Kolik platíte za puberťáka?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@vokishka no, jako fakt bych to takhle nezvšeobecňovala
Možná na to nekoukají pokud je ta SŠ na druhém konci republiky a nic jim ten název neříká, ale když sídlí ve stejném městě jako firma kam chce ten zájemce o práci nastoupit, tak bude zaměstnavatel vědět jak na tom ta škola je. Alespoň takové mám info od známých personalistů že k tomu přihlíží, je ale fakt že jich neznám desítky, jen pár. Takže radši už mlčím. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Serpentini maturita má fakt stejnou váhu ze všech škol, jelikož je to státní maturita už několik let. A má stejnou váhu, to znamená žádnou. Co to je v dnešní době maturita?
Váhu už moc nemají ani tituly, v dnešní době má titul každý druhý, ne-li častěji. Ale titul je nutný např. k přijetí do státní správy, maturanti tam maximálně zvedají telefony na podatelně a chodí pro poštu
no oprava - střední škola má smysl u IT pracovníků, tam pořád zaměstnavatelé hledí na to, co ajťák umí a ne na to, jakou má školu
a soukromé střední školy - ty jsou spíš k smíchu, protože tam se maturita kupuje
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Aduš8 Ja bych rekla, ze pubertaci berou Hm, Orsay jako normalni. Moje dcera považuje za ty dobry značky napr: Levis, Tommy Hilfinger, Gucci, Calvin Klein, Pepe Jeans atp..A to moje dcera treba neni rozmazlena, ildyz ma v podstatě vse po cem touží, protoze všeho si vazi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Školné 3,5 k měsíčně by mi přišlo v pohodě, pokud má škola přidanou hodnotu oproti běžnému gymplu, například ty jazyky nebo jiné odborné zaměření. Teta se strýcem platili 2 synům školné 300 tisíc ročně za jednoho, ale taky se pak oba dostali na prestižní zahraniční univerzity.
Ale druhá sluchátka za 5k bych dítěti fakt nekupovala a značkové oblečení spíš omezeně.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak takhle drahe sluchatka bych fakt nekupovala. To je dle meho uplne zbytecne.
Obleceni kupujeme sportovni Under Armour, Nike, Adidas, fakt nevim, jestli je to brano jako nejake znacka
tyhle se mu libi, a vydrzi, coz je dulezite pro me. Ma svou oblibenou znacku kosmetiky, ma v podstate co chce, ale ke vsemu se chova slusne, nic nerozbije a vazi si toho. Stedni skola nas ted ceka, ale myslim, ze pokud clovek nechce tlacit na cizi jazyky (coz my fakt nemusime
), je jedno jaka stredni…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@kornelije píše:
Ona nepůjde do devítky??
Myslela jsem to tak, že příští rok bude dávat přihlášku
- Citovat
- Upravit
@_.Emilyyy píše:
@Aduš8 Ja bych rekla, ze pubertaci berou Hm, Orsay jako normalni. Moje dcera považuje za ty dobry značky napr: Levis, Tommy Hilfinger, Gucci, Calvin Klein, Pepe Jeans atp..A to moje dcera treba neni rozmazlena, ildyz ma v podstatě vse po cem touží, protoze všeho si vazi.
Ano, přesně takové značky jsem myslela.
- Citovat
- Upravit
@Ms.Ragdoll píše:
Promin, ale ty jsi v tomhle pribehu rodic, nebo slouha jedne tezce rozmazlene pubertacky?Dcera chce, dcera chce, a co chcete Vy? Prijit na buben?
Aby dcera byla štastná..
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:štěstí není o penězích. to by si měla dcera uvědomit. já vyrůstala s tím že jsem neměla většinou to co mojí vrstevnicí a byla jsem štastna i bez toho
Aby dcera byla štastná..
- Citovat
- Upravit
@stinga u nás v soukromé firmě třeba lidi s maturitou byly i fakturantky, obchodní zástupce, vedoucí výroby, atd. Ne s maturitou z knihkupce, ale třeba z ochodky. Tak asi z některých škol alespoň nějakou váhu má pořád. A osobně třeba mám ještě školní maturitu a zase tak stará nejsem. Doufám
a i na ty tituly se někde kouká, zas nebuďme takoví pesimisti. I když je fakt, že co znám lidi vydělávající v řádu statisíců tak mají sotva tu maturitu ze soukromé školy. Umí se holt prodat. Škoda, že to se nikde neučí. To bych si i zaplatila ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Serpentini ja to spis myslela tak, ze i s maturitou z te soukrome muzes na kteroukoliv VS. A jako jasny, u nas byla soukroma treba kadernice. Z nich asi astrofyzici nebudou to je jasny. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Aby dcera byla štastná..
Ja byla stastna i bez tech kravin a zpetne to hodnotim jako uplne super, neb jsem zila ve stabilni uplne rodine. Mam fajn rodice apod. Na druhou stranu si muzu dnes dovolit vic, nez kdy moji rodice mohli a svemu diteti chci taktez doprat, takze bych klidne airpods, iphone koupila, ale rozflaka to? Ma smulu nemam na cele jitrnici.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@jezz1e vnimam to stejne, investice do dobreho vzdelani mi prijde super. Cimz netvrdim, ze nemuze byt vyborny i nektery statni gympl.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Za vzdelani bych platila, kdybych to uznala za vhodne. Starsi syn je na nestatnim prestiznim gymplu, mladsi zatim na normalni ZS. Starsimu synovi jsme bez problemu zaplatili rok vyuky v zahranici, mladsiho dam klidne na soukromy gympl. Mobily maji obycejne, Samsung a Huawei, i sluchatka at uz s dratem ci bez. Jabko nikdo z nas doma nema. Mladsi ma mobil uz treti rok, tablet mel 4 roky ale rozbil ho a od te doby si setri na novy. Starsi si usetril velkou cast na novy PC i na nove kolo, kdyz se se svymi predstavami dostal nad castku, kterou jsme za ty veci ochotni zaplatit.
Znackove obleceni. No zatim si vystacime v beznych retezcich HM, Lindex, obcas CA, starsi Quiksilver, DC a Newyorker plus sportovni veci v Decathlonu. U nas stejne zadne extra luxusni znacky prodejny nemaji a zatim se mi nestalo ani u jednoho, ze by prisli ze skoly s tim, ze jsou nemozne a levne obleceni.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tvl 5 tis za sluchátka pro dítě??? Kde to jsme
a ještě ji koupí 2. Když je chudák slečna ztratila, tady se někdo chlubí ne??
- načítám...
- Citovat
- Zmínit