Odsávání MM a menstruace

Anonymní
26.5.16 20:07

Odsávání MM a menstruace

Ahoj maminky.
Jdu si k vám pro radu. Jistě tu bude někdo, kdo mi odpoví mé dotazy…
Jsem přesně 11 týdnů po porodu císařským řezem. Miminko je sice krmené mateřským mlékem, ale odstříkaným a podávaným z lahve - bohužel :,( Důvod je ten, že se mimčo narodilo v 7. měsíci, během pobytu v nemocnici se nenaučilo si mlíko vytáhnout. Protože mám ale mlíka od začátku dost - celou dobu odsávám a odsátým mlíkem zcela pokryju jeho spotřebu (čili fakt odsávám pravidelně, často, i v noci - i když ne denně).
A ted' o co mi jde. Včera jsem to dostala!! Úplně strašně silnou menstruaci…
Moc to nechápu. Odsávání není pro tělo kojení…?? Nevíte?? A proč jsem to tedy nedostala již dřívě - po 6ti nedělí např.? A myslíte si, že to je prostě nastartovaný cyklus, a že to ted' bude chodit fakt každý měsíc?? :think:
Jak to s menstruací a kojením, resp. odsáváním je? Máte někdo takovouto zkušenost?
Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Terdul
26.5.16 20:10

Mám zkušenost, pouze jsem odsávala, pravidelně i v noci, a přesto jsem dostala menstruaci 3 měsíce po porodu.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
3686
26.5.16 20:10
@Anonymní píše:
Ahoj maminky.
Jdu si k vám pro radu. Jistě tu bude někdo, kdo mi odpoví mé dotazy…
Jsem přesně 11 týdnů po porodu císařským řezem. Miminko je sice krmené mateřským mlékem, ale odstříkaným a podávaným z lahve - bohužel :,( Důvod je ten, že se mimčo narodilo v 7. měsíci, během pobytu v nemocnici se nenaučilo si mlíko vytáhnout. Protože mám ale mlíka od začátku dost - celou dobu odsávám a odsátým mlíkem zcela pokryju jeho spotřebu (čili fakt odsávám pravidelně, často, i v noci - i když ne denně).
A ted' o co mi jde. Včera jsem to dostala!! Úplně strašně silnou menstruaci…
Moc to nechápu. Odsávání není pro tělo kojení…?? Nevíte?? A proč jsem to tedy nedostala již dřívě - po 6ti nedělí např.? A myslíte si, že to je prostě nastartovaný cyklus, a že to ted' bude chodit fakt každý měsíc?? :think:
Jak to s menstruací a kojením, resp. odsáváním je? Máte někdo takovouto zkušenost?
Děkuji!

Je. jedno jestli odsavas nebo kojis. Je. individuální kdy.to.dostanes, ja kojila 4 měsíce a dostala sem to asi měsíc po 6neděli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
26.5.16 20:12

A jestli to teď budeš dostávat každý měsíc, to neví nikdo
Kamarádka to dostala po porodu 2 x.Co měsíc. A PAK 6měsíců nic, a pak už pravidelně. já to mám od první ms pravidelně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6479
26.5.16 20:17

Já kojila obě děti dlouho a menstruace přišla vždy po šestinedělí a byla první rok dlouhá a silná. Nijak zvlášť jsem to neřešila, na mlíko to vliv nemělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2119
26.5.16 20:38

U me se ms dostavila zhruba mesic po sestinedeli a byla pak dal pravidelna a to jsem kojila rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1332
26.5.16 20:46

U mě ms přišla až 16 měsíců po porodu a to jsem pořád hodně kojila. Většina kamarádek měla na do roka od porodu a bylo jedno jestli kojí někoho nebo rodila normálně ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3635
26.5.16 20:50

Synek byl do roka taky jen na odstříkaným, bo byl líný tahat. MS jsem dostala asi měsíc po šestinedělí a pak pravidelně každý měsíc. Ma MM to vliv nemělo, byla jsem kojná - mlíko i v mražáku :mrgreen: Dcerka byla kojená 11 měsíců a s MS to samé jak u synka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4519
26.5.16 20:55

Ahoj, já už odsávám 11 týdnů a zatím jsem to nedostala a doufám, že to ještě chvilku tak bude :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
26.5.16 21:12

Já jsem půl roku po císaři, kojím a MS ještě nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
26.5.16 21:18

Ahoj, já jsem to dostala cca měsíc po porodu. Potom ještě jednou nebo dvakrát a potom asi 5 měsíců klid. Přitom jsem kojila i odsávala. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4523
26.5.16 21:30

Ja kojila 9 měsíců a tři měsíce po porodu jsem to dostala, potom už celkem pravidelně. Odsáváním to nebude, prostě to máme každá nějak nastaveno. Doufala jsem, že ta pauza bude delší :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
27.5.16 17:11

Já to dostala chvíli po šestinedělí..kojím víc jak půl roku a cyklus mám 28-29 dní. Taky jsem si myslela, že při kojení nebudu menstruovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26449
27.5.16 20:29

Je to individuální. Někdo při kojení menstruje pravidelně, někdo nepravidelně, někdo vůbec nebo až když kojí třeba jen dvakrát denně a někdo začne menstruovat až po úplném odtavení dítěte (znám ženu, co měla 2,5 leté kojené dítě a stále nemenstruovala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat