Konec kojeni a tvrde prso :((

483
10.11.05 20:54

Konec kojeni a tvrde prso :((

Ahoj holky,
uz asi 3 dny vubec nekojim syna a zda se mi, ze mam prso porad dost nalite, nebo spis je tam takova tvrda hrouda. Boli to, ale da se to snest. Pred tim sem uz kojila malo, par dni uz jen 1-2× v noci. Leve prso uz mam „odstavene“ davno (prtavka z nej nechtel pit :) )a mam pocit, ze takhle to netrvalo.

Jak to bylo u vas? Jak se pozna, kdyz je v prsu zanet atd.?

Moc dekuju za odpovedi.
pa
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2341
10.11.05 21:16

Ahoj Evo,
mě se prcek odstavil ze dne na den a nebylo to příjemné. Z jednoho prsa jsem teda taky asi měsíc nekojila takže to bylo dobré, ale to druhé mě trápilo dlouho. První týden jsem musela snad obden trochu odstříkat, protože jsem ho měla nalité a taky už to tvrdlo. Tak jsem to nahřála ve sprše a odstříkala, aby to netlačilo. Pak už to bylo lepší a lepší, ale mlíko úplně zmizelo tak za měsíc. Radši bych to nenechávala, když tam máš „hroudu“, sice třeba bude trvat déle než se mlíko přestane tvořit, ale bála bych se právě toho zánětu.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.11.05 21:17

Evčo, stejnou situaci jsem zažila před měsícem. Holku jsem odstavila k narozkám, ale asi po týdnu jsem měla tvrdo a nepříjemný pocit. Vyřešila jsem to tak, že jsem brzy ráno místo flašky dala malé prsa, ona je vycucla a bylo. Po dalších 2 týdnech trošku tlak, ale už jsem nedala aj e to OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
10.11.05 21:40

…odstrikavat mi to skoro nejde, nikdy mi to moc neslo, asi budu muset prcka prilozit.
Laka me predstava, dat mu taky treba rano, kdy pije vic, ale nekde sem cetla, ze se ma dite prilozit tak na pul minuty, aby se prave dal mliko nedelalo. :?: Ale jak videt, funguje i vetsi napiti.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
10.11.05 21:56

Ahoj,

já jsem si na začátku kojení vystřihla mastitidu a pak se mi ještě párkrát tvrdnutí poštěstilo. Při odstavování samozřejmě o to víc. Vždycky jsem se sprchovala horkou vodou a místo masírovala, když se to nedalo, tak i trošku odstříkala, pak na plínu napatlat vrstvu tvarohu (lepší z alobalu než z vaničky - není tak řídký) a přiložit na prso. Po nějaké době se tvaroh vysuší a dá se pak z kůže sloupnout. Celkem rychle mi to vždycky ustoupilo. Taky docela pomáhá prsa utáhnout k tělu obinadlem a chladit. Musím říct, že se mi ty boule potom vylily do mezírky mezi prsama. Bylo to totiž jediné volné místo bez obinadla. Zánět je schopen se vytvořit docela rychle, tak radím něco s tím dělat.

Lasička a Matýsek 10 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.11.05 09:12

ahojky

jak už jsem tu psala někkolikrát, může jít i o ucpaný mlékovod - jestli máš hrču jen v určité části prsu, nebolí to tak že by ses zbláznila - ale bolí to… tak to bude asi ono (teda pokud to není nějaká jiná vychytávka související s odstavením prcka).

Přisátí prcka jestli to je ucpaný nepomůže ale pomůže mlékovod propíchnout. Zda jde o ucpaný mlékovod se pozná nejlíp ve sprše - pod teplou vodou - když začneš odstříkávat, tak by se ti měla na bradavce objevit bílá tečka - (jedou jsem to měla vidět i bez odstříkávání - vypadalo to jak uher, v poslední době kdy už moc nekojím, jsem to hledala pěkně dlouho a byla to malá bílá tečka - jehlou jsem do toho píchla - naposledy jsem musela na x-krát protože to šlo fakt blbě najít a mlíko stříkalo jak divý, úleva okamžitá.

takže to zkus jestli je to ono tak se ti uleví okamžitě, jestli ne, tak bohužel další zkušenosti nemám - jo btw. posledně jak jsem tu bradavku už rozrývala a byla nervní tak jsem z toho vydolovala malej bílej „kamínek“ - prostě to cinklo - si zkaměnělej tvaroh:o)))))

tak ať tě to přestane bolet přejí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.11.05 09:29

Mako, pochybuji, že se bude jednat o ucpaný mlékovod. Vzhledem k tomu, že Evča odstavila, je nanejvýš pravděpodobné, že se tam nahromadilo mléko, resp. ta troška, co tam byla a je třeba to buď odstřiknout, nebo právě nechat odsát. Protože prso je zvyklé na pravidelné vyprázdnění a najednou nic.
Já bych do toho nepíchala, trochu odstříkala. Víc jsem to neřešila a je to v pohodě. Myslím, že to je naprosto normální stav s odstavením související. Ne do všeho je vhodné píchnout dle mého názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
11.11.05 09:42

ahojky

jo je to možný že to nebude ono, však jsem to psala, ale kdyby náhodou , tak aby věděla:o) Já měla třeba prso celý vypitý a zplihlý ale ta debilní bulka tam byla nevypitá pořád - prostě to nešlo ven jinak než propíchnutí, tak mě napadlo jestli to nemůže bejt…

ale jak říkám s úplným odstavením ještě zkušenost nemám - ale asi v brzké době mít budu jelikož zvíře ráno nechce v noci bere z principu a pije de facto jen večer…

tak uvidíme

Každopádně nám pak napiš jak jsi na to vyzrála, jelikož kdo ví, třeba za měsíc tu budu se stejným dotazem:o))

tak pá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
6.12.05 23:03
:?

ja mela taky mastitidu,je to dost bolestive..
ale na uplne odstaveni,mam napsane prasky od gynekolozky,staci jen 1za 12hod.,a cela kura jsou potreba 2 a mliko zmizi do dne..
ale jsem v cizine,ale v cesku urcite taky neco maj,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.05 08:53

Ahoj,
u nás jsou taky nějaké léky na „odstavení“. Já jsem je sice nevyužila, ale zmiňoval se mi o tom doktor, když jsem měla opakované dost silné záněty.

Myslím, že při tom odstavování a plných prsou, je nejhorší, když se s děťátkem mazlíme a ono se na nás tiskne a ta prsa při tom tak strašně bolí. Ale nemazlit se, to nejde. Těch nejhorším pár dnů se dá nějak vydržet.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
10.4.07 14:02

Ahoj holky, vytahuju tuhle starsi diskusi, protoze me vcera zachranila!
Uz nekolikrat jsem mela tvrde prso a nabeh na zanet, ale vzdy jsem to rozmasirovala, rozkojila a protrpela. Vcera ale byla bolest porad, stupnovala se a nic z osvedcenych receptu nepomahalo. Az jsem narazila na tuhle diskusi a zjistila, ze mam ucpany mlekovod jek pise Maka! Takze jsem fakt vyvarila jehlu a propichla :roll: Bylo to sice silene, manzel mi asistoval a musel si pak dat slivovici, ale uleva obrovska a za chvili mi klesla i teplota-uz jsem to asi fakt udelala na posledni chvili.
takze díky za radu !!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama