Kolik dávek UM dáváte miminku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Red octopus
Nováček 4 příspěvky 24.01.19 10:08
Kolik dávek um dáváte miminku?

Dobrý den, kolik ml a po jakých intervalech dáváte svým mininkum um? Zaráží mě totiž fakt, že na krabici je napsáno menší počet dávek, než ve skutečnosti miminko dostane, pokud dodrzujete přes den krmeni po třech hodinách…ja malému (4mesice) davem cca 6× denně 150 ml. Přes den po třech hodinách a v noci se budí jednou. Vypije vše do poslední kapky a ty tři hodinky vydrží akorát. Jen ma trosku větší váhu. Ve třech a půl měsících vážil už 8 kilo ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 24.01.19 10:24

@Red octopus já dávala ve 4m 5× denně 200ml. Tabulkama na krabici se neříď, důležité je, že to malému takhle vyhovuje ;)

Térouš
Echt Kelišová 8476 příspěvků 24.01.19 10:24

@Red octopus 8 kg obě moje děti na roce 8o. Určitě bych dávku nezvedala nijak rychle, pokud nekrici hlady. Spíše bych zkusila jinou značku mléka, protože ne každé má dobrý sytici efekt

Puchatka
Kecalka 188 příspěvků 24.01.19 10:35

Tohle vubec neresim a davam, kolik chteji. Syn pil naopak malo, po trech hodinach a vypil max 130, nikdy nedal vic. Takze jsem intervaly neprodluzivala. Dcera je to same, vypije za den max 550ml, pije klidne co hodinu a pul po 50ml… neda se nic delat, zadny problem s travenim nema, tak neresim, co je na krabici.

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 24.01.19 10:52

Já malé (3,5 měsíce) nabízím UM často a nepočítám ani kolik je toho dohromady, prostě jí nabídnu klidně i po hodině trochu a ona když nemá hlad, tak odmítne, když má hlad, tak se napije, ale ne moc, jen tak podle chuti :D Četla jsem, že díky tomu častému dennímu krmení vydrží mimina dýl nejíst v noci…a taky že jo, malá jí naposledy před spaním cca v půl 7, od 7 do 4 mi spí v kuse, pak vypije 140-150 ml a spí dál do 8 :srdce:

Celkově jí prostě menší dávky a často. Nevím, kolik toho je za den dohromady, ale myslím, že rozhodně ne víc než litr. A na 3 měs. prohlídce měla 6270 g a 60 cm.

Dávám jí Hipp Combiotik, je tam štěpená bílkovina, u které se nemusí dodržovat minimální rozestupy mezi jednotlivým krmením.

Kaci89
Kecalka 397 příspěvků 24.01.19 11:41

Spocitej si vahu mimi krat 150 a vyjde ti, kolik ml ma zhruba za den vypit. A pak deleno poctem krmeni. pises ze mel 8kg tak kdyz dame zhruba 8,5 x150=1275ml za den.1275ml:treba 6krmenimi je nejakych 213ml na davku.

Příspěvek upraven 24.01.19 v 11:43

Kaci89
Kecalka 397 příspěvků 24.01.19 11:42

Takze mu delej klidne 200ml :palec:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 24.01.19 14:24

@Petra_z_Nuslí to jakože připravuješ každou hodinu čerstvé UM a zkoušíš jestli a kolik si dá 8o mimochodem děti na UM většinou spí v noci lépe, protože mívají větší „zásoby“

Kaci89
Kecalka 397 příspěvků 24.01.19 14:36

@Jitul.kaaa9 jo to me taky zarazilo.to bych celej den nedelala nic jinyho. :roll:

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 24.01.19 16:22

holky, tak já nevím jak vy, ale mám to připraveno za 1 minutu, mám rychlovarku, která mi ohřeje převařenou vodu přesně na 40° za půl minuty, mezitím dám 3-4 odměrky Hippu, zaleju, protřepu a hotovo. Co na tom může trvat? :nevim:

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 24.01.19 16:26

Btw. tu rychlovarku doporučuju, je to tahle:
https://www.alza.cz/…d5169112.htm?…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 24.01.19 19:04

@Petra_z_Nuslí já nevim no, tohle mi teda přijde dost neefektivní a dost velký plýtvání, ale dělej si to, jak Ti to vyhovuje :nevim:

Edit: a ještě mě k tomu napadá technická otázka - jak to děláš, když jste venku? To jako jdete třeba na dopoledne ven a ty s sebou máš termosku a několik lahviček, abys mohla nabízet co hodinu?

Příspěvek upraven 24.01.19 v 20:30

Red octopus
Nováček 4 příspěvky 24.01.19 20:00

Holky, diky za Vaše reakce. Zatím to nechám tak, jak to je. Malý je spokojený a množství rozhodne snižovat nebudu. To by me ani nenapadlo. A zvyšovat budu pozvolna… ;)

Petra_z_Nuslí
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 26.01.19 09:30
@Jitul.kaaa9 píše:
@Petra_z_Nuslí já nevim no, tohle mi teda přijde dost neefektivní a dost velký plýtvání, ale dělej si to, jak Ti to vyhovuje :nevim:

Edit: a ještě mě k tomu napadá technická otázka - jak to děláš, když jste venku? To jako jdete třeba na dopoledne ven a ty s sebou máš termosku a několik lahviček, abys mohla nabízet co hodinu?

Příspěvek upraven 24.01.19 v 20:30

časově neefektivní to jak vidíš není, plýtvání ano - ale pokud vím, tak ekologii to nijak nezatěžuje, mou ekonomiku taky ne, protože netrpím nedostatkem…

jinak já ven nechodím na celé dopoledne, malá mi spinká jen v kočárku a to vždy přesně hodinu a půl, takže jí nabízím než vyjedeme a poté když přijedeme…chodíme takto 3× denně

Kaci89
Kecalka 397 příspěvků 26.01.19 09:35

@Petra_z_Nuslí je to tvoje dite ,tak je mi to celkem fuk ale prijde mi to na hlavu.podle me by dite melo mit v tom jidle nejaky rezim,kor kdyz je na um.nedokazu si predstavit,ze bych furt chodila za synem s flaskou.vypije davku a vim ze mam 4 hod klid. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >