Konec PPM v lednu 2020

230
5.12.19 10:09

Konec PPM v lednu 2020

Dobrý den,

1. dotaz: do 5.1. 2020 mi bude vyplácena PPM. Už bych si měla jít zažádat o rodičovský příspěvek, ale jak sleduju situaci, stále není nic jasné a i kdyby, šla bych teď zažádat o 220 000kč a po Novém roce bych musela jít žádat o změnu výše. Tudíž návštěva úřadu dvakrát. Nebude lepší tam jít rovnou v lednu zažádat o těch (snad) 300.000,–? Mám nějaké peníze našetřené, takže by mi jeden měsíc bez „výplaty“ nevadil. Vyplácí se to i zpětně? Nebo bude opravdu lepší zajít dvakrát??
2. Otázka : k vyřízení mi stačí pouze žádost o RP? Potvrzení od ossz o výši ppm už být nemusí? Jsem z toho už kokeš :D :zed:
Moc děkuju za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9326
5.12.19 10:17

Pokud bude navýšení schváleno, tak částka se na 300 tis. navýší příjemcům automaticky, takže znovu bys tam jít nemusela, jedině že bys chtěla pobírat jinou částku a to bys pak mohla změnit až po uplynutí 3 měsíců. Ale můžeš jít klidně o rodičák žádat až 3 měsíce zpětně. Doklad z OSSZ o výši PPM nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
5.12.19 10:18

Klidně můžeš zajít zadat i později, já byla taky, protože když jsem tam byla v červenci, bylo tam asi 50 našich spoluobčanů žádat o příspěvky na bydlení, takže jsem šla o měsíc později, kdy jich přede mnou bylo už asi jenom 5 :lol: Ale můžeš jít i teď a už jakoby počítat s tím zvýšením a dát si částku tak, abys tam znovu nemusela a jenom se ti to po schválení novely prodloužilo. Tak jsem to udělala já, dala jsem si to na 10 000 s tím, že to budu mít do 2,5 roku dítěte, takže po navýšení se mi vyplácení automaticky prodlouží do 3 let dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7949
5.12.19 11:10

@Lenny.prochazku normalne bezte ted a nastavte si mesicni castku co vam bude vychazet s tema 300tis. Takze to budete mit na kratsi dobu (jelikoz se rozpocita 220), ale po novem roce, kdyz to projde, tak se vam to navyseni rozpocita a pobirani prodlouzi. Zbytecne si to komplikujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
5.12.19 12:54

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě :D
Moc děkuju za rady, skočím tam teď a kdyby náhodou bylo moc lidu, tak vim, že můžu i později :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat