Kolik vás stálo umělé oplodnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MončaKá
Povídálka 38 příspěvků 09.07.19 22:41
Kolik vám stálo umělé oplodnění.

Ahoj, chci se jen zeptat kolik jste dávali za úmělé oplodnění?
V dubnu mi při laparoskopii řekli že mám endometriózu a doporučují umělé. Vím že 4 jsou zadarmo ale kolik stojí léky které si musím hradit.? Dr. mi narovinu řekla že i když si řeknu o nejlevnější májí stejné učinky jako ty drahé… Děkuji moc :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kikulele
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 09.07.19 23:22

„zadarmo“ to se tak říká, je to o tom, že pojišťovna se účastní na některých vyšetřeních a určite částce na určite léky. Já jsem IVF podstupovala ve 27letech. Mám VZP, a pojišťovna mě to schválila. A platili jsme něco kolem 33tisic + doplatky za léky ani nevím kolem 5tisic možná víc. Už si přesně nepamatuji. Takže zadarmo to rozhodně není. Záleží jaka metoda se použije. Dostaneš ceník a podle toho jak bude oplodnění probíhat ti rozepisi jaké metody jsou třeba… Určitě ti to v CARu vysvětlí. Ale zadarmo to určitě nebude, i když se to tak říká. Ale mluvím o IVF, ještě je IUI a to je levnější a není to takoví zásah do těla ale nevím jestli to v tvém případě lze. Musí zhodnotit lékař. :kytka:

Janli
Echt Kelišová 9906 příspěvků 09.07.19 23:44

Stálo nás to 55tisíc se vším všudy. Ale pro tebe je to irelevantní informace, protože záleží na procedurách, které budete potřebovat. Záleží na množství hormonů, které si budeš muset píchat. Je tam tolik proměnných, že cenu dopředu nezjistíš. Počítej nejmíň 17tisíc, ale spíše to bude o dost víc.

Uživatel je onlineveria
Nadpozemská drbna 26094 příspěvků 09.07.19 23:54

Neplatis jen léky ale i některé metody, pojišťovna platí jen úplný základ, který většinou nestačí. My vždy doplaceli kolem 20 tis, ale už je to dost let, ceny se mohly zvýšit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 03:23

I s endometriozou můžeš otěhotnět přirozeně. Přečti si tady na to téma diskuse, stačí podstoupit zákrok, aby Ti tu endometriozu odstranili, potom máš nějaký měsíc na to, abys otěhotněla. Nemusíš hned podstupovat ivf. Taky zkus alternativní léčbu, např. kapky gynex, tinktury od Jarmily Podhorné, cvičení podle Mojžíšové. Nevím, proč Ti hned mudr. podsouvá ivf.

Jinak jak píší holky výše, konečná cena je velmi indivindi, záleží na množství a druhu hormonů, které si aplikuješ, na tom, kolik budeš mít vajíček a následně embryí k zamražení, kolik dní kultivace embryí si zvolíš + případné podpůrné metody oplodnění. My dopláceli tuším 26 tisíc (rok 2017, Reprofit Brno). Bylo to za hormony (pojišťovna hradí jen určitý počet jednotek těch hormonů), za selekci spermií (PICSI), za prodlouženou kultivaci embryí, za zmražení jednoho embrya, které bylo navíc. Možná jsme tam měli ještě jinou doplatkovou metodu, už si ale nevzpomínám.

Pajka89
Závislačka 2527 příspěvků 10.07.19 04:47

Jeden cyklus nas ted stoji 50 tisic.. Presne jak pisou holky.. Pojistovny plati jenom neco a zbytek je hodne individualni. Taky dost zalezi, jak je na tom s plodnosti partner. Spatny spermiogram se dost prodrazi :roll: Ale nejmene 20 si určitě priprav..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 06:03

100 000 jeden cyklus s DV před 5 lety

Čičorečka
Závislačka 2667 příspěvků 10.07.19 06:04

Nás to stálo jen 30. Ale neměli jsme žádnou léčbu, oba jsme “zdraví”, nic se nenašlo.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 10.07.19 08:09

Nás do 30 000. Ale stačily mi nejnižší dávky hormonů, partner má krásný spermio, měli jsme PGD, jinak nic speciálního. Pojišťovna naštěstí platí štědře, ale zadarmo to prostě opravdu není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 08:41

Na podruhé jsme museli využít možnost DV, takže celkem tři transfery, tři neúspěšné - celková částka cca 90.000,–

Reaskiller
Kelišová 6017 příspěvků 10.07.19 08:53

@MončaKá Zadarmo - cili hrazene pojistovnou :) nas prvni stalo 28 tisic a pak 2× po zhruba 50..cim vic procedur (ne neco jako EmbryoGlue a podobne nesmysly) tak tim se zvysuje sance na otehotneni.. co se leku tyce tak nesouhlasim (nemusi byt cena astronomicka).. u prvniho jsem byla stimulovana pouze Elonvou a vysledek katastrofa a dalsi dve IVF stimulovane Gonalem a Menopurem jsem reagovala na jednicku.. take zalezi od kultivace daneho centra a tim uz se zase navysuje cena.. :) zkus si precist vse o nabizenych procedurach, pomuze Ti to se rozhodnout..

MončaKá
Povídálka 38 příspěvků 10.07.19 08:55
@Anonymní píše:
I s endometriozou můžeš otěhotnět přirozeně. Přečti si tady na to téma diskuse, stačí podstoupit zákrok, aby Ti tu endometriozu odstranili, potom máš nějaký měsíc na to, abys otěhotněla. Nemusíš hned podstupovat ivf. Taky zkus alternativní léčbu, např. kapky gynex, tinktury od Jarmily Podhorné, cvičení podle Mojžíšové. Nevím, proč Ti hned mudr. podsouvá ivf.Jinak jak píší holky výše, konečná cena je velmi indivindi, záleží na množství a druhu hormonů, které si aplikuješ, na tom, kolik budeš mít vajíček a následně embryí k zamražení, kolik dní kultivace embryí si zvolíš + případné podpůrné metody oplodnění. My dopláceli tuším 26 tisíc (rok 2017, Reprofit Brno). Bylo to za hormony (pojišťovna hradí jen určitý počet jednotek těch hormonů), za selekci spermií (PICSI), za prodlouženou kultivaci embryí, za zmražení jednoho embrya, které bylo navíc. Možná jsme tam měli ještě jinou doplatkovou metodu, už si ale nevzpomínám.
Četla jsem toho právě dost i jsem brala různé prášky. Snažíme se cca 3roky a už jsem to úplně vzdala a smířila že to nepůjde, proto chci úmělé.. máme spolu 4letého syna a komplikace už byli při něm… jinak přítel má dvě děti…
cca v říjnu máme ject do centra se domluvit.
Jinak podle té operace jsem normálně plodná, jen ta endometrióza je tomu brání a kousek „upálil“ prej doktor ale nemohl všechno.
villa
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 10.07.19 09:23

Tak 1.ivf v r.2008 cca 18tis a letos 6800kc… počítali jsme 30tis.,ale odebráno bylo jen jedno vajíčko, davali jsme navic jen icsi a i tak to nakonec vyslo :palec:

Safrik
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 10.07.19 11:12

1 ivf 11500+2800 leky, 2 ivf 15000+3000 leky. Zadny miliony to nejsou. Vsechno je drazsi kdyz je treba manzel na voziku, nebo ma zena nejaky zdravotni problem.

danaet
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 10.07.19 18:55

Prvni IVF cca 36 tisic. Druhe, u ktereho doslo k odberu vajicek, ale nevyvyijely se embrya a nedoslo ani na transfer, vyslo na 22 tisic. Posledni vyslo na 42 tisic. Vsechny neuspesne. Zalezi, do ktereho centra taky pujdes, jake davky injekci budes potrebovat, kolik bude vajicek, jake oplozovaci techniky zvolite, kolik bude embryi, kolik se bude mrazit. Od toho vseho se odviji cena. Pokud bys chtela hradit jen injekce a pak to nechala na nahode, jakoze nahazeji vajicka a spermie do misky a budou cekat, co se bude dit, pak te to vyjde levne. To totiz hradi vicemene pojistovna, to ze nechaji spermie, aby oplodnily vajicka samy. Ale ver tomu, ze kdyz uz podstupujes IVF, tak si zvolis lepsi oplozovaci techniky. Kdyz budes pocitat s 50-ti tisici, bude to asi idealni. Maximalne ve finale treba to bude levnejsi a budes rada. Jinak 4 takto „hrazene“ pokusy jsou pouze vkladas-li prvni dve IVF jen po jednom embryu. Pokud vkladas 2, pak jsou „hrazene“ pokusy jen 3.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama