Reklama

Koliky u 15 mesicniho ditete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.02.17 02:42
Koliky u 15 mesicniho ditete

Maminky, poradte prosim. Syna od narozeni trapi prdiky - presneji receno primo koliky. Proplakal cele dny a pravidelne plakal nekolik hodin  kazdy vecer  az do 4 mesicu. Ani pak to nebyl zadny zazrak. Katastrofa to byla do jeho 9 mesicu. Pak se to trochu zlepsilo. VSECHNY rady, ktere jsem vycetla jsem zkusila, ale bylo to bez uspechu. Kolik penez jsme uz dali do ruznych kapek, nahrivali brisko, davali fenykl. caj (pro mne i pro nej), masirovali brisko, mazali mastickou Pupik a ja nevim co jeste. Ted ho to zase trapi. Pres den je to dobre (diky pohybu), ale v noci je to hruza. Nevim, jak mu ulevit. Pediatra mi nepomohla, rekla, ze nemam resit kazdy plac. Jenze on se propina, hrozne place, kdyz ho to chytne, ma treba i zavrene/privrene oci (chce se mu spat, ale bolest mu to nedovoli). Uz nevim, jak dal. On se zkratka neumi vyprdikovat.
Jeste doplnim, ze nejdrive byl syn plne kojeny, pak uz to neslo, tak byl na UM H. A., pozdeji dr. rekla, ze uz muze klasicke UM. Problemy ma porad.
Jsem vdecna za kazdou radu. Poradte prosim.

Reklama

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10560 příspěvků 16.02.17 04:28

A kdyz se teda vyprdi, je mu lepe? Nevim no, aby kolika trvala takhle dlouho je fakt hodne zvlastni, pidila bych se po necem jinem (tichy reflux, potravinova intolerance apod).

Ale teda nechci te zpochybnovat, ty vis nejlip, jak se tve dite chova, ale syn kdyz se budi tak taky place a propina se a na koliku nikdy netrpel :think:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.02.17 05:09

@beruska9
Jsem si jista, ze je to brisko. On se sam nevyprdankuje, ja to za nej taky neudelam. Kdyz byl maly, tak pomohlo, kdyz se konecne vykakal, ted uz tak casto nekaka.

Ma nizke sval. napeti. Kdyz byl miminko, tak dlooouho lezel s nozkama na podlozce a vubec je nezvedal, nepokopal si s nima nic. To by strevum pomohlo.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 16.02.17 06:41
  1. zkusit rehabilitaci - může upravit svalové napětí
  1. přidat vlákninu - upraví poet stolic
  1. samozřejmě odebrat nadýmavé potraviny vč třeba čertvého pěčiva
  1. pídit se po něčem alegickém. respektive třeba intolerance laktozy dělá pouze to, že člověk hodně prdí…

Perei
Povídálka 31 příspěvků 16.02.17 08:04

A co ABKM?

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.02.17 08:23

@Alyss1
Na rehabilitaci chodime, ale tohle fyzio. neresi, i kdyz jsem i boleni rikala. Resime pomalejsi PMV.
Hodne vlakniny jsem synovi chtela davat, ale pak jsem cetla, ze male deti jit mit tolik nemaji. Ze ji neumi zpracovat.
Vyrobky bez laktozy jsem nezkousela, dekuju za tip.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.02.17 08:25

@Perei
Zkousela jsem mu davat UM, ktera je urcena pro deti s ABKM a to nepomohlo.

Perei
Povídálka 31 příspěvků 16.02.17 08:29

@pedigka ono může trvat i 6 týdnů, než se střeva zahojí a uklidní. A může se stát, že když je abkm hodně rozjetá, tak pomůže jen opravdu speciální mlíčko (např Neocate). I v Nutrilonu alergy care trošku bílkoviny kr.ml. je… nemá mrňousek třeba pupínky, ekzém atd? A ještě koukněte na protikvasinkovou dietu na modrem konikovi, pro zajimavost.. mě to opravdu přijde jako alergie na nějakou potravinu.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.02.17 08:44

@Perei
To by mel krvave nitky ve stolici, ne? To nikdy nemel. Zkousela jsem Nutrilon alergy care (vim, ze je tam malinko krav. b.), ale kdyz neni alergie az tak silna, tak by to melo pomoct. Jenze zlepseni neprislo.
Ekzem nema, ale dlouho mel plenkovou dermatitidu (je to neco jineho nez opruzenina). Nevim, jestli to s tim souvisi.
V obou nasich rodinach potravinovou alergii nikdo nema, i kdyz to nic neznamena.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.02.17 08:49

@Perei
Protikvas. dietu neznam. Neco si o tom prectu ;-).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama