Reklama

Kombinace jmen pro dvojčátka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 11:43
Kombinace jmen pro dvojčátka

Ahoj,

líbí se vám, když mají dvojčátka jména začínající na stejné písmeno? Mně se to líbí, ale bojím se, že je to nepraktické. Nadruhou stranu si myslím, že si jména sourozenců sem tam někdo splete bez ohledu na to, jak moc jsou jména podobná. O to víc u dvojčat. Rozhodujeme se, jak pojmenovat dvě holčičky. Shodli jsme se na těchto jménech: Viktorka, Valinka (Valerie), Vendulka (Vendula)a Jituška. Co je nejlepší kombinace? K příjmení ladí všechna.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 16.02.17 11:46

Aneta X Veneta :)
Líbí se mi Natálie X Valérie

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19286 příspěvků 16.02.17 11:47
@Anonymní píše:
Ahoj,líbí se vám, když mají dvojčátka jména začínající na stejné písmeno? Mně se to líbí, ale bojím se, že je to nepraktické. Nadruhou stranu si myslím, že si jména sourozenců sem tam někdo splete bez ohledu na to, jak moc jsou jména podobná. O to víc u dvojčat. Rozhodujeme se, jak pojmenovat dvě holčičky. Shodli jsme se na těchto jménech: Viktorka, Valinka (Valerie), Vendulka (Vendula)a Jituška. Co je nejlepší kombinace? K příjmení ladí všechna.

hezké téma ;)
za mě..každý nakonec volá:Viki, Vali, Vendy, Jity..takže Viki Jity bych asi nedala, jinak krásná jména. Za mě..Viki a Vendy ;)

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 16.02.17 11:52
@Anonymní píše:
Ahoj,líbí se vám, když mají dvojčátka jména začínající na stejné písmeno? Mně se to líbí, ale bojím se, že je to nepraktické. Nadruhou stranu si myslím, že si jména sourozenců sem tam někdo splete bez ohledu na to, jak moc jsou jména podobná. O to víc u dvojčat. Rozhodujeme se, jak pojmenovat dvě holčičky. Shodli jsme se na těchto jménech: Viktorka, Valinka (Valerie), Vendulka (Vendula)a Jituška. Co je nejlepší kombinace? K příjmení ladí všechna.

Nejvíc z těch tvých se mi líbí Viktorka/Valérie

Jinak nejsem zrovna zastáncem toho, že by jména sourozenců k sobě měla ladit a i třeba začínat stejným písmenem

ElisabethaElsa
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 6 inzerátů 16.02.17 11:53

Mě se líbí Valinka s Viktorkou :) a co Verunka? Hezké jméno začínající na V :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 11:58

@ElisabethaElsa Ona to není podmínka, že musí začínat na V. Prostě se nám tato jména nějak obecně zalíbila a tak jsme začali řešit, jestli je vhodné dát jména začínající na stejné písmenko. Jinak potom jsme ještě připsali tu Jitku, ta se nám zalíbila o kus později :D

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 16.02.17 12:03

Za mě taky Viky a Valča :-D
Nemáme sice dvojčata, ale taky máme oba kluky na V a kdyby byl třetí, bude taky na V. Neplánovali jsme to tak, ale prostě to tak vzniklo. Kdyby byla třetí holka, tak na V s největší pravděpodobností nebude, protože ač by se mi Valerie taky líbila, už ji má zamluvenou švagrová.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9583 příspěvků 16.02.17 12:04

Mne se líbí Vendula a Jitka. Vůbec naopak kombinace Viktorie Valerie.

Ghanaian Princess
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 16.02.17 12:09

Ahoj, ja bych asi nekombinovala napriklad Jitku s Valerii… ani nevim proc, mozna kvuli puvodu, i kdyz se mi libi obe jmena.

Ale jmena jsou to krasna, Ja bych asi dala Viktorii a Valerii a nebo potom druhou dvojku Vendulku a Jitusku.

Preji hodne stesti :)

Peha26
Kecalka 189 příspěvků 16.02.17 12:10

Myslím, že je hezké, když dvojčata mají jméno na stejné písmeno. Sama bych to tak udělala. Teď čekám druhé dítě a chci mu dát jméno na stejné písmeno jako má jeho starší sourozenec… Prostě aby k sobě pasovali.:-) Máme Dominika a pravděpodobně k němu přibude Daniel nebo Danielka, Deniska… Ještě uvidíme.:-)

Aotearoa
Závislačka 4257 příspěvků 16.02.17 12:11

Viktorii, Valerii je ted vsude plno. Proto se mi ta jmena nejak znelibila. Ale jestli se vam libi, tak ta kombinace je určitě pekna a pekne k sobe ladi.

Popokatepetla
Závislačka 3035 příspěvků 16.02.17 12:18

Chtěli jsme Adama a Adélku, ale přesně z praktických důvodů nakonec mají dvojčata jména začínající na A a E.
Z vašich bych dala Vendulku a Jitku, Viktorií a Valerií je ted všude moc.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24767 příspěvků 16.02.17 13:20

Jména dvojčat jsme schválně vybírali tak, aby jejich jména nezačínala na stejné písmeno. Už tak je s dvojčaty zmatku víc než dost, tak bych si to zbytečně nekomplikovala.
Z vašeho výběru bych si nevybrala, tak se k tomu nebudu vyjadřovat ;)

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 16.02.17 17:27

Nedávala bych kombinaci Viktorie a Valérie, ale jinak jakkoliv. Nejvíc se mi asi líbí Vendula a Jitka.

zrcadlo
Kelišová 6623 příspěvků 16.02.17 17:46

Viktorie- Valerie se mi nelíbí, já jsem zastánce odlišných jmen, třeba Valerie-Veronika zní odlišně jak v základním tvaru, tak pak třeba při volání „Vali - Veru“. Já mám kluka a holku (nedvojčata), ze jména mají společnou pouze jednu samohlásku, a stejně si je pletu, takže za mě zvolit opravdu taková, aby i zdrobněliny byly odlišné a rozpoznatelné (známí mají už velké holky Elišku a Helenu - v základním tvaru úplně jiná jména, ale volání Eli nebo Heli bylo pro malé holky nerozpoznatelné, takže začali říkat Elišce „Iško“, protože na to konečně reagovala).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama