Odstříkané mléko - jak uchovat

23
6.1.05 09:53

odstříkané mléko

Ahoj,
chci se zeptat, jak dlouho můžu v mrazáku uchovávat odstříkané mléko a jak dlouho po rozmražení je použitelné.
Taky nevím, jestli postupuju správně při shromažďování méka - dělám to tak, že odstříkané mléko přeleju do lahvičky, dám zamrazit a další várku mléka přidávám do stejné lahvičky k již zmrazenému mléku. Daří se mi totiž odstříkat jenom malé množství, takže to musím sbírat takhle po částech (budu potřebovat nahradit asi dvě kojení) a zdá se mi jako nesmysl používat na každou trošku méka novou nádobku…
Díky.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
6.1.05 10:24

Ahojda,děláš to správně.V lednici vydrží mléko 24 hodin a v mrazáku vydrží měsíc určitě,ale přesně ti to nepovím.Takže jsem vlastně moc nepomohla ,ale alespon něco.
J.

• Nahlásit
  • Citovat
1790
6.1.05 10:37

Ahoj Janulenko,

odstříkané mlíčko vydrží v ledničce 24 hodin a v mrazničce 3 měsíce.

Miroušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
6.1.05 10:51

Čauko holky,

akorát bych dodala, že se musí mlíčko po rozmražení zpotřebovat do 12h, nejlépe hned. Znovu do mražáku se dát nesmí.
Hezký den
Iva a Michael 32tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1552
22.1.15 12:04

Ahoj. prodím jak je to s odstříkaným mlékem, které ohřeju, ale celé nepodám? mohu pak dát znovu do lednice nebo vyhodit? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
22.1.15 12:14

Radeji bch uz znovu neohrivala, no nevim. mozna bch ohrivala mensi davky, taky b mi to bylo lito vxhodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
22.1.15 12:28

@Markétka5
Pokud máš MM z lednice či mrazáku a ohřeješ ho, tak co nepodáš vyhoď. Radší ohřívej po menších dávkách.
A co se týká sbírání, tak při míchání by mělo mít stejnou teplotu. Tzn. nedávat v předchozímu, ale vychladit odděleně a pak teprve slít. Když odstříkáváš po troškách, sbírej během dne a večer to slej a hoď do mrazáku, kde vydrží 3 měsíce. Na to jsou nejlepší sáčky na zamražení MM - dělá Avent nebo Medela.
Vím, o čem mluvím. Malý odmítal prso, takže jsem celý rok „kojila“ odstříkaným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama