Změny po odstavení dítěte - co se změnilo u Vás?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 09:31
změny po odstavení

Už delší dobu přemýšlím o odstavení, ale výhody vždy převáží nad nevýhodami. Nebo si aspoň myslím, že to bude znamenat nevýhody pro mě. Můžete mi sepsat, co se změnilo u vás po odstavu?
1. Rychlost usínání dítěte (u těch, které uspávaly kojením)
2. Buzení dítěte v noci
3. Odpolední spánek dítěte
4. Vaše postava
5. Vaše libido
Děkuji za odpovědi :)

Přečtěte si článek: Postup při odstavení kojence: První příkrmy

Reakce:
pomme
Stálice 96 příspěvků 23.01.19 09:49

Odstavovala jsem ve 13m a to už kojení jsem nepoužívala k usínání, kojila jsem tou dobou v podstatě už jen v noci. Takže 1. Nic. 2. Přestal se úplně budit, ale vydrželo mu to jen 14dní (začaly mu růst stoličky, od té doby se zase budí do teď - 2,5r) 3. Nemělo vliv 4. Přibrala jsem 5. Nemělo vliv
Jinak největší úskalí pro mě bylo, že jsem nahradila kojení UM. Do teď ho jednou za noc vyžaduje a já nemám sílu s tím bojovat. A ono vstávat a jít vařit vodu na mlíko není tak pohodlné jako přiložit k prsu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 09:57

1pomalejsi a narocnejsi (zpivani, vypraveni), ale zase lze zastoupit (tatinek, babicka) 2 velke zlepseni 3 beze zmen, hlavne v kocare, takzestejne bez kojeni 4 zatim +5kg (ale je to spis zmena zpet na normalni vahu) 5 je zpet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 09:59

Ono se vážně po ukončení kojení přibírá? 8o 8o to neeee, to už nedám. Mám už teď 20kg na víc a to ještě kojím :,( :,( :,(

Martina84
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 23.01.19 10:04

Mě se teda ulevilo fyzicky. Nebyla jsem tak unavená. Zlepsil se spanek, uspavaní trva dyl, ale pokud jsou unaveny deti, tak to netrva hodinu. Nepribrala jsem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 10:05

Ja zadna kila navic nemela, pribrala jsem jen na vahu pred otehotnenim (doufam, ze se to zastavi).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 10:09

To jsem se nechtela chlubit, jen jsem chtela rict, ze pokud na nekoho kojeni nepusobi tak, ze se znej stane kost a kuze, neni po ukonceni duvod k pribirani ;-)

pomme
Stálice 96 příspěvků 23.01.19 10:15
@Anonymní píše:
Ono se vážně po ukončení kojení přibírá? 8o 8o to neeee, to už nedám. Mám už teď 20kg na víc a to ještě kojím :,( :,( :,(

Já během toho roku kojení docela zhubla, takže jsem to pak akorát nabrala zpátky. Nakonec jsem teda měla i trochu víc než před těhotenstvím, ale to je problém spíš stravovacích návyků, kdy si neúnavnost svého dítěte kompenzuju sladkým, abych si obalila nervy. :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 23.01.19 10:44

Mně po odstavu malý začal lépe spát jak přes den, tak v noci, hned po měsíci jsem znovu otěhotněla a mám 3kg dole, v těhotenství jsem přibrala 30kg. V noci se budí, když mu rostou zuby. Dávno na mně malý není tak závislý, večer ho uložila i mamka, bez problémů manžel. Nenahrazovala jsem žádným UM, dle naší dětské není v roce už potřeba, pokud má pestrou stravu.

Lada84
Ukecaná baba ;) 2091 příspěvků 23.01.19 10:49

Mám 18m závisláka na prsu, sama nevím, jak ten odstav půjde. Přes den kojena tak 4-5× v noci 3-4×…mám dost…k tomu dvě starší děti..

7.straka
Kecalka 437 příspěvků 23.01.19 11:00

Každé dítě je jiné. První po odstavení rozhodně líp nespala. Budila se stejně často, 2-3× za noc do nějakých třech let.
Jestli uspáváš kojením a chceš odstavit, nejdřív nauč prcka usnout bez prsa, jinak budeš mít peklo na zemi.
Postava víc záleží na tobě, jak jíš a cvičíš, každopádně po odstavení si můžeš naordinovat jakoukoliv dietu. Libido by se mělo vrátit teoreticky vrátit do předtěhotenského stavu, protože se postupně všechny hormony vrátí do normálu. Jen je potřeba vzít v potaz únavu.

Calendulka
Stálice 98 příspěvků 24.01.19 02:56

Usínání bylo že začátku po odstavení delší (první dny i několik hodin :lol: ). Pak si dcera zvykla a asi po měsíci už usínala tak rychle jako u kojení. Každopádně přestala spát po obědě. V době odstavování měla 2,5 roku. Změna libida a postavy vůbec, snad trošku menší prsa, ale já jsem v době odstavování kojila obvykle 2×, maximálně 3× denně, tak už jsem moc mléka neměla. Dcera už přes den normálně jedla a pila. Kojení bylo spíš z psychických důvodů… Tož tak ;)

Calendulka
Stálice 98 příspěvků 24.01.19 02:59

Jo jinak libido jsem i u kojení měla spíš vyšší, na mě v tomto směru „kojící“ hormony moc nepůsobily :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >