kombinace oblečení pro miminko ?

43
4.4.05 08:32

kombinace oblečení pro miminko ?

Co se kombinuje za oblečení k bodyčku ? Jsem měsíc před porodem, ale
vůbec nevím, jak se má oblékat miminko. A co se dává k dupačkám, které jsou bez rukávků, jen na zapínání přes ramínka? Dostala jsem taky košilky - (látkové), které se zavazují přes ramínko, ale nevím, k čemu se to dá nosit - jsou asi jen pro malá miminka, hlavně na cestu z porodnice ?…Mohl by mi někdo prosím napsat jak se kombinuje oblečení, kolik vrstev se dává, apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
4.4.05 10:17

Ahoj,
ja myslim, ze az to miminko uvidis, tak to prijde samo :)
Bodycko je vlastne takova „moderni“ nahrada kosilek, protoze se zapina mezi nozickama, tak drzi a miminko nema naha zadicka jako mivalo, kdyz se kosilka vykasala. Moje matka mi nakoupila asi tak 20 ruznych kosilek a ja je nepouzila ani jednou, protoze oproti bodycku jsou hrozne neprakticke!
Kdyz byl syn malicky davala jsem na bodycko vetsinou dupacky, ale vzhledem k tomu, ze se narodil v cervenci, tak spis mel jenom to bodycko, ted nosi k bodycku vetsinou teplacky nebo kalhoty do pasu jako velkej kluk :) Ahoj J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
4.4.05 10:26

ahoj berunko,
miminko se oblíká dost podobně jako dospělák. místo trička jsou ale u mimča lepší bodýčka, protože se nevykasávají. Pokud máš ale košilky, můžeš použít pochopitelněi ty. Nejsou omezeny věkem, když se ti osvědčí, můžeš je dávat, dokud z nich mimčo nevyroste.
Takže dáš bodýčko (nebo košilku či tričko) a potom dupačky nebo kalhoty do pasu. Na to většinou ještě nějaké ponožky nebo capáčky, protože dupačky tak líp drží a mimčo má obvykle pořád studené nohy :) Podle počasí pak oblečeš miminku ještě nějaký kabátek, mikinku nebo svetr. Mě se teda osvědčily spíš věci na rozepínání, že to nemusíš rvát přes hlavu.

Další možností jsou tzv. overálky, což jsou vlastně kombinézky, kdy místo kalhot a bodýčka máš jeden kus oblečení v celku.

V zimě přibudou rukavičky, čepice, nějaká kombinéza nebo otepené kalhoty a bundička. Neboj, ona to nakonec není taková věda-brzy na všechno přijdeš sama. Platí, že miminko by mělo mít zhruba o jednu vrstvu víc než ty, když vyrážíš ven.

Hodně štěstí
Jana+Kačenka 3,5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama