Zácpa po všech UM- už nevím co dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 22.01.19 20:13
Zácpa po všech Um - už nevím co dál

Maminky, tatinkové. Prosím o radu. Malý je od cca 3 měsíců plně na UM od té doby má hodně tuhé bobky. Od porodnice byl na HiPP combiotic, pak Sunar, Sunar expert, HAMI. Dnes je mu 7 měsíců a z pokračováních měl HAMI 2, to kakal z dopomocí každý druhý den. Zkusili jsme HiPP combiotic 2 to blik jak Alík a za celý týden ani bobek a hrozný bolesti břicha. Nyní jsme od úterý na Bebe optipro comfort a zatím nic. Naštěstí už se zase směje jak sluníčko je v pohode jen to kadeni. Dostává už příkrmy snažím se vyhýbat mrkvi, rýži. Kaše zatím z tohoto důvodu nedávám. Rvu do něj vodu, švestkovou šťávu a nic. Probiotika má každý den od Swiss. Na prdíky netrpí. Jen prostě ta stolice. Dr to zatím moc neřeší když se jako s dopomocí tak nějak vyláká, ale já už bych třeba chtěla vidět v pleně něco aspoň trochu nažloutlého než jen zaječí tuhý bobky. Prolezlá jsem kdejakou diskuzi, vím že každému mimču sedí něco jiného, ale třeba tu bude maminka co měla stejný problém a vyřešila ho. Je pravda, že Nutrilon jsme ještě nezkoušeli :roll: :mrgreen:

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BaMaK
Závislačka 2967 příspěvků 34 inzerátů 22.01.19 20:15

@podaji a zkouší masírovat bříško, dávat hodně past koníky, nebo třeba cvičení na balónu… Je hodně možnosti jak podpořit pohyb střev a tím i vyprazdňování.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 22.01.19 20:20

Ja jsem malou do deseti mesicu kojila,pak jsme presli na UM Kendamil a nikdy zadny problem ;) nebo takhle obcas to bylo tuzsi a mala hodne tlacila,ale stacilo dat svestkovou stavu a mala kadila jak Amina :mrgreen: je pravda,ze ona nikdy nemela problemy s briskem,diky bohu :) tedy kdyz pominu brani antibiotik a to mela naopak sileny prujem :roll: jinak mala hodne pije,za den da klidne litr vody + 2× UM po 150 ml ;)

Pupa94
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 20:22

Po Nutrilonu 1 mi malá kakala cca jednou za 4 dny. Po přidání zeleninových prikrmu se to změnilo a kaka 2× - 3× denně

Káťa19
Echt Kelišová 8822 příspěvků 18 inzerátů 22.01.19 20:26

@podaji podle.me neni hlavne dobre to tak casto stridat, telo si.nemuze ani zvyknout :think: .
Zrovna ten Hipp si dost chvali,ze je s probiotiky.
V Nemecku si nejvic chvali Hipp a Bebivitu

Micaella22
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 22.01.19 20:31

Sotva si telo zvykne na nejaky UM ty uz ho vystridas za jiny, tak se nediv. Zkus to vic zredit. Dej tam o 15ml vody vic. Zustan ted proste u toho, co mas ted. To telo dostalo od zacatku podle me zahul jak prase. + davej na piti pres den caj, zkus biogaia

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 22.01.19 20:33
@Káťa19 píše:
@podaji podle.me neni hlavne dobre to tak casto stridat, telo si.nemuze ani zvyknout :think: .
Zrovna ten Hipp si dost chvali,ze je s probiotiky.
V Nemecku si nejvic chvali Hipp a Bebivitu

No právě já jsem také na něj spoléhala. Ale týden v kuse brečel krkal, tlačil a nic. Takhle to vypadá hrozně, ale ta mléka byla vystřídána během sedmi měsíců. Jak tu uváděl někdo cvičení výše. Tak cvičíme každý den, masiruju. Koně pase snad i ze spaní a přes den věčně válí sudy a leze takže pohybu má dost. Dávám hodně cuketu dýni zkrátka vodovou zeleninu. Nic ho neprozene ani ta švestková stává co vypil teplou naráz skoro 100ml.

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 22.01.19 20:37
@Micaella22 píše:
Sotva si telo zvykne na nejaky UM ty uz ho vystridas za jiny, tak se nediv. Zkus to vic zredit. Dej tam o 15ml vody vic. Zustan ted proste u toho, co mas ted. To telo dostalo od zacatku podle me zahul jak prase. + davej na piti pres den caj, zkus biogaia

Biogaia měl cca 4 měs a efekt žádný proto jsem vyměnila za jiná probiotika. A s tím střídáním. Každé mléko mel cca měsíc a půl kromě Sunaru když byl malinký tam jsem to střídat nechtěla takže ten asi 3 měs a nic. Myslím že po měsíci se změna projevit už musí. A vím že se to nemá střídat, není to moje první dítě, ale mám ho nechat trpět když vidím že to prostě nesedí?

Ennny
Závislačka 2557 příspěvků 22.01.19 20:49

Tak mu převař plnotučné mléko

Káťa19
Echt Kelišová 8822 příspěvků 18 inzerátů 22.01.19 20:50

@podaji tak to je fakt divny :( a co na to Dr?

Radushka007
Nováček 5 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 20:54

UM jsem jenom dokrmovala při kojení a i tak malá trpěla na zácpy - prvně jsme měli Nutrilon a asi po 3 měsících jsem ho vyměnila za Hipp combiotic a začala jsem dávat šťávy z jablek. Zácpy se zlepšily. Nicméně malá se sama odstavila v 5 měsících a musela jsem přejít výhradně na UM, takže vyprazdňování nic moc i když už měla celkem dost příkrmů. Problémy skončily když jsem v 6 měsících přešly na kravské mléko z farmy. Já vím, že laktační poradkyně z toho nebudou odvařené :) nicméně v naší rodině tím prošly všechny děti bez úhony a ani moje pediatrička k tomu neměla výhrady :)

Ennny
Závislačka 2557 příspěvků 22.01.19 20:56
podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 22.01.19 21:00
@Káťa19 píše:
@podaji tak to je fakt divny :( a co na to Dr?

No že to zatím nebude řešit když se v podstatě vykadi sám, ale musíme mu pomoc ve vaně teplou vodou. Prý až začne jíst více ovoce o jogurty a pořád by se to nelepšilo tak by to začla řešit. Hmmm tak uvidíme. Pomalu začnu dávat to ovoce…
Naše babča taky navrhla tak mu dej prevareny kozí mlíko :mrgreen: :mrgreen:

Ennny
Závislačka 2557 příspěvků 22.01.19 21:02

@podaji jako já nedat děckam kravské mléko,tak.mi umřeli hlady :nevim: um odmítali úplně

Káťa19
Echt Kelišová 8822 příspěvků 18 inzerátů 22.01.19 21:02

A co zkusit kyšku? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >