Umělé mléko a kakání

2773
12.8.05 10:01

UM a kakání

Ahojte,
mam strucny dotaz.
Nepodarilo se mi to najit ve starsich diskusich :( , ale je normalni, kdyz miminko na UM kaka trebas jen jednou za dva dny? Vim, ze u plne kojenych deti to mozne je.
Zda se mi ale spis, ze ma maly (necely mesic „stary“) problem se zacpou, snazi se, tlaci, prdiky mu jdou, ale vykakat se nemuze. Zatim neplace bolesti, ale hovinko aspon jednou denne by mi udelalo velkou radost :P .
Basti Nutrilon pepti.
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
12.8.05 10:08

Ahoj, dávala jsem Kiťuli Nutrilon forte a taky nekakala. Pomáhala jsem jí trubičkou, ale pak jsme ji museli dávat každý den… Zkus mu dávat více čajíku na změkčení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2341
12.8.05 10:11

Ahoj Hájinko,
mateřské mléko je stravitelné téměř beze zbytku takže je normální, když kojené dítě nekaká i několik dní. Ale dítě krmené UM by asi mělo kakat denně. Fanýsek je ještě malý na šťávičky, které mají projímavý účinek (např. švestková funguje spolehlivě) tak se asi radši poraď s doktorkou. Jediné co mě napadá, dávat mu napít převařenou kojeneckou vodu nebo fenyklový čaj. Taky Hipp dělá spoustu instantních čajů, které se můžou dávat od 1 týdne tak se poraď v lékárně, který by byl vhodný. A určitě se ozvou maminky, které mají zkušeností víc než já. Držím vám palce, aby jste byli ty i Fanýsek v pohodě :)
Katka a 2 dráčata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
12.8.05 10:13

No, cajiky nepripadaji v uvahu, jsme ohrozeni alergiemi, nic kupovaneho nemuzu pouzit. Snad jedine prevarenou vodu, ale tu mi blinka. Pritom pry ani deti na UM do 5ti az 6ti mesicu nepotrebuji (krome veder) pridavat vodu na piti (viz ruzne clanky).
Asi zavolam do poradny. Kazdopadne diky za nazory.

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.8.05 10:59

Ahoj Hájinko, Klárka měla jako brzy uměle živené mimčo taky problém s kakáním a prdíkama a perfektně zabral Nutrilon Omneo, který vlastně baští dodnes. Myslím, že by alergie neměla být překážkou, protože prý se má jednat o nejšetrnější umělou výživu, každopádně cena tomu odpovídá, je dost dražší než klasický Nutrilon (plechovka tak za 160,– Kč a vypotřebuje se za pár dní - Klárka teď pije tři 150ml denně, takže mně plechovka přesně vydrží šest dní - mám to spočítaný z dovolené). Dá se koupit jenom v lékárnách.
Ať se Františkovi brzo uleví, v nejhorším pomůže i rourka, ale tu jsem fakt dávala jen v nouzi nejvyšší a maximálně tak jednou za dva týdny.
Užijte si hezky víkend na chalupě.
Renata

• Nahlásit
  • Citovat
2773
12.8.05 13:20

Cha, Renato,
nase UM stoji 231 Kc za plechovku :roll: , zatim jsem na:,–(ila fenyklovy cajik (normalni sacek lehoulince vyluhovany) a uvidim, nerada bych N pepti opoustela. (Jeste mam 6 plechovek)
Rourka nam nepomohla, teplomer taky ne, snad zabere ten fenyk.
Jinak diky za tip, o Omneu uz jsem slysela, ze je dobry.

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
12.8.05 13:41

Hajinko,

my máme Nutrilon Forte 3 a jak obsahuje prebiotickou kultuuru,nemáme s kakáním potíže.I je to světlé barvy jako při kojení.No ale záleží taky na tom,co Niki /skoro rok/ zbaští.Já bych se určitě poradila s pediatrem a třeba bych zkoušela tu vlažnou převařenou vodu jen pár lžiček a ten čajík taky nemůže uškodit.
Tak ať Vás to už netrápí.
Ahoj Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
25.10.16 18:13

Dobrý den, já mám otázku opačného rázu…Potřebovala bych vědět, jestli je normální, že mimi (4m) na UM kaká tak 5×-6× denně??Barva a konzistence normální podle mě tedy, ale to množství :o…Moc děkuji za každou odpověď :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
25.10.16 18:26

@kristin11 tak nás 4 měsíční kaka 2 krát denně ale bomby.. :D ale je už na prikrmech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
25.10.16 18:32

@DomísH No my už taky dáváme příkrmy. Ona právě to taky tak měla,1 až 2× denně, ale poslední týden je po… skoro pořád :D už má chudinka uplně červený zadeček, už nevím čím mám mazat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
25.10.16 18:37

@kristin11 jedno období malej taky měl hodně stolici to je fakt ale je to tak měsíc zpátky. Na zadeček máme sudocream a ten je super :) ale snad to není nic špatně. Pokud tam není nestravene mlíčko atd tak by to melo byt v pohodě.. Lepší ze to jde ven než aby bolelo bříško :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
25.10.16 18:55

@kristin11 myslím že to není v nepořádku, pokud jsi začala s příkrmy, je možné že začne kadit takto často. Jinak hodně větrej, nechávej jí rozbalenou, nepoužívej vlhčené ubrousky, já vždycky do koupele přidala uvařený řepík a sudocream nám taky dost pomohl u obou holek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
25.10.16 19:18

@DomísH @medunka23 Děkuji :)… No snad to tak nebude napořád…No vypadá to kakání pořád stejně, akorát je častější. Začala jsem mazat i imazolem, protože už to má hoodně červené, větráme každou chvilku a koupeme v heřmánku pro citlivou pokožku. Ale jak je v plíně skoro pořád něco, tak ten zadeček nemá čas se zklidnit :( Dnes jsem to počítala a od rána jsme měli v plíně 5× z toho 2× jen tak „uprdnuto“ už mi z toho hrabe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
25.10.16 19:26

@kristin11 tak dat na podložku přebalovací :) ke fakt když občas vidím co malej dokáže vytvořit tak bych nechtěla latkovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
25.10.16 19:45

Nas maly plne na UM nutrilonu od 4 mesice mel neustale prujmy, nebo napultuhou stolici, nikdy nemel tvrdy bobek, kakal opravdu hodne casto a kdyz to uz nekolikaty den bylo 7× denne, tak jsem sla k doktorce, ta rekla at koupime nutrilon low lactose, zkusili jsme a nezlepsilo se to, tak nam dala na predpis nutrilon pri alergii na kravskou bilkovinu, bylo to lepsi ale porad ne uplne ono. Zkusili jsme vymenit UM a presli na Sunar a od te doby je tuzsi szolice 1-2× denne. Takze celych 8 mesicu jsme se trapili a zkouseli vse mozne ale vzdy se stejnou znackou UM, ktera mu ocividne vadila. Jinak na cerveny zadecek u nas vudy nejlepe zabral tento olejicek (pouzivala jsem misto kremu pod plinku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama