Konec s nočním kojením

30.5.16 14:06

Konec s nočním kojením

Dobrý den, měla bych na vás prosbu o radu. Malá 8m se mi v noci budí každé 2 hodiny (v tom lepším případě) někdy i častěji a bez prsa znovu neusne. Takhle stará už ale kojení nemá na jídlo. Dáte mi nějakou radu, jak ji „naučit“ spát celou noc? Popř. jak udělat, aby se sama zklidnila a znovu usnula? Moc děkuji za rady, už jsem opravdu unavená :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71942
30.5.16 14:09

@janinka.mach Naučit ji večer usínat bez prsa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
30.5.16 14:10

@janinka.mach radu nemám, jen nechápu, kde bereš to, že 8měsíční dítě nemá kojení z hladu? Jak víš, že nemá hlad? Nebo kde je to daný, říkal to pediatr? Já se s takovouhle informací nikde nesetkala :nevim:

Uklidním tě, nepomůžu, ale uklidním - 8 měsíční se mi zdá ještě v normě (ne tedy každé 2 hodiny, ale budiž). Já mám 19 měsíční a ta se mi budí několikrát za noc. To už je extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5017
30.5.16 14:14

@janinka.mach Já nedělala nic, počkala jsem až k tomu dítě dospělo samo, kupodivu to přišlo dřív než v 15letech :mrgreen: Dcera se od 4-15 měsiců budila dost, střídaly se lepší a horší období, teď je jí 21měsíců a už půl roku spí jak zabitá, koji se až ráno, ještě u toho na chvíli usne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
30.5.16 14:15

@Pomka No vidíš a mě nepřijde jako extrém ani ta 19 měsíční, ono je normální, že se děti v noci budí… ale základ je právě to, aby uměly usnout sami a nepotřebovaly k tomu prso, láhev či nevím co.
Jinak souhlasím s tím, že klidně může mít hlad, ale je rozdíl mezi tím, když má dítko hlad a tím, když bez prsa neumí znovu usnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 14:20

@j.a.n.i1 soudím podle toho, že se napije jen velmi výjimečně. Dvakrát dundne a spí dál, dudlík nemá, odmítá ho od narození, takže si to kompenzuje na mě. Když byla malá uměla usínat sama, ale párkrát se stalo, že byla večer tak vyšťavená, že u krmení usnula a teď to vyžaduje. A nějakou radu, jak ji to odnaučit? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
30.5.16 14:20

První syn spal celou noc od asi tří měsíců. Druhý se kojí každou chvíli. Každé dítě je jiné a má jiné potřeby. Může spát s tebou a obsloužit se sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
30.5.16 14:21

@j.a.n.i1 no takhle, moje bez prsa usnout taky neumí a nevím, jak ji to naučit, když se po mně sápe, hystericky pláče a nemám na to srdce (vím, že bych nesměla dát). Tak jsem zkusila nedat prostě při probuzení v noci. Zkoušela jsem měsíc (!) a za ten dlouhý měsíc se stejně nenaučila v noci nebudit. Osobně mám pocit, že je problém v kojení obecně, že to přestane až s ukončením kojení i přes den. Proto mi právě u dítěte dejme tomu do roka nepřijde divné, když chce v noci stále mléko. Moje v noci i dost pije. Jedno kojení jsem nahradila flaškou se sunarem a stačí jí to, usne pak bez prsu. Proto stále nevím, zda závislost či opravdu hlad (je to celkem nejedlík).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10953
30.5.16 14:23

Unavená? já kojím už 2 roky!!!ve dne v noci mi visí na prsu i 20× za den i noc…tohle bude horší odstavování :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
30.5.16 14:29
@janinka.mach píše:
Dobrý den, měla bych na vás prosbu o radu. Malá 8m se mi v noci budí každé 2 hodiny (v tom lepším případě) někdy i častěji a bez prsa znovu neusne. Takhle stará už ale kojení nemá na jídlo. Dáte mi nějakou radu, jak ji „naučit“ spát celou noc? Popř. jak udělat, aby se sama zklidnila a znovu usnula? Moc děkuji za rady, už jsem opravdu unavená :zed:

nauč na dudlík, protože takhle evidentně nepije, jen žužlá.. co se týče spaní celou noc, to je pověra - mi se kluk budil i když jsme přešli na um atd.. spí celou noc až teď, od cca roku a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
30.5.16 14:29

@Pomka Je to závislost… já měla obě děti kojené do 2,5 - 3 let a usínat uměly sami, přestože se ještě kojily. Ano, občas se v noci budily, ale když to byl hlad, tak se nakojily a pak sami lehly a usnuly, jinak stačilo podat hračku či si jen sami v posteli něco našly a zase spaly dál. A jinak není řešením nedat v noci, řešením je právě naučit večer usínat bez prsa, takhle celkem logicky chce uspávat stejně.

@janinka.mach Já je to tedy učila mladší, tak nevím zda to zabere i na starší, ale základ byl nenechat je u toho prsa úplně vytuhnout, ale postupně je dávat do postýlky víc a víc bdělejší ať usnou tam. Nejdříve jsem je hladila, pak jen byla s nimi v místnosti a pak už odcházela, když ještě nespaly. A postupně to bylo nakojit, do postýlky, pohladit a jdu pryč. U starších pak nakojit, sami mi daly pusu a lehly si do postele a já šla, tam jsem dodržovala, že nekojím v leže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
30.5.16 14:38

Dcera se přesně do dvou let budila v noci co dvě hodiny a někdy i kratší interval, usnula jedine u prsa. Jinak byl řev. Pak se najednou jeden den probudila až ve tři ráno, druhy den v pět a poslední měsíc možná něco přes spí od 21 do 6. Přišla na to sama. Teď ji ani večer neuspavam kojením, jen si spolu lehneme, já řeknu, co dělala celý den, pohádku pohladit, pockam až usne a jdu si po svých. Myslím si, že 8. měsíční má na časté buzení nárok. Dětem se spánkové fáze vyvíjí do 3 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
30.5.16 14:56

Připrav jí do flaštičky/hrnečku vodu a to jí dej místo kojení/prsa. Časem zjistí, že nemá cenu se budit kvuli vodě. Zkusila bych zkracovat intervaly, tedy na začátek po dvou hodinách nabídnout vodu, po třech/čtyřek prso. Sama si intervaly urči.
Pokud ti neusíná s nějakým žmouláčkem, pořiď - stačí plína voňavá po mlíku, muže si jí cucat v noci místo prsa. Anebo dudlik.

@Pomka píše:
@janinka.mach radu nemám, jen nechápu, kde bereš to, že 8měsíční dítě nemá kojení z hladu? Jak víš, že nemá hlad? Nebo kde je to daný, říkal to pediatr? Já se s takovouhle informací nikde nesetkala :nevim:Uklidním tě, nepomůžu, ale uklidním - 8 měsíční se mi zdá ještě v normě (ne tedy každé 2 hodiny, ale budiž). Já mám 19 měsíční a ta se mi budí několikrát za noc. To už je extrém.
Že nemá hlad se pozná tak, že nesaje příliš dlouho, ale jen chvilinku (minutku, dvě), či to prokládá dudláním. Já plně kojím a poznám, zda je hladová (pije dlouho, nenechá se příliš rušit) a když nemá takový hlad, tak pije krátce, usosává, prokládá dudláním.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
30.5.16 14:59

@Hermio No, podle délky bych to tak úplně nerozlišovala, starší byl tak výkonný savec, že už jako asi 2 měsíční vytáhl komplet dávku během 4 minut, natož pak jako starší :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
30.5.16 15:10

V půlroce už by dítě mělo spát celou noc (pokud nemá hlad), já osobně bych nesnesla do dvou let dítěte vstávat co 2 hodiny, abych dávala cucnout z prsu, já potřebuju taky spát :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama