Umělé mléko a miminko - pár dotazů

36
24.5.16 10:59

Umělé mléko a miminko - pár dotazů

Ahoj! Obracim se na maminky, ktere maji miminka plne na UM, s par dotazy. Mam 14denni miminko, ktere je na UM. Kamaradky koji, cili s jejich zkusenostmi me napada par otazek, ktere mi tady snad nekdo odpovi…

• Koji trebaze kazde dve hodiny i hodinu a pul. Ja krmim kazde 4 hodiny (to jsme vychytali, ze se tak cca hlasi o jidlo). Jenze…prijdou treba vedra a on dostane zizen. Rozestup chci dodrzovat kvuli traveni UM. Co tedy delat v tom „mezidobi“, kdyz by treba tu zizen mel?
  • Jejich miminka kakaji snad pri kazdem prebalovani. U me nikoliv. Nasla jsem, ze deti na teto vyzive kakaji treba jednou za dva dny…tedy i takto male moje miminko?
  • Kdyz ony koji tak casto a vsude ctu: prikladat co dve, tri hodiny, a ja krmim ty cca co 4 hodiny. Je to v poradku? Myslim tim, ze to prikladani tak casto je nutne jen kvuli udrzeni laktace? Takze moje miminko mam nechat tedy v klidu spat, kdyz nema hlad (s tim, ze samozrejme dodrzuji cca tu doporucenou davku)
  • Ta doporucena denni mnozstvi na etiketach, take je berete spise orientacne? Jde o to, ze jsem pochopila, ze je prusvih jen kdyz si maminky michaji pomer vody a prasku dle sebe, ale paklize pomer dodrzuji a dam jen vic mleka, protoze mu to proste nestaci, nemuzu mu zpusobit problemy?

Omlouvam se za slohovku plnou dotazu, ale v oblasti UM jsem novacek :( Dekuji vsem a za kazdou radu ;)

A take dekuji, jestli mate nejaky postreh nebo tip celkove k oblasti UV.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16885
24.5.16 11:06

Krmit bych krmila jak má hlad, nemá se krmit častějc než po 2 hodinách (u kojených je to jedno). na žízen může pít čaj nebo vodu klidně mezi krmenim, u toho se doba nedodržuje…
malej kakal po UM mlíku taky mín, spíš ho stavilo.
Přikládání platí pouze pro kojení, u UM je spíš na škodu přikládat moc často (nestihne to trávit).
To množství si upravte jak chcete, pro malýho to bylo moc, to množství neměl šanci vypít, někdo je zas žravější a vypije víc, podstatné je ale dodržet to dávkování (mi máme odměrku na 30ml) jinak by to mlíko bylo bud příliš řídké a tudíš nevýživné nebo husté a to je zas nápor na ledviny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4272
24.5.16 11:14

Až budou vedra v mezičase mezi jídly dej vodu, nebo neslazený čaj, já dávala od vodu.
Pokud dítě přibírá a vydrží 4 hodiny, tak ho nech. A dávklování si uprav podle potřeby, protože pokud jí co 4 hodiny, tak sní více v méně dávkách jak mimčo co jí po 3 hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
24.5.16 11:15

@annie_tab
Já jsem měla syna na UM, dávala jsem mu mlíčko podle potřeby, on se o jídlo nehlásil, takže když spal a byl jeho čas, počkala jsem až se probudí. Nijak jsem to nehrotila. Co se týká veder, tak synek byl dubnový a zrovna jsme na léto schytali strašná vedra, dávala jsem mu v tu dobu UM co 3 hodinky, kočárek přikryla mokrou plenkou, doma měla mokré ručníky a zvládli jsme to v pohodě, žádnou vodu navíc jsem mu nedávala, jen aby měl kolem sebe vlhko a neměl suchou pusinku, takže jsem třeba i vlhkou plenkou otřela obličejík, nebo jsem pak měla termální vodu ve spreji a sem tam mu do kočárku šplíchla :-)
Kakání - syn kakal jednou za den až jednou za dva dny, každé mimčo to má jinak. Pokud to jde mimču bez pomoci, nebolí bříško, neřešila bych, jak kadí ostatní děti!
Pokud spí, nebudit a počkat, mimčo hlady naumře a dát dávku jak se vzbudí. To samé v noci, pokud spí, nechat spát :-)
Dodržovat poměr a dávat tolik, kolik mimčo vypije. Syn pil vždy tak o 30% méně než bylo na obale, pil 5× denně, v noci vůbec a je živý a zdravý. Syn od ségry taky byl na UM a ten pil zase víc, prostě dala o jeden díl vody a mlíka víc. Ono to ředění je furt stejný, takže prostě dle potřeby přidat/ubrat vody a adekvátní počet odměrek mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1969
24.5.16 11:17

Tak s pitím neporadím, mám zimní miminko a v létě jí bylo víc než půl roku tak dostávala ředěné šťávy v těch vedrech. Zeptej se doktorky.
Co se týká kakání, tak kadila třeba jednou nebo 2× za den.
Já jsem krmila přes den zhruba taky po těch čtyřech hodinách a bylo to OK. Poslední krmení večer dostala asi ve 23 a pak ze začátku jsem ji budila na krmení kolem 3.30. To jsem zhruba v pěti nebo šesti měsících zrušila, protože stejně nepila, u krmení spala, tak jsem ji ( měla ale správný váhový přírůstek ) nechávala spát celou noc a první krmení měla ráno tak mezi 6-7 hod.
Etikety jsou orientační, dcera nikdy nevypila za den to množství, které tam bylo uvedeno. Každé mimčo má jinou potřebu a krásně přibírala i tak. Některé miminko to vypije nebo i více. Jen dodržuj ten poměr prášek mléka a vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
709
24.5.16 11:18

Přesně jak píší ostatní. Mám syna plně na UM od narození, dávala jsem mu jak měl hlad a když byly loni ty vedra tak vodu mezi krmením. Já mám žrouta takže ten vypil vždycky o cca 20ml víc každou dávku :) jen jsem přidávala Espumisan kvůli prdíkům :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
24.5.16 11:27
  • Koji trebaze kazde dve hodiny i hodinu a pul. Ja krmim kazde 4 hodiny (to jsme vychytali, ze se tak cca hlasi o jidlo). Jenze…prijdou treba vedra a on dostane zizen. Rozestup chci dodrzovat kvuli traveni UM. Co tedy delat v tom „mezidobi“, kdyz by treba tu zizen mel? - určitě dávat vodu (na čaje bych se vyprdla, není žádný důvod louhovat v té vodě nějaké byliny)
  • Jejich miminka kakaji snad pri kazdem prebalovani. U me nikoliv. Nasla jsem, ze deti na teto vyzive kakaji treba jednou za dva dny…tedy i takto male moje miminko? - ono i u těch kojených je to strašně jiné, moje kojené mimčo kakalo při každém kojení, některá kakají jednou za týden… pokud bude stolice normální, tak četnost bych moc neřešila, hlavně řešit počůrané plenky (zda má dost tekutin)
  • Kdyz ony koji tak casto a vsude ctu: prikladat co dve, tri hodiny, a ja krmim ty cca co 4 hodiny. Je to v poradku? Myslim tim, ze to prikladani tak casto je nutne jen kvuli udrzeni laktace? Takze moje miminko mam nechat tedy v klidu spat, kdyz nema hlad (s tim, ze samozrejme dodrzuji cca tu doporucenou davku) - ono se v tomto období snad ani nekojí co 2-3 hodiny, spíš se 2týdenní mimčo kojí nonstop, ono se nejen krmí a pije, ale uklidňuje, moc jiného než sací reflex nemá, takže ho plně využívá, taky potřebuje jíst kojit častěji, protože oproti UM je MM velmi rychle stravitelné. UM je těžké, proto po něm děti „lépe spí“, prostě tělo musí trávit to, co pro něj není přirozené a je z toho unavenější, proto mu stačí se krmit po delší době a mezi tím může být spavější než kojené děti
  • Ta doporucena denni mnozstvi na etiketach, take je berete spise orientacne? Jde o to, ze jsem pochopila, ze je prusvih jen kdyz si maminky michaji pomer vody a prasku dle sebe, ale paklize pomer dodrzuji a dam jen vic mleka, protoze mu to proste nestaci, nemuzu mu zpusobit problemy? - je to doporučené a +- to odpovídá, jestli dáš o jednu odměru více nebo méně podle toho co skutečně vypije je jedno, hlavně určitě vždycky dodržovat i poměr vody k tomu (nedělat hustší ani řidší)
  • Citovat
  • Upravit
88
24.5.16 12:05

Zrovna jsem hledala takovehle otazky a odpovefi.Ta voda-prevaruje se kojenecka nebo staci z kohoutku? A kolik dat? Kolik si vezme samo? diky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
24.5.16 12:42

Vsem dekuju za odpovedi! Uz se citim jistejsi ;)
@Liklark ja tedy prevaruji kojeneckou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama