Kolik dostanu nemocenskou?

Anonymní
27.4.10 10:04

Kolik dostanu?

Zdravím všechny :mavam:
Chtěla bych se zeptat znalejších. V kalkulačkách na netu se nějak nevyznám a každá mi ukáže jiné číslo. Jsem těhotná 12+3tt a musím nastoupit na nemocenskou…moje hrubá mzda činí cca 14 500 Kč. Potřebovala bych na nějakém příkladu od vás zjistit kolik vlastně budu dostávat. Pvní měsíc neřeště, tam je to všelijaké…první tři dny nic, potom zaměstnavatel a potom stát…to vím :-) Ale kolik dostanu potom? A potom na mateřské, to se taky vypočítává s platu nebo jen ten první půl rok a potom je to dané. Díky moc :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

251
27.4.10 10:30

Ahoj budes dostavat 60% z prumerneho platu z poslednych12odrobenych mesicu.No ja taky mela asi13500hrubyho a dostaval jsem tak 8000tis ale bylo to sileny nepravidelne to platej.Jednou mi to chodilo k 8,a nekdy az k20 v mesici hruza a des.pevne nervy ti preji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.10 10:30

ahoj,
já měla čistého kolem 15000,– a nemocenskou jsem měla kolem 10000,– Ale nevim jestli to taky letos nesnižovali?? :nevim: mno a materská se vypočítává z posledního odpracovaného roku a rodičák máš daný podle toho jak dlouhý si zvolíš (2-3-4 roky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.10 10:40

Díky moc, tak to jsem čekala že to bude horší. Až na tu nepravidelnost teda…no, ale co už. Aspoň, že penízky dojdou vždycky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
27.4.10 11:00

JJ PENÍZKY NAKONEC VŽDYCKY DOJDOU :wink: TAKY ZALEZI NA TOM POD JAKOU SOCIALKU PATRIŠ, NĚKTERÁ TO VČAS POSÍLÁ.. NĚKTERÁ /JAKO MOJE/ TO POSÍLALA I S 2 MĚSÍČNÍM ZPOŽDĚNÍM :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
27.4.10 11:07

Tak to já se musím úřadů zastat, mně chodila jak mateřská tak teď mi chodí rodičovský příspěvek pravidelně k 8.-9. v měsíci (jen jednou se stalo, že to přišlo asi 12.) a to po celé 4 roky (mám 2 děti), na tyto peníze se mohu spolehnout a počítat s nimi :palec: (horší je to s manželovou výplatou :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
27.4.10 11:14

Promiňte, teď jsem si uvědomila, že mluvíte o nemocenské, tu mi tenkrát vyplácel zaměstnavatel, ale nemocenskou vyplácí teď taky myslím sociálka steně jako mateřskou a rodičák vyplácí úřad práce (nevím, jestli jsem to nezmotala), každopádně nikde nemám problém s pozdním placením :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
27.4.10 12:56

Já mívám rodičák na účtě 6. nejpozději 7. v měsíci a to pravidelně po celou dobu mé mateřské, což jsou cca 4 roky

• Nahlásit
  • Citovat
13824
27.4.10 13:30

nemocenska mi chodila po 3 mesicih

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
27.4.10 13:59

Mě první mateřská přišla, až když jsem si zavolala s dotazem, kdy ji dostanu, jelikož mi nedorazila. Takže pak mi ji poslali. Druhá výplata mateřské se opět opakovala, musela jsem volat, že mi nedorazila, poté mi ji tedy zase poslali. Třetí výplata mateřské už mi přišla včas, dorazila 2 dny po výplatě té druhé, která měla měsíc zpoždění…Od té doby je to v pohodě a chodí pravidelně a včas. Holt záleží, kam spadáš. U nás v tom mají trochu bordel :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
27.4.10 21:55

Mě to při 14 500,– hrubého vychází na nemocenskou 7800,–, mateřská pak (ten půlrok) buď taky 7800,– nebo 10 000,– pokud projde to vrácení na loňskou výši. Jinak dvouletý rodičák volit nemůžeš a tříletý je 7600,– celou dobu nebo čtyřletý 7600,– do 21 měsíců a pak 3800,– do 4 let, ale ten tříletý je výhodnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
28.4.10 08:02

Ahoj holky ja taky porad musela volavat za penize tad posledne taky nemocenska a nejak cast materska a dostala jsem ji az 22.tak jsem byla na prasky.Jsem zvedava jak mi budou posilat materskou,nevim kolikateho nemam sajnu jak to maji jestli to posilaj pravidelne nejakym terminem nebo jak se jim zachce.No zienky moje mame to tazke.Co uz.pekny dnik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
28.4.10 16:30

Holky to už je od nového roku nemocenská jinak? Vím že před tím to bylo, že :

1-3 den nemoci : 0 kč
4-14 den : platí zaměstnavatel
no a pak se to stupňovalo, kdy to vyplácela ČSSZ
15-30 den :byl nějaký vyměřovací základ nejnižší
31-60 den :denní vyměřovací základ byl vyšší
od 61 dne :denní vyměřovací základ byl nejvyšší

a teď dostávám pořád stejnou denní dávku z vyměřovacího základu. To už se teď nerozlišuje a nestupňuje??? Jako čím déle nemocná, tím větší peníze??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
28.4.10 20:48

Vyměřovací základ byl pořád stejný, ale dříve se bralo nejdříve 60%, pak 66% a pak 72%, teď je to pořád 60% bez ohledu na délku neschopenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama