím jaké pohoštění ještě udělat na stoly. Koupim nějaké ty brambůrky a tyčinky. Původně jsem chtěla ještě upéct buchty, ale prý sladké k pivu stejně nikdo nejí. Takže chci udělat (nebo nechat udělat minichlebíčky). Myslite, že je to dobrý nápad? Kolik tak minichlebicku mám počítat na osobu? Lidi bude cca 25.

Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4855
2.9.20 08:51

Normalni chlebíčky když mám chuť sním aspon 4 i vic.. Decentně dva. Mini chlebíčky bude jednou tolik :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19170
2.9.20 08:53

Grilování v tomto počtu je osemetne, jídla může být jak málo, tak moc. Záleží, kdy bude to maso. Jestli hodinu, dvě… po příchodu lidi. Dle toho ti sní to ostatní. Pokud minichlebicky, tak bych pocitala nejmene 4-6 na dospělou osobu.

Příspěvek upraven 02.09.20 v 08:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
2.9.20 08:53

Pokud bych se měla řídit svojí chutí, chlebíčky zbožňuju :mrgreen:, tak asi deset :lol:
Nee, jestli budou menší než ty z obchodu, navíc bude k tomu grill, tak bych počítala max.5 na osobu :) :think: My když děláme domácí, tak veku krajime normálně jako chleba, rovně ne jako jsou ty kupované na šikmo, tak to fakt vychází tak 5 na osobu :) Já jsem ráda, když zbyde, pak dojidam zbytky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19170
2.9.20 08:55

Vděčné jsou šneky z listového těsta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
2.9.20 08:57

250

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 08:57

Velikostně to budou tyto.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 08:59

A holky udělali by jste si je sami nebo nechali udělat? Když ti teď přepočítávám, tam kdybych si je nechala udelat, tak ta nej dám cca 2 000 :zed: Tak teď nevím, co bude lepsi.

• Citovat
  • Nahlásit
3327
2.9.20 09:01

Oslavy děláme často…
lidí většinou kolem 15, do 20 a když udělám chlebíčky ze tří vek (60) tak se sní tutově - samozřejmě k tomu grilovačka..
nakrájej hodně zeleniny, super je hodit na gril i pár hermelínů na grilování (doporučuji přebalit do vlastního alobalu a přidat trochu oleje, příp. bylinek apod.)
sladké pro tento počet lidí chybět nesmí, nemůžeš tam mít jen vše slané, nejvděčnější jsou koláčky (ale ty jsou pracné, drahé), tak to většinou ošidím nějakou lepší bublaninou třeba s tvarohem nebo želatinou, kterou nakrájím fakt na malé čtverečky (takové jako dvouhubky) a ty se pak sní fakt rychle a dobře, než velké kusy buchty/zákusků.. rychlý je třeba i štrůdl z lístkového těsta,,to máš hned..
a ty šneky doporučuju taky - případně pokud se ti s nima nechce crcat, tak udělám prostě z lístk. těsta slané štrůdly (kečup, tvrdý sýr, šunka) a nakrájím na běžné pásky (pečeno vcelku), je to hned, vyjde to na pár kč a vždy to zmizí jako první… ;)
těch 60-80 chlebíčků máš za dvě hodky udělané, kup si v akci hotový lahůdkový/vlašský salát jako základ, a na to hodíš jen plátek šunky, sýru, okurek a vajíčko, pro ozdobu na ně strouhávám sýr.. vyjde tě to v tomto počtu o 2/3 levněji - dva litry za chlebíčky bych teda nikomu nezaplatila ani náhodou :mrgreen:

Příspěvek upraven 02.09.20 v 09:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19170
2.9.20 09:02

Sama bych 250 chlebíčky opravdu nedělala. Co je to za akci? Narozeniny s vlastní rodinou, cizími lidmi, spolužáky z VŠ…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 09:03

Edit: omlouvám se za překlepy, to jsou ty automatické opravy :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 09:04

Je to oslava svatby s prateli, kteří na samotnou svatbu nebyli zváni z důvodu omezení počtu hostů.

• Citovat
  • Nahlásit
3327
2.9.20 09:06

@Božislava jakože každý sní 10chlebíčků a ještě k tomu grilovačka, jo?? tak to je nesmysl..
z mých zkušeností počítat tak 3-4 chlebíčky na člověka + grilovačka + šneci + sladké + sýry + zelenina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24011
2.9.20 09:07

Pokud bych měla čas, tak bych je udělala sama. Nějaké pomazánky, udělat salát. Já bych upekla i šneky a třeba i nějaké tyčinky v listového těsta, případně slaný štrůdl. Nebála bych se ani toho sladkého, někdo na to chuť má, ale spíš něž nějaké velké buchty, tak nějaké menší kousky jen na jedno kousnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
2.9.20 09:07
@Anonymní píše:
Je to oslava svatby s prateli, kteří na samotnou svatbu nebyli zváni z důvodu omezení počtu hostů.

tak to musíš mít těch kýt hodně + ty koláčky rozhodně ano
co by to bylo za svatební oslavu bez sladkého??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama