Délka kojení

66
1.7.05 08:35

Délka kojení

Ahoj maminky,
mám 6-týdenního chlapečka Už od porodnice se délka jednoho kojení pohybuje od 30 do 60 minut, hlavně v noci je to únavné, když půl hodiny i víc kojíme, pak dalších 20 minut uspáváme a za 2 hodiny nanovo. Maminky, jestli to některé máte nebo jste měly jako my, můžu s postupem času očekávat zkrácení doby kojení nebo nás tahle délka čeká až do odstavení? Jaké máte zkušenosti?
Shanee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
1.7.05 08:38

No já po porodu kojila cca 20-30mins, pak jsem malou „odpojila“ sama. Později jsem přišla na to, že je lepší jí nechat, jak dlouho chce. A to trvalo taky i hodinu. Po nějaké době si to malá zkrátila a nakojila se za 6minut. Teď to je jak kdy…bu´d jen pije, nebo i jí a záleží i na vyhládlosti. Určitě se to časem upraví..
Hodně štěstí
Gabča a Barča, 9měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
1.7.05 08:55

Ahoj,

taky jsem na začátku kojila i 30 minut, ale jsem vděčná doktorce, která mi poradila, abych dal a7 minut z jednoho prsu a 7 minut z druhého prsu (případně cca 12 minut pouze z jednoho, záleží jakým způsobem krmíš) a pak „odpojila“. Mimi se prý napřed napije a pak asi během 5 minut vysaje co potřebuje a pak už jenom cumlá, takže tě má jako dudlík, což je určiě zbytečné. Zkus to a uvidíš, já na tuhle metodu přešla asi ve 3 nebo 4 týdnech a fungovalo to v pohodě.

Držím palce

Vaka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
1.7.05 09:13

ahojky, máme stejný problém - a právě tím,že mi poradili v porodnici kojit z jednoho prsa max. 15minut a ještě po 3 hoďkách jsem skoro přišla o mlíko.
Na tvém místě bych se nakontaktovala na laktační poradkyni na www.kojeni.cz a nechala si zkontrolovat techniku kojneí a bradavky.
Naše kojení trvá různě dlouho, ze začátku jsem se ale také pohybovala i kolem hodiny… na radu lakatční jsem prcka nechala jak dlouho si přeje. Teď je někdy najeden i za 15 minut ( a to mám pocit,že to prso mi urve), někdy se loudá - ale to ho nechávám max. 30minut, déle ne. Už si ho dovolím „odkonektovat“ protože mám laktaci dobře rozjetou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
1.7.05 09:31

Ahoj,
taky jsem ze začátku kojila hrozně dlouho. Pak mi dětská doktorka řekla, že mám kojit max. 15 minut, no a za týden mi pak vynadala, jak to, že nepoznám že nemám dost mléka a dítě má hlad - zhubla totiž za ten týden skoro 300 g. Chtěla, abych hned začala dokrmovat. A tak jsem začala kojit, dokud sama chtěla (a bylo to klidně i hodinu), žádné dokrmování - za další týden měla o 500 g víc. Chci tě povzbudit, všechno se srovná, mimi se naučí si vytáhnout co potřebuje mnohem rychleji, u nás to pak byly pětiminutovky. Jestli ale máš pocit, že pije jen chvíli a pak jen sloužíš za „dudlíka“, tak by ten dudlík asi stál za úvahu. U svých dvou dětí jsem udělala tu zkušenost, že dudlík jim techniku kojení nijak nenarušil, dokonce i kojící sestřička hned v porodnici prohlásila o dceři, že je jasně dudlíková.
Tak snad jsem ti trochu pomohla. Jita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
1.7.05 09:44

Ty rady o 2× 7mi minutách nebo o 15ti min apod. jsou fakt nesmysl. Nech miminko přisátý jak dlouho chce, oni si u prsa řešej i fůru jinejch problémů nejen hlad a žízeň. Já taky ze začátku kojila vždycky skoro hodinu (a večer tak od 6 do 10h. jsme měli tzv. kojicí maraton- kojila jsem témeř nepřetržitě.) Postupně se to upraví. Teď je Agáta většinou za 5 minut se vším hotová a já si na to pořád nemůžu zvyknout, že už je to takhle rychlý.
Pokud jde o to noční kojení - nejjednodušší řešení je mít miminko u sebe v posteli. Pokládala jsem ji na takovou dečku a pak ji v noci před každým kojením přetáhla z jedné strany na druhou. Postupem času, jsme se sladily tak, že při nočním kojení usnu většínou dřív než ona. Na nevyspání si fakt nestěžuju a Agáta je taky spokojená. Asi to není řešení pro každého, někdo trvá na tom, aby miminko spalo ve své postýlce, ale nám to takhle vyhovovalo.
Lola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.7.05 09:52

Ahoj ,
už to bude tři roky a mám stále v živé paměti,jak se kojilo u nás -hrozně těžké začátky.Manžel si dělal srandu ,že kojíme co hodinu a hodinu a ono to tak bylo ,malá byla spavá ,měla silnou žloutenku ,nepřibývala .Sousedka nad náma má holčinu 2.měs. a ta je nakojená za 8 minut-nehápu.
Tak nebojte je to normální.
Anna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
1.7.05 10:03

Ahoj já už teda nekojím, ale neni to tak dlouho, co jsem kojila. Ze začátku jsem nevěděla samozřejmě jak na to tak jsem syna nechávala jak dlouho chtěl… dopracovali jsme se k tomu, že jsem měla bradavky samou krev a myslela jsem, že bude po kojení jak to bolelo. Nakonec jsem poslechla rady starších a kojila jsem okolo 15min a přes klobouček. Syn byl spokojený, protože je pravda, že při delším kojení používá mimčo bradavku jako dudlík. A s kojením a uspáváním v posteli, samozřejmě je to daleko jednodušší, ale pak tady čtu volání maminek se starším prckem jak ho to odnaučit, takže pozor pozor, sice si to člověk zjednodušší, ale stejně dojde na to, že se to bude muset řešit jinak a pak, když je na to mimčo naučené a je starší je to daleko horší… ale je to jenom můj názor. Náš prcek 8,5m spinká od 20h do asi 6h ráno bez probuzení a usíná sám po pusince na dobrou noc, v postýlce má spoustu hraček, aby tam nebyl sám. Mazlíme se přes den, ale večer se jde spát. Možná jsem tvrdá, ale je to pro jeho dobro :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
1.7.05 10:36

Ahojky,

Ondráškovi zpočátku trvalo kojení taky hrozně dlouho, ale tak od tří čtyř měsíců se to obrátilo a pil pouze cca 5 minut, maximálě čtvrt hoďky. Zpočátku jsem ho teda přes noc taky nechávala ve svojí posteli(druhou čát noci vyžadoval kojení i po hodině a pil i tu hodinu :cry: ) Vyspala jsem se asi nejlíp jak to bylo v tý situaci možný (ve spánku jsem se bála pohnout, takže mě brzo bolelo celý tělo), ale když si prodloužil dobu mezi kojením, ihned jsem ho začala šoupat do jeho vlastní postýlky. Moc nám v té době pomohla houpací postýlka - nakojila jsem, chviličku nechala odříhnout, pak šup do jeho postýlky a pohoupat a spalo se dál. V normální „nehoupací“ postýlce brečel. Teď v sedmi měsících už ho po kojení nehoupu, jenom ho položím a on usne, nebo si někdy chvíli povídá, a pak usne..
Takže si myslím, že to počáteční spaní v posteli nemusí miminko zkazit. Teď už má Ondrášek dokonce svůj vlastní pokojík a vyspíme se tak nejlépe všichni. Mám ale kamarádku, a ta spala v jedné posteli s manželem a synem až do chlapečkova věku 5 let :roll: , a pak ho v posteli nahradilo nové mimi.. Prý jim to tak ale vyhovovalo, tak proč ne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
1.7.05 10:39

Taky jsem na začátku poslechla doktorku, která mi řekla kojit max. 30 min a max. po 2 hodinách, výsledkem byla neustálá kontrola hodin, malého jsem vždy po půl hodině utla a nedala mu dřív než za 2 hodiny, no a na příštím vážení měl 70g dole a my dostali umělou na příkrm, což jsem týden dodržovala a když znova nabral, vykašlala jsem se na to a rozhodla se, že prostě budu naslouchat malému a JEHO potřebám a no další týden bylo 350g nahoře. Dudlíka si ze mě určitě nedělá - vždycky si kontroluju jestli ještě polyká, bohužel kvůli vpáčeným bradavkám kojím přes klobouček, takže technika kojení tady asi vliv nemá.
Holky, děkuju za vaše postřehy, budu doufat, že se to snad urychlí.
Shanee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
1.7.05 10:41

Ahoj Shanii,

je fakt, ze uplne mali mimisci piji dost dlouho(kolem 30 min) a pak maji tendenci zuzlat. Nepsala jsi,jestli tvoje detatko tak dlouho opravdu pije(v tom pripade hybe usima,jak usilovne saje) nebo pak jen dumla. V tom pripade bych to resila jemnym vsunutim malicku do pusky. sama jsem to nezazila, ale par mych znamych si takhle odrovnalo bradavky a to dvakrat prijemne neni . Doba piti se pak prirozene zkracuje(neboj :P ).Kdyby se miminku jo nelibilo, ze jej nenechas napit hodinu, asi bych se poradila s laktacni konzultantkou,jak uz tady nekdo psal.Na internetove adrese najdes jejich seznam i podle mista sveho bydliste. Sveho syna jsem kojila velmi casto( k spokojenosti nas obou),cimz si zajistis i dost mleka, ale byla jsem „vycepovana“ z tehotenskeho kursu,abych ho nenechala jen zuzlat. Uz mu bude rok ,pomalu se odstavuje,ale 2× denne se jeste moc rad napije.
Preju s kojenim prijemne chvile…
Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
1.7.05 10:51

S tím spaním s rodiči je to fakt individuální. Když člověku vyhovuje mít miminko v posteli, tak je to fajn (a miminko je určitě rádo), když o to nestojí a má strach, jak ho to pak odnaučí, ať to dělá jinak. Nám Agáta začala teď v necelých 6ti měsících usínat sama (v naší posteli) a je to naprosto bez problémů. Miminko prochází různýma obdobíma, tak se mi osvědčilo nezaobírat se tím, jak budu něco dělat za měsíc nebo za půl roku, a soustředit se na to, co to funguje teď.
Pokud jde o to kojení - taky jsem samozřejmě zkoušela Agátu odpojit dřív. Třeba když jsem viděla, že usíná - ale nechávala jsem to na ní, když protestovala, tak jsem ji znovu nechala se přisát. O bradavky je potřeba pečovat, aby to nezašlo tak daleko, že budou krvácet - když je všechno v pohodě, stačí po každém kojení rozetřít kapku mlíčka a nechat zaschnout. Když bylo hůř, pomáhal mi čistý lanolyn (Purelan od fy Medela) a později roztok z hypermanganu(měla jsem bolavé bradavky několikrát, než se to srovnalo.) Taky je potřeba doladit techniku kojení, aby bylo mimi správně přisáté, to taky chvilku trvá.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
1.7.05 12:19

Délka kojení

Ahoj Shanee,
mám dvě děti a kojení každého bylo úplně jiné - jak jinak, že? :D
První dceru jsem kojila přes den á 3 hodiny, ale taky asi hodinu. Druhou dceru jsem kojila cca ve stejných intervalech, ale baštila jenom 15-20 minut. Je pravda, že první u toho velice často i usnula, ale bylo vidět, že potřebuje svůj čas. V noci jsme jedly asi jenom jednou - stejně dlouho. Dneska jí je 2,5 roku a stále jí takto pomalu..... :lol:

Druhou dceru jsem v noci krmila mnohem častěji než první - asi tak 3×-4×. Dopracovaly jsem se k tomu, že jsem kojila vleže a obě jsme si u toho krásně usnuly. Nemusíš mít strach z toho, že by se nechtěla později vrátit do postýlky - dnes v ní normálně spinká (je to jenom o Tvé vůli).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
1.7.05 13:12

ahoj

jsem z deníčku Jarnulek - všechny tam máme děti okolo 3 měsíců +- měsíc

všechny jsme se zpočátku děsily že ta naše dítka pijou přes půl hodiny (Michal většinou 45 minut)

všechny jsme se po cca 2-3 měsících děsily že naše dítka pijí 5-10 minut .o)))

takže ono se to srovná. neboj…

Jo já si u kojení vždycky odpočla - a v noci jsem ho kojila vleže v posteli a u toho podřimovala takže mi to taky nijak nevadilo - jo teda když jsem musela vstát a někam ho jít v sedě nakojit tak jo, ale jak jsme se naučili kojit v leže bylo to naprosto skvělé - kojím ho tak v noci doted - teda pokud se probere, jelikož už odmalinkata vstává 1× nebo vůbec za noc.

tak hodně spokojenosti při kojení přejí

Markéta a Michal 4,5 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
1.7.05 13:19

Co takhle ho zvážit po třeba 15,30, 45 a 60 minutách? Jestli opravdu pije nebo jen cumlá? Pokud by byl rozdíl váhy mezi 30a 60 min. minimální, určitě bych ho nenechávala u prsu tak dlouho. Podle mě už po pulhodině nic nevypije, ale často se mimča brání, když je chceme odtrhnout, tvářej se, že pijou, ale přitom chtěj bejt prostě jen u prsu.
Nehledě na to, že při hodinovém kojení se zadělává na problémy s popraskanými bradavkami.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama