Kojení v 6. měsících

43
20.5.05 09:47

Kojení v 6. měsících

Ahoj holky,
o kojení už toho tady bylo napsáno docela dost, ale nenašla jsem nikde odpověď na můj dotaz. Máme za sebou prvních šest měsíců plného kojení, teď jsem začala 2× denně přikrmovat a synáček už nemá moc velký zájem o moje mlíko. Ještě tak ráno a večer. Mám strach, že když tak málo pije, přijdu o mlíko, což bych velmi nerada. Chtěla jsem kojit ještě aspoň 6 měsíců. Ráno kolem 4 mám prsa nalité k prasknutí, mám broučka budit? Nebo se to časem samo zredukuje a bude se tvořit jen málo mlíka? A nepřestane se tvořit úplně? A jak se sníženým příjmem tekutin? Čaj do něho nemůžu dostat ani z lahve ani po lžičkách ani stříkačkou.
Budu ráda, když mi některá poradíte.
Díky
Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

246
20.5.05 10:11

Ahoj,
mlíčko se upraví podle poptávky, pokud bude pít aspoň párkrát za den, tak se bude tvořit pořád a nemělo by se ztratit.
Kamarádka taky jak začala přikrmopvat, tak malý ztratil zájem o mlíko, ale ona vydržela a kojila ho skoro do roku a půl, holt ho pokaždé musela asi hodinu přemlouvat, aby se trochu napil :wink:
S tím čajem ti neporadím, zkus mu nabízet na žízeň i prso, možná že pokud bude mít žízeň, tak se spíš napije, ovšem pokud ho opravdu nebude chtít, tak ty čajíky nebo vodu do něho budeš muset nějak dostat, hlavně teď v létě.
Zkus obyčejný „dospělácký“ hrneček, malá mi z něj pila hned na poprvé perfektně (asi v 8měs), třeba se mu to z hrnečku taky zalíbí víc než ze lžičky.
Ahoj,
Radka+Stelli 10 měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
20.5.05 10:16

Ahoj Klariso,
taky mam syna, kteremu je 6 mesicu a presne stejny problem sem resila asi pred 14 dny. Taky nechtel kojo a jiny piti taky ne. Nevim, jak hodne Ti to pomuze, ale zkus vydrzet a nabizet mu kojo pres den jako pred tim, zkus zmenit polohy atd (muj prcek pije z leveho prsu jen na kojicim polstari a z praveho jen v leze na posteli :)
My sme to snad prekonali, docela se zase rozpil.Je ale pravda, ze prikrmum zatim moc neda.
Jinak co se tyce dalsich tekutin, nakonec sem zkusila dat mu napit z normalniho hrnku a hle, bumba krasne a davam mu jen vodu (bez hubicky!) :)
Jo a nebudila bych ho, bud rada, ze spinka, radsi si trochu odstrikej sama,ale casem se to opravdu upravi.
Mej se pekne
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
20.5.05 10:52

Tak to je přesně ono. Musím ho přemlouvat aby si dal ještě mlíčko.
Polohu na kojení vyžaduje pouze v leže. Před 2 měsíci jsem měla (od ramene po konečky prstů) ruku v sádře, takže kojení v jiné poloze nepřicházelo v úvahu. Asi si na to tak zvykl, že už v jiné poloze fakt nechce pít a když, tak jen dva loky na zahnání hladu a žížně.
Hrneček vyzkouším a děkuji za všechny rady a uklidnění.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
20.5.05 10:53

Ahoj Klariso,
když náš čipera nechtěla a já měla nalitá prsa, tak jsem trochu odstříkala a samozřejmě se mi ulevilo. Mlíčko jsem pak v průběhu dne malému nabízela a nekonec ho vypil z lahvičky. Sosat moc nechtěl, tak jsem do savičky od Aventu udělala mega díru (cca 0,5 cm průměr), myslela jsem si, že to strašně poteče, ale nakonec to dělá takový velký kapky, které si nechá v klidu sklouzávat do papulky. Dávám mu takhle i vodu, když baští v poledne příkrm, a vypije takhle docela dost. Takže když nebude mít chuť, aspoň trchu odstříkej a mlíčko se bude pořád tvořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
20.5.05 10:57

Možná zkus na nějaký čas nedávat jiné tekutiny než MM. Mimi stejně do 8.měsíce jiné nepotřebuje. (Kromě veder a průjmu).
A určitě zatím sem tam odstříkávej, než se zase rozkojíte. (Můžeš si zatím dělat zásoby do mrazáku - budou se ti hodit na kaše).

Karolinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
21.5.05 17:23

Ahojky.
NA flasku by som maleho urcite neucila, potom moze zacat prso bojkotovat uplne, pomoze asi len prikladat, prikladat skusat polohy a ja si myslim, ze ked bude smadny a nebude mat ine tekutiny, tak sa napije.
Mlieko mu mozes pridavat do kasiciek, ja davam zatial aj do zeleninky, lebo mi to len saje z lyzicky.
Skus sa pozriet na http://www.babetko.sk/…iew_page.php?…
Tam je poradna dojcenie, radi tam laktacna poradkyna a su tam aj rady, ako zvladat bojkot prsa. Ale urcite treba vydrzat, vecsinu deti to casom prejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
6.9.12 09:21

Ahoj, nevěděla jsem kam to zařadit ale mám stejný problém. Staršího jsem kojila do půl roka, odstavil se sám, a mladší má půl roku a ještě kojím ale…Pořádně se napije ráno kolem 8 hodiny, pak má zeleninový příkrm kolem 11 hodin a pak se mi napije až kolem 4 hodiny 8o celý den to zkouším, cpu mu prsu a on je tahá chvilku a pak se otočí a už nechce, řekla bych že tak max. 5 krát polkne.Pak má v 7 hodin kašičku, jde spinkat na 8 hodinu a v noci kojím tak 2 krát jak kdy. Já už si nevím rady, dělá to už možná týden. Čaje nechce. Jinak je spokojený je mu půl roku PV:3710G a váha v 5 měsících 9kg. Uklidnuju se tím že by se snad ozval kdyby měl hlad. Já už vážně nevím, mám tu už i UM ale nechci ho zatím dávat, zatím jsme ho ještě neměli. Roste mu zoubek myslíte že by to mohlo být tím? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
6.9.12 10:16

@Sijoma80 já myslím, že to určitě může být zoubkem, a jak píšeš, ozval by se, kdyby měl hlad, třeba ho dost zasytí příkrm, UM bych určitě nedávala, pokud přibírá… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama