Kondylomata - genitální bradavice

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Julka
Nováček 2 příspěvky 08.10.01 10:24
Kondylomata

Jsem v tretim mesici tehotenstiv, gynekolog mi objevil kondylomata, v pristich mesicich bych mela jit na operaci. Meli by je odstranit laserem. V pripade, ze se neodstrani, budu muset rodit cisarskym rezem. Krome toho mam Rh faktor negativni a otec ditete pozitivni. Mate nekdo podobnou zkusenost?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.11.01 09:39
Kondylomata

Měla jsem podobný zážitek jako pisatelka článku, proto jsem se rozhodla sdělit Vám mou zkušenost s kondylomy. Ještě před otěhotněním jsem jeden kondylom měla, ale nepřikládala jsem tomu žádnou pozornost. Po otěhotnění se mi však kondylomy začaly množit a ve třetím měsíci těhotenství jsem jich měla již 8. Po rozmluvě s lékařem mi bylo sděleno, že jediná možnost, jak tyto kondylomy v těhotenství odstranit je operativní zákrok v celkové anestezii. Moc nadšená jsem z toho nebyla, měla jsem strach o mimčo, aby mu narkóza neublížila. Zbývaly mi tři týdny do svatby a tak jsem ten zákrok chtěla mít co nejrychleji za sebou. Nakonec jsem se rozhodla, jít až po svatbě. Ale už nebylo proč, kondylomy mi sami od sebe do měsíce zmizely. Byla jsem moc ráda a moc se mi ulevilo. Lékař mi pak řekl, že se to může samo vytratit, ale také se to může znovu objevit. Teď jsem ve 25.týdnu těhotenství a jen doufám, že se mi to aspoň do porodu neobjeví znovu.

Julka
Nováček 2 příspěvky 05.11.01 15:23
Kondylomata

Dekuji za povzbuzujici zpravu. Na operaci laserem pujdu tento tyden. Ale pry i po ni se kondylomata mohou opet objevit. Vas dopis dava nadeji na jejich samovolne zmizeni. : ). Diky.

Anonymni  13.09.03 19:36
Kondylomata

Ja to taky mela a je to pohlavni choroba,odrezali mi to,po 14 dnech jsem to mela znova a protoze jsem nebyla tehotna spalila jsem je bradavicnikem a poslala pritele k vode.Uz nic nemam a ted chci s novym pritelel mimi,jestli to pujde po 10 letech antikoncepce mela jsem 1 zamlkly potrat,3 porody z toho 1.dite zemrelo,mela jsem zkalenou plod.vodu a ona ji vdechla a dostala zapel plic a po 14 dnech zemrela.Ovulacni testy mam nyni bohuzel negativni,bude mi 37 let.

Anonymni  16.09.03 13:10
Kondylomata

Ahoj,

ja mela kondylomata taky.Objevili se mi asi v 7 mes tehotenstvi a doktor mi na to rekl ze se to v tehotnetsvi objevuje a vetsinou to v sestinedeli zmizi. Mel pravdu, porodila jsem cisarkym rezem ze prej by to mohlo mimco vdechnout a kondylomata byla do 7 tydnu pryc. Nemluvil o tom ze je to pohlavni nemoc.

Ahoj Jarca a Kacenka 5mesicu

Gabinka
Kelišová 6543 příspěvků 15.07.04 09:23

Obávám se, že i já mám tuto bestii (zrovna loni v říjnu mi to odstraňovali:(), začínám 30tt a tak chci honem k dr, aby mi to odstranili. Ale koukám, že ne všem to odstraňují. Doufám, že mi to daj pryč, CŘ bych nerada. Snad to stihnem a už to do porodu mít nebudem. Pak je mi to celkem jedno, ale teď to chci pryč. Ale jinak když jsem to měla před pár lety, tak mi to odstraňovali nějakým vypalovacím roztokem (nebo jsem chodila na laserovou terapii). Loni mi to odstranili při operaci čípku laserem. Tak doufám v laser a celkovou anestezii…jsem totiž příšernej srab:)
Myslíte, že když mi to teď ostraněj, že mám šanci na „normální“ porod?
Gabča a Barča 30tt

tutu
Kecalka 119 příspěvků 15.07.04 09:50

Ahoj,
tak to se mi ulevilo, že to není až tak „exotická“ záležitost!! Jsem teď v 18tt a kondylomata mi odstraňovali ve 14 tt v celkové narkóze. Jenže při včerejší prohlídce mi doktor našel ještě dvě malinkatá. Chce je tam nechat a nic s nimi nedělat prozatím :evil: Kdyby se prý zvětšila, půjdu na další chirurgické odstranění klidně ve vysokém stupni těhotenství - prý to miminku vůbec nevadí, narkóza je šetrná a trvá max. 20 minut. CŘ rozhodně rodit nechci!!! Když jsem se doktora ptala, zda se to dá nějak „poleptat“ mastičkou a odstranit, řekl, že je to nebezpečné, že jsou tam sliznice hodně citlivé a ty prostředky na bradavice vypálí nejen kondyloma… tak nevím?
Držím palce, ať ty potvory mizí samy, jako se samy objevily bůhvíodkud, partner je nemá a ani já před těhu nikdy v životě nic podobného neznala. Jo, a je to skutečně vedeno jako virová pohlavní infekce :?
Tutu + mimi 18 tt

Gabinka
Kelišová 6543 příspěvků 15.07.04 09:57

No já na to odstranění chci, neb přeci jen nemám tolik času čekat, jestli to někdy zmizí a protože mě občas trápěj větší kontrakce, nerada bych pak byla nějak překvapená…ale kdybych byla v 18tt, tka to je jiné:)
Je to virová pohlavní infekce, ale stačí k tomu, abys to chytla, zapůjčení ručníku, klidně bazén..WC…proto mám vždycky všechno svoje a nikde si nesedám, by´t to vypadá sebelépe (i když s pupíkem to jde už hůř:))
Manžel taky žádné projevy nemá, ale je možné, že je třeba jen nositelem viru, tzv přenašeč. A pak se můžu léčit jak chci a může mi to vracet dokola. Takže jestli se u mě potvrděj, tak budu trvat na tom, aby sse nechal vyšetřit. Za to nic nedá…
No, i já držím palce, aby ti to zmizelo a už jsi nemusela do nemocnice. Jen já nechci teda chirurgicky, ale laserem:)) Ten mi přijde příjemnější:)
Gabča a Barča

tutu
Kecalka 119 příspěvků 15.07.04 10:05

Gabčo, v narkóze cítíš rozdíl mezi tím, jestli Ti to odstraňují tou „chirurgickou lžičkou“ nebo laserem…? Nebo potom je to jiné? Kde to dělají laserem?
 Tutu

Gabinka
Kelišová 6543 příspěvků 15.07.04 10:17

Myslím, že rozdíl to asi není. Jen to je takovej můj vnitřní pocit, jinak nevím. Já spíš úplně prvně mluvila u dr o laseru, prootže jsm si myslela, že to bude ambulantně a něco jako malej laser. Jenže ono to bylo trochu větší, vypálili to najednou:) Když jsem chodívala ambulantně, tak jsem musela pravidelně asi týden nebo dva a bylo to v malých dávkách. Takže jsem z toho měla menší strach, než když mi řekli, že to seříznou:)
Navíc s tím zkušenost už mám:) Nic víc v tom není:)
Jinak si myslím, že se stačí zeptat dr, kde to dělaj (ty ambulantní mi jeden dr dělal v ordinaci, ten velkej v nemocnici jako součást operace čípku). Já byla v Motole a do Motola bych šla i tentokrát.
 Gabča

Anonymni  15.07.04 16:14

Ahoj holky,
chtela bych se zeptat,co jsou ty kondylomata??

Muzete to prosim presne popsat,jak to vypada a kde se to vyskytuje?
Ja jsem v 38.tt a asi pred 2 mesicema mi vyrostly takovy … tezko to popsat…takovy maly vyrustku jakoby kuze, okolo pochvy a trochu i vevnitr,je to ono.

Diky za odpoved
Agata

Gabinka
Kelišová 6543 příspěvků 15.07.04 16:19

V podstatě to něco takového je…vypadá to tak trochu jako řasy…vyrůstky…místo je různé, někdo to mívá i kolem klitorisu, já už to měla u poševního vchodu a teď bych řekla že na malých stydkých pyscích…zrovna se chystám, že si zavolám dr, protože si nejsem jista, jestli to kondylomy opravdu jsou, ale nerada bych něco zanedbala. Myslím, že by ještě byl čas to odstranit a porodit v klídku. Pokud máš pocit, že máš něco, co tam být nemá, tak si zavolej k dr. Ono je fakt, že je lepší zbytečně tam zajet s tím, že to nic není, než abych něco zanedbala. Nic horšího se nemůže stát, než že to nic nebude…
 Gabča

tutu
Kecalka 119 příspěvků 15.07.04 16:27

Hm, těžko to identifikovat podle Tvého popisu, ale např. já jsem to měla jako bradavičky právě tam; jsou nejprve růžovoučké a pak úplně zbělají, rostou do šířky i výšky a rozmnožují se. Mají nepravidelné tvary a taky povrch není hladký, ale strukturovaný. Nebolí, ničemu nevadí, ale je to virová infekce, může se to při zanedbání zvrtnout v něco horšího a hlavně s tím nesmí přijít do kontaktu miminko!!! Dělám teď ze sebe doktorku :) , ale velmi zjednodušeně je to asi tak.
Tutu + mimi 18 tt

Gabinka
Kelišová 6543 příspěvků 15.07.04 16:39

Jen malou poznámku, bolet to nemusí ani nic jiného, ale někdy taky jo…dřív, když jsem to měla, dokonce jsem se nemohla milovat, jak šíleně to bolelo. S nadsázkou jsem si říkala, že takhle asi bolí znásilnění…teď do včera mi to zas nedělalo nic (ani loni) a teď mi to zas jako šimrá…
Hlavně pozor při mytí, protože se to může samozřejmě rozrůst a radši nepoužívat žinku a i ručník pak vyměnit…a pozor, ať si to nezanesem, kam bychom neměli…už takhle to dokáže samo dělat divy…
Přeju všem, aby to zmizelo samo a už se to neobjevilo:)
 Gabča

Anonymni  16.07.04 16:29

Ahoj holky,
podle vaseho popisu mam taky tyhle nerady okolo posevniho vchodu a trosku zevnitr,ale muj dr rekl,ze to muzem vypalit a nebo to nechame tak,ze to treba samo zmizne.Jenze mam rodit pristi tyden a on mi rekl,ze to nevadi,kdyz to tam mam,ze to miminu nijak neublizi a ze muzu rodit normalne.
Tak bych se vas chtela zeptat,jak to teda je?Me muj dr prijde nekdy divnej,ze nevi co dela,takze nechci neco zanedbat.Opravdu se muze rodit jen na cisare?Jak tyhle kodylomata mohou uskodit miminku???

Moc moc dekuju,kdyz mi odpovite.
Eva

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama