Kolikátý týden těhotenství?

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2247
29.2.12 20:03

kolikáty týden těhu??

Ahoj holky poslední MS jsem měla 27.1 a ovulka byla až 17.2 tedy 22DC.. zjistila jsem, že jsem těhotná a chtěla bych vedět v kolikátém týdnu jsem? Jestli se to počíta od prvního dne poslední MS i když je ovu takhle pozdě? A kdy nejdříve jít k dr aby bylo něco vidět?? Děkuji moc za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69305
29.2.12 20:06

pokud víš jistě, kkdy byla ovulace, tak v den ovulace jsi vlastně podle toho počítání jakoby 2+0tt, takže den po ovulaci jsi 2+1tt a začíná ti běžet třetí týden těhotenství, takhle se to prostě počítá. Dřív jak v sedmém týdnu, takže 6+něco bych nechodila, v tom sedmém už by mohlo tlouct srdíčko, mně třeba v 6+2 už tlouklo. Gratuluju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
29.2.12 20:08

jinak bys byla 3+5, už máš pozitivní test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
29.2.12 20:16

ano už mám pozitivní test podle těhu kalkulačky mě vychází že jsem 4+6 bráno od poslední MS…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
29.2.12 20:20

Bere se to od poslední menstruace. Já jsem zjistila ihned na začátku že jsem ěhotná ale doktorka počkala až do 10tt než mi to stopro potrvdila ale mezitím jsem docházela na kontroly. Gratuluju:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
29.2.12 20:21

děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
29.2.12 20:25

no, od poslední menstruace to ale neber, pokud víš jistě, že jsi měla ovulaci pozdě, počítej to tak, jak jsem ti řekla. Všichni gynekologové počítají podlr stejné tabulky a ta předpokládá, že ovulace je 14DC tudíž 2+0tt, tak to počítej, nejsi tolik těhotná, mimi bude o týden menší a budeš z toho mít akorát nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
29.2.12 20:30

já si to tak myslela že bude menší o ten týden… a mám na gyndě říct to pravé datum MS nebo ho o týden posunout??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973
29.2.12 20:32

jak to píše terinka, oni doktoři to berou podle MS, když žena neví, kdy otěhotněla a pak to upřesní podle UTZ ve 12.týdnu. Doktora určitě informuj, že jsi měla ovulaci později ;) A první kontrolu bych počítala taky podle ovulky, kdyby jsi šla podle MS, tak nemusíš vidět srdíčko, zbytečný stres ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
29.2.12 20:34

a kolikátý týden je dobré jít na utz aby byl vidět aspon váček??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973

Lucynko, určitě řekni pravé datum MS, jak dostaneš těhotenskou průkazku, tak ti do ní vypíšou termín podle menstruace a termín podle ultrazvuku - ultrazvuk přesně odhadne stáří dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305

no záleží, jak moc seš si jistá ovulací, já nahlásila, že byla ovulace o týden později, i ultrazvuk tomu odpovídal, tak se počkalo na prvotrimestrální screening ve 13.týdnu, ten je prý nejpřesnější a podle toho mi napsal termín porodu, shodoval se s tou ovulací, a malá se narodila přesně na ten termín :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973
29.2.12 20:35
Lucynka86 píše:
a kolikátý týden je dobré jít na utz aby byl vidět aspon váček??

váček je vidět okolo 5.týdne, ale je to zbytečné, nic ti to nepoví, jen jestli jsi těhotná, takže to je nastejno jako těhotenský test podle mě :nevim: lepší je vydržet o těch 14 dní víc, srdíčko je pro potvrzení těhotenství nejpodstatnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24659
29.2.12 20:37
Lucynka86 píše:
já si to tak myslela že bude menší o ten týden… a mám na gyndě říct to pravé datum MS nebo ho o týden posunout??

Nahlásila bych MS tak, aby „jako“ začala 14 dní před ovulací, ušetříš si stres že miminko není tak velké, jak má být atd. a pak taky si možná ušetříš stres se zbytečným vyvoláváním.
Kdyby ses nějak moc spletla, pozná se to na utz ve 12tt a termín se upraví… ale když víš ovulaci, tak bych si tu MS jakože posunula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
29.2.12 20:40

ovulací jsem si jistá na 100% dle ovu testu a BT… já právě přemýšlím zda si to neposunout a troch nezalhat at si ušetřím ten stres

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat