Komunikace s otcem dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 14:41
Komunikace s otcem dítěte

Dobrý den.
Obracím se sem, protože moje situace už je neúnosná. Zítra jsem sice objednaná na ospod, ale zároveň mě zajímá reálná zkušenost těch co zažily něco podobného, nebo zda by mi odpověděla nějaká soc. pracovnice ještě dnes.
Mám chlapečka 3 a půl roku, od ex jsem odešla na začátku září (dlouhodobé psychické týrání, nadávky, urážky, parkrát i fyzické napadeni) a mrzí mě, ze jsem to neudělala mnohem dřív. Bála jsem se a až když jsem poznala nového přítele, tak jsem sebrala odvahu.
S novým přítelem jsem neplánovaně otěhotněla, ale na miminko se těšíme, bydleni a zázemí máme. S ex jsme ještě nebyli u soudu kvůli svěření do pece, to budeme sepisovat zítra a rovnou ponesu zadost na soud.
Jde o to, ze mě ex psychicky týrá i přes sms. Zablokovala jsem ho všude na soc. sítích, jen na whatsup jsem ho nechala kvůli komunikaci ohledně synovi. Je nutné se zmínit, ze ex je silně závislý na marihuaně (cca 15 jointu denně) a když ji nemá tak je velice agresivní a tvrdým drogám se také nebrání když mu je někdo nabídne. Nějak jsem se ty jeho nadávky, urážky a vyhrožování snažila přecházet s tím, ze už jsem od nej pryč a musí ho to někdy přejít. Teď se ale dozvěděl, ze jsem těhotná a začalo to… Nebránil se ani větám, ze doufá, ze chcpnu u porodu, ze jsem jen napuštěná pča a ku*va atd… Mimo to mě bombarduje minimálně 2× denně s otázkou “co dela můj syn?!”…
Jsem povinna mu odpovídat nebo stačí pouze komunikace ohledně zdravotního stavu syna? Vždycky jsem se s nim bavila slušně, nikdy mu nedělala naschvaly, a on mě pořad bombarduje nadávkama, už na to nemám, hlavně teď jak mám splašený hormony z těhotenství to vůbec psychicky nedávám.
Děkuji moc za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
rokris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 14:48
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Obracím se sem, protože moje situace už je neúnosná. Zítra jsem sice objednaná na ospod, ale zároveň mě zajímá reálná zkušenost těch co zažily něco podobného, nebo zda by mi odpověděla nějaká soc. pracovnice ještě dnes.
Mám chlapečka 3 a půl roku, od ex jsem odešla na začátku září (dlouhodobé psychické týrání, nadávky, urážky, parkrát i fyzické napadeni) a mrzí mě, ze jsem to neudělala mnohem dřív. Bála jsem se a až když jsem poznala nového přítele, tak jsem sebrala odvahu.
S novým přítelem jsem neplánovaně otěhotněla, ale na miminko se těšíme, bydleni a zázemí máme. S ex jsme ještě nebyli u soudu kvůli svěření do pece, to budeme sepisovat zítra a rovnou ponesu zadost na soud.
Jde o to, ze mě ex psychicky týrá i přes sms. Zablokovala jsem ho všude na soc. sítích, jen na whatsup jsem ho nechala kvůli komunikaci ohledně synovi. Je nutné se zmínit, ze ex je silně závislý na marihuaně (cca 15 jointu denně) a když ji nemá tak je velice agresivní a tvrdým drogám se také nebrání když mu je někdo nabídne. Nějak jsem se ty jeho nadávky, urážky a vyhrožování snažila přecházet s tím, ze už jsem od nej pryč a musí ho to někdy přejít. Teď se ale dozvěděl, ze jsem těhotná a začalo to… Nebránil se ani větám, ze doufá, ze chcpnu u porodu, ze jsem jen napuštěná pča a ku*va atd… Mimo to mě bombarduje minimálně 2× denně s otázkou “co dela můj syn?!”…
Jsem povinna mu odpovídat nebo stačí pouze komunikace ohledně zdravotního stavu syna? Vždycky jsem se s nim bavila slušně, nikdy mu nedělala naschvaly, a on mě pořad bombarduje nadávkama, už na to nemám, hlavně teď jak mám splašený hormony z těhotenství to vůbec psychicky nedávám.
Děkuji moc za odpovědi.

Na zprávy v této podobě nereaguj!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 14:51
@rokris píše:
Na zprávy v této podobě nereaguj!

Nereaguji ale ničí mě to jen jak to čtu a o to mu jde. Přítel má kamarády na policii, volal jim jestli se s tím dá něco dělat a řekli mu ze to mám jít okamžitě nahlásit pokud ty zprávy mám, ale já pochybuji, ze si ten psychopat vezme něco z toho když si ho predvolaji a udělají na nej “tytyty”…
Spis mi jde o to jestli s nim vůbec musím komunikovat a odpovídat mu denně na to, co syn dělá… :roll:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54339 příspěvků 10.01.19 14:54

Nemusíš. Nicméně , kvuli synovi ho asi nebudeš moct bloknout uplně. Takže bych na slušné zprávy reagovala, na zbytek ignorace.
Asi budete pokládci oba.

unuděná
Echt Kelišová 8479 příspěvků 10.01.19 14:55
@Anonymní píše:
Nereaguji ale ničí mě to jen jak to čtu a o to mu jde. Přítel má kamarády na policii, volal jim jestli se s tím dá něco dělat a řekli mu ze to mám jít okamžitě nahlásit pokud ty zprávy mám, ale já pochybuji, ze si ten psychopat vezme něco z toho když si ho predvolaji a udělají na nej “tytyty”…
Spis mi jde o to jestli s nim vůbec musím komunikovat a odpovídat mu denně na to, co syn dělá… :roll:

Nereagovala bych, maximálně jednou denně napsala strohou zprávu typu „vše ok, dnes byl ve školce“. A všechny ty urážlivé zprávy bych nosila na policii, nebo minimálně schromažďovala. Jednou jistě dojde i na to, že bude chtít syna vídat (stačí, aby mu došlo, jak tě může parádně děsit třeba žádostí o svěření do střídavé péče), tak ať máš důkazy, že tomuto individuu dítě svěřit nemůžeš.

Janli
Echt Kelišová 9789 příspěvků 10.01.19 14:56

Odpovídat mu nemusíš, ale běž podat trestní oznámení. Už jen proto, že pokud tam bude stíhání, budeš mít v ruce argumenty pro omezení styku s otcem. S takovým tatínkem bych dítě o samotě nenechávala…

rokris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 14:56
@Anonymní píše:
Spis mi jde o to jestli s nim vůbec musím komunikovat a odpovídat mu denně na to, co syn dělá… :roll:

No, o tom bych taky pochybovala. Tak zablokovat, změnit číslo, ať ty zprávy prostě nedorazí. A pak ať posílá, co chce. :cert:

stinga
Echt Kelišová 8370 příspěvků 10.01.19 14:59
@Anonymní píše:

určitě nahlásit, když policajti udělají tytyty, to vyděsí většinou každého, a navíc to pomůže při případném soudním určení o styku s dítětem

Russet
Neúnavná pisatelka 17914 příspěvků 10.01.19 15:01
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Děkuji moc za odpovědi.

Podala bych trestní oznámení a komunikovala s ním jen přes prostředníka. Jeho máma je rozumná? Jí bych info o synovi dávala a jinak si jeho telefon aspoň měsíc blokovala. Nebo od něj zprávy nečetla a řekla, ať mi zavolá kdykkoliv, ale střízlivý. Jinak že nebudeš reagovat. Ono ho snad brzo bavit přestane. S takovou má špatně našlápnuto syna vídat…

BaMaK
Závislačka 3066 příspěvků 17 inzerátů 10.01.19 15:04

Všechny jeho SMS si schovavej, bude se ti to hodit. Ohledně SMS s otázkami na syna s ostatníma nesouhlasím. Má právo vědět co se děje s jeho dítětem a pokud mu na ně nebudeš odpovídat ublíží to u soudu tobě. Na takovýto dotaz bych prostě odpověděla.

rokris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 15:05
@Lama Lama píše:
Nemusíš. Nicméně , kvuli synovi ho asi nebudeš moct bloknout uplně. Takže bych na slušné zprávy reagovala, na zbytek ignorace.
Asi budete pokládci oba.

Myslím, že ho bloknout může. Pokud jí píše takto.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 15:08
@Lama Lama píše:
Asi budete pokládci oba.

Proč pokládci oba? Holt jsem byla zamilovaná blbka s růžovými brýlemi a když mi to všechno došlo, tak jsem se ho tak bála ze jsem neměla odvahu odejít. A to nemluvím o tom, ze i když jsme měli plat úplně stejný, tak jsem ho cely měsíc musela živit, protože svoji vyplatu utratil za trávu :rolling_eyes:…
Já jsem mu nikdy nic spatnyho neudělala, nikdy jsem se mu přes syna nechtěla mstít a ani nechci, vzhledem k tomu, ze jsme ještě neměli ten soud, davam mu ho tak jak on chce a stejně je všechno špatně a týrá mě furt.

@unuděná píše:
Nereagovala bych, maximálně jednou denně napsala strohou zprávu typu „vše ok, dnes byl ve školce“. A všechny ty urážlivé zprávy bych nosila na policii, nebo minimálně schromažďovala. Jednou jistě dojde i na to, že bude chtít syna vídat (stačí, aby mu došlo, jak tě může parádně děsit třeba žádostí o svěření do střídavé péče), tak ať máš důkazy, že tomuto individuu dítě svěřit nemůžeš.

Stridavou péči jsme měli původně mít, protože jsme oba dělali krátký/dlouhý týden a směny jsou od rána do noci takže by to jinak neslo. Naštěstí ho šéf vyhodil prave kvůli tomu ze mě začal v práci špinit a přestali tam kvůli němu chodit lidi… Teď má práci klasika od pondělí do pátku a vrací se domu večer, takže by mu stridavka neprošla a teď už i vím, ze by mu ji ani nedali protože by neprošel ani psychologickým posudkem.

@rokris píše:
No, o tom bych taky pochybovala. Tak zablokovat, změnit číslo, ať ty zprávy prostě nedorazí. A pak ať posílá, co chce. :cert:

No já se prave obavám, ze ho zablokovat nemůžu, protože by pak mohl jít proti mě kvůli tomu, ze s nim odmítám komunikovat ohledně syna, ale nejsem si jistá. Jen mi to tak přijde logické.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 15:13
@Russet píše:
Podala bych trestní oznámení a komunikovala s ním jen přes prostředníka. Jeho máma je rozumná? Jí bych info o synovi dávala a jinak si jeho telefon aspoň měsíc blokovala. Nebo od něj zprávy nečetla a řekla, ať mi zavolá kdykkoliv, ale střízlivý. Jinak že nebudeš reagovat. Ono ho snad brzo bavit přestane. S takovou má špatně našlápnuto syna vídat…

Bohužel… Když jsem odešla z toho bytu ve kterém jsme spolu bydleli, tak sousedi hned kontaktovali majitele, ať ho vystěhuje (oficiálně jsem tam nebydlela už od července, do toho září jsem tam měla jen věci) protože tam byli mejdany i ve všední dny a všude smrdela tráva. Majitel ho tedy vystěhoval a celá jeho rodina dává vinu mě. Jeho maminka mi napsala “Na každou sviní se vaří voda” přitom já jsem mu ten byt dobrovolně nechala s tím, ze jsem se synem šla k moji mamce do garsonky než jsem sehnala pronájem a to, ze on se tam neuměl chovat už je jeho problém, sousedům se nedivím. Každopádně ta špatná jsem já, protože jsem “rozbila rodinu”… :roll:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 10.01.19 15:16
@Anonymní píše:
Bohužel… Když jsem odešla z toho bytu ve kterém jsme spolu bydleli, tak sousedi hned kontaktovali majitele, ať ho vystěhuje (oficiálně jsem tam nebydlela už od července, do toho září jsem tam měla jen věci) protože tam byli mejdany i ve všední dny a všude smrdela tráva. Majitel ho tedy vystěhoval a celá jeho rodina dává vinu mě. Jeho maminka mi napsala “Na každou sviní se vaří voda” přitom já jsem mu ten byt dobrovolně nechala s tím, ze jsem se synem šla k moji mamce do garsonky než jsem sehnala pronájem a to, ze on se tam neuměl chovat už je jeho problém, sousedům se nedivím. Každopádně ta špatná jsem já, protože jsem “rozbila rodinu”… :roll:

Ať si maminka toho vyhulenýho bezmozka nastěhuje k sobě domů. :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 15:18
@Janli píše:
Odpovídat mu nemusíš, ale běž podat trestní oznámení. Už jen proto, že pokud tam bude stíhání, budeš mít v ruce argumenty pro omezení styku s otcem. S takovým tatínkem bych dítě o samotě nenechávala…

Jo a přes moji mamku už to taky nejde. Tý psal dnes v noci taky, ze je falešná svi… protože určitě věděla, ze jsem těhotná a neřekla mu to… Ta je z nej chudák taky vydeptaná :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama