Kojení vleže

534
3.10.04 15:27

Kojení v leže

Ahoj maminky, potřebuju se poradit. V poslední době bývám kvůli nočnímu kojení docela unavená, a tak bych chtěla kojit v leže. Párkrát už jsme to s mou maličkou Eliškou dělaly, ale nejsem si jistá, jestli máme správnou polohu. Jde mi o to, že nevím, jak má mít malá tu spodní ručičku. Na instruktážních obrázcích to není vidět. Tak jak ležíme my, vychází ta ručička pod můj prs a částečně i žebra. Připadá mi, že jí tu ručičku zaléhávám a usnout bych se tak bála. Díky za vaše rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.10.04 15:49

Ahoj,

nějak jsem se rozjela, místo abych pracovala, tak tady furt diskutuju 8O ! Ručička při kojení vleže opravdu vychází někam pod prso a možná i pod žebro, jak píšeš (já takovou zkušenost nemám, protože tak dlouhý ručičky moje dítě nevlastní :D ). Mně se kojení vleže začalo dařit až okolo pěti měsíců a pak už jsem u toho i dokázala usnout - do té doby jsem poctivě přendávala zpátky do postýlky. Taky jsem se bála, že tím malé nějak ublížím, ale je to fyziologická poloha, jak jsem byla poučena. Takže by to mělo být v pohodě, ale nejdůležitější jsou Tvoje pocity. Pro mě stejně nebylo ze začátku kojení vleže moc pohodlný, protože u mimča, který si ještě neumí zaujmout výhodnou prsovou pozici, musíš být prohnutá v zádech. A ty pak bolí… Můžu Tě uklidnit, že to pomine, neboť děti jsou v tomto směru neobyčejně vynalézavé. Občas se probudím a malá spí vkleče, aby dosáhla na prso :D :D . Takže spím celkem pohodlně, akorát mě občas holčička budí bušením pěstičkama, abych nespala na břiše :D . Tak hodně zdaru a málo probděných nocí. Blanka

P. S. Je mi jasný, že to není zrovna erudovaný návod, takže když si nebudeš jistá i nadále (což asi lze předpokládat), zavolej si nějaké laktační poradkyni - seznam najdeš na www.kojeni.cz.

• Nahlásit
  • Citovat
2133
3.10.04 19:52

Ahoj Karolíno,
stejně jako Blance se mi kojení v leže začalo dařit až tak v pěti měsících, do té doby mě z toho bolely záda a vůbec to bylo divný :-(
Teď už jinak nekojíme (ještě mi teda Ondra sedí obkročmo na klíně). Když ležíme, tak oba na boku a tu spodní ručičku má Ondra pod svým tělem. Pokud ji teda nemá trošku vpředu nebo vzadu, to nevím. Ale když se mi připlete pod hrudník, tak mu ji dávám pod něj. A nikdy si nestěžoval, ani ji neměl nějak otlačenou nebo něco. Jinak ale už oba víc preferujem polohu, kdy já ležím na zádech a on u mě více méně klečí (ležo-klečí).
Takže se nic neboj, kdyby se to miminku nelíbilo, tak se ozve.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.10.04 23:11

kojení v leže

Ahoj Karoli,

mám 7 měsíčního Kubíka a toho kojím více méně jenom v leže, tak jak se na porodním sále přisál už se nepustil . Leží asi v takové poloze jakou popisuješ ty, ale nějak bych se tím netrápila, protože si mimča udělají nakonec stejně svoje pohodlí. Spíme tak spolu celou noc od narození ( ještě se mi ho nepodařilo zasvětit do tajů postýlky). Pořád doufám, že si dá říct. Takže se nic neboj nijak mu neublížíš, teď už mě v noci druhou rukou zkoumá nosní dírky, tahá za ret a píchá do očí, nebo tahá za bradavku toho prsa, které nestihnu u nočního kojení schovat a usnu. Já mám zase problémy s jinými polohami při kojení, prostě se musí tulit. Ale zase na druhou stránku na sebe často mrkáme a usmíváme se na sebe. Přeji ti hodně zdaru, málo tahání za nos od mimi a příjemné tulení, ono to mimčo už si poradí kam s tou ručičkou neboj
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
563
4.10.04 09:07

Ahoj Karolinko,

já kojím v leže v noci a často u toho usnu, takže malého přendavám do jeho postýlky třeba až po hodině. Když takhle spím, tak asi podvědomě neměním polohu zůstávám pořád na boku, zatím se mi ještě nestalo, že bych ho nějak ohrozila. To spíš musím dávat pozor na manžela, aby ho nezalehl :D . Ale snažím se, aby byl Andy zvyklý spát v noci ve své postýlce - jednak bych nerada, aby si u nás zvykl a vyžadoval to a taky mám pocit, že ten spánek vedle něho je takový napůl. Jako by to tělo bylo pořád ve střehu. Někdy se taky s hrůzou probudím a myslím si, že je někde pod peřinou a on už přitom dávno chrupe ve své postýlce…

Ulrika (a Andy - 10 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
4.10.04 09:52

Ahoj Karolínko,
já vlastně jinak než v leže kojit neuměla. Naopak v sedě nám to nevyhovovalo, takže, i když jsme byli třeba v terénu, tak jsem nakojila v leže v autě. Ručička Em směřovala pod mé prso i žebra, někdy ji měla podél svého tělíčka, jako starší si prso držela oběma rukama, i když jsme třeba v posteli u toho usly, a já ji na ručučce ležela, neplakala, takže si myslím, že ji tímto neublížíš.
Přeji mnoho společných spokojených chvilek.
Zuzka+Emily

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2387
26.3.12 13:33

Švagrová má 3měsiční mimi a stále kojí jen v leže. Sama už mi o víkendu říkala,že by ráda začala kojit v sedě (pokud je na návštěvě u rodiny, nevadí jí to,ale rádi už by si s bráchou někam zajeli a tam možnost kojení v leže nebude),ale malý tuto polohu bojkotuje, přisaje se,ale pije jen chvíli, nelíbí se mu.
Já mám 2 děti, kojené cca 1rok,ale v leže jen 3-4 týdny (než se zahojila poporodní zranění), takže u nás s tímto problém nebyl.

Tak se chci zeptat vás, zda jste chtěla změny polohu u staršího miminka a co na něj platilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26442
26.3.12 13:42

Radu nemám. Malému jsou 4 měsíce a pořád kojíme v leže. Zkoušela jsem a zkouším v sedě a malý ji taky moc nepreferuje. Ráda si počkám na rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
978
26.3.12 13:49

My teda taky kojíme doteď vleže, ale je to náš takový rituál. Většinou nemá problém s jinou polohou. Zpočátku u nás zabíralo, když jsme kojili v jiném prostředí. Třeba v autě jsme si fakt lehnout nemohli, takže vsedě a přisála se bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
26.3.12 14:38

Já kojila nejraději v leže, až do roka. A ručičku jsem vždycky zalehla, a malej nikdy neprotestoval.
:)

• Citovat
  • Upravit
26100
26.3.12 14:50

Kojila jsem a kojím převážně v leže. U staršího mi kojení v sedě ani pořádně nešlo, u mladšího to relativně jde, ale stejně mám tu polohu prostě nejradši. Jako obrovský pozitivum jsem brala to, že když byl starší už větší a pořád jsem kojila (do 18m), měl spojený kojení s ležením, takže venku kojení nevyžadoval. Doma si mě vždycky odvedl do ložnice, takže odpadlo „drápání se do výstřihu“, kterým mě všichni u toho delšího kojení strašili :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
26.3.12 14:51

No já taky vleže a pak jsem začla v sedě, spodní ručičku dát jakoby dolů pod mimi hlavu pod mou ruku na které leží hlavička- tedy zní to šíleně- a pak bokem bříško na bříško a je. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
26.3.12 14:56

Ja jsem kojila taky v leze, celou dobu, vyhovovalo mi to. Kdyz jsme byl v terenu, coz bylo casto, tak mala problem nemela, hlavne ze byl zvanec. Problem jsem mela na zacatku spis ja, jak ji chytit, jak ohlidat prso, halenku - v leze to bylo jednodussi…

takze moc neporadim, leda to prubnout v okoli domu nekde na lavicce, treba pomuze zmena prostredi. Nektere deti jsou v tomhle ale konzervy a vyzaduji u kojeni to same :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
26.3.12 19:09

Ahoj, já kojila hodně na „fodbalistu“ měla jsem hodně nalité prsa pod pažema tak mi vyhovovalo, že to vycucla a navíc malá ze začátku moc vleže nechtěla. Vyzkoušela jsi ji při kojení podložit polštářem-aby měla pocit, že leží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
26.3.12 20:41

V leže kojím hlavně v noci. A ručičky má obě skrčené vedle těla, tak jak je mu pohodlné. Neležím mu na žádné. :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama