Zkažený Nutrilon?

Radina
23.9.05 20:41

Zkažený Nutrilon?

Holky, chtěla bych se vás zeptat jestli se vám stalo při přípravě Nutrilonu, že jsou v něm takové jako gelové drobounké drobečky - kašička. Co jsem měla vzorky v malých pytlíčkách, přeteklo to normálně přes sítko, teď jsme koupili velký a ten prostě neprotéká a tvoří se v tom taková jako průsvitná gelovitá hmota(+mléko které proteče při míchání). To v tom má být? My ho teda moc nepoužíváme, jenom na cestách, ale přijde mi to divné. Trvanlivost má až do roku 2007,to by mělo být O.K a je čerstvě otevřený. Pro ty co se diví, že to přelívám přes sítko: já to prostě neumím rozmíchat bez hrudek, takže když mi poradíte jak na to bez nějakého spešl mixeru, budu jenom ráda.
Díky za rady Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
23.9.05 20:52

Ahoj, ja myslim, ze byl jenom spatne rozpusteny. Nam se to taky nekdy stane treba na kraji lahve, kde se prichyti vetsi kousek a nerozpusti se :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
23.9.05 21:09

Radino, neměla si náhodou moc studenou vodu? Já když dělám Nutrilon (mléko nebo kaši) a mám studenější vodu, hrudky tam jsou také.

K míchání mlíka : do ohřáte vody (ohřívám v mikrovlnce už v láhvi) odměrkou nandám Nutrilon, láhev přiklopím tím malým kulatým víčkem, na:,–(ím dudlíka a protřepu a je hotovo (nesmím zapomenout vyndat to víčko, to se prcek pak pěkně vzteká, že nic neteče)…, hrudky žádné…

K míchání kaše: když ji jedl z lahvičky, postupovala jsem stejně jako s mlíkem. Když jí z misky, vodu v misce ohřeji v mikrovlnce, nasypu kaši, vždy postupně, tzn nasypu trochu - rozmíchám, přisypu další - opět rozmíchám a tak dokola, dokud nemám požadovanou hustotu kaše…a lžičkou zamíchám, hrudky nejsou…

Radino, průsvitné gelovité hmoty jsem si nevšimla nikdy, myslím, že by v tom neměla být.....ale napadá mě, že nevím, jestli bych si toho vůbec všimla, při tom mém stylu přípravy.....docela mě to vyděsilo!

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
23.9.05 21:18

Aho Radino, průsvitná gelovitá hmota - taky ji vidím v mlíčku, takové jakoby malé ďubky - myslím, že se nejedená o nic závadného, nevím přesně ale mám pocit že jsem slyšela nebo četla že se snad jedná o vlákninu či co. Každopádně bych nic necedila, ale pořádně protřepávala lahvičku před podáním, musí se to dělat důkladně a zvlášť pak u N. Omneo např. který obsahuje škroby, ty se hůř rozpouštějí. Taky přisypávej prášek až do ohřáté vody, ve studené se to nikdy nerozmíchá. Kdyby se mě osobně něco zdálo hodně divné asi bych to konzultovala i na lince snad je na www.nutrilon.cz kdysi jsem tam volala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.9.05 21:19

Ahoj, tak to slyším poprvé. My pijeme Nutrilon už přes rok určitě a nikdy jsem neměla s tímto mlíkem problém :roll: :! :?: A rozpouští se mi úplně normálně, jen párkrát potřebu lahví a je to :P :P

Alusha+Sárinka 23m

• Nahlásit
  • Citovat
377
23.9.05 21:35

Ahoj Radino,

my taky bumbáme Nutrilon a při přípravě postupuju jako Lila.Vodu mám připravenou v lahvičkách,ohřev v mikrovlnce na „akorát“ a pak nasypat počet požadovaných odměrek přímo do vody.Hodně protřepat.
Já si taky nikdy nevšimla nějaké gelové hmoty nebo co to může být.
S Nutrilonem jsme spokojeni.
Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dano01
23.10.11 12:54

hrudky v Nutrilonu

zdravim my mame podobny problem jak Radina, mame Nutrilon anti-colics

1. ohrivame vodu jeste pred nasypáním nutrilonu
  2. protřepáváme vice než je uvedeno na plechovce a stejne se tvori hrudky a mazlava hmota ktera pak ucpává lahvičku kterou mame protikolikovou od Tommee Tippe uvazovali jsme ze zmeninme savicku z 1 na 2 aby nutrilon normalne protekl a zda se nam to moc brzy malemu jsou teprve 4tydny.....
  • Nahlásit
  • Citovat
5463
23.10.11 14:20

Al nutrilon comfort na koliky tak ten má jin složení a hůře se rozpouští,proto by se mělpoužívat dudák s větším otvorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
aja 356
24.10.12 19:49

trvanlivost ???????

Jak dlouho vydrží nutrilon když se otevře? :D díky za odpověd holky totiž na krabici to není napsaný kdyby to náhodou někdo věděl :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama