Kojení 3měsíčních dvojčátek

28
22.5.16 20:52

kojení 3.měsíčních dvojčátek

Ahoj holky..chci se zeptat maminek co kojili nebo kojí své dvojčátka. Kojím kluky už 3 měsíce, ze začátku papali po 3hod. Ale v poslední době nevydrží pomalu ani hodinu, musím je třeba kojit na 3× a stejně mají pak za chvíli hlad, papají si ručičky a cucají cucák o sto šest. Jsem z toho už neštastná, myslím si, že mléka mám dost, ale spíš slabé. Naposledy měli váhový přírůstek necelé kilo za měsíc..jenže já nic jiného než kojím nedělám. Přemýšlí, že přejdu na UM tak se chci zeptat kolik vás, ty které nekojí výjde mléko pro 3 měsíční dvojčátka na měsíc? Předem všem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

964
22.5.16 20:57

Muze to byt rustovy spurt, vydrzte a prikladejte klidne i po hodine. Chapu ze je to s dvojcaty narocnejsi nez s jednim ditetem, ale zkuste vydrzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26467
22.5.16 20:59

@domadomca to bude tříměsíční spurt. Slabé mlíko neexistuje, jen mají teď větší potřebu baštit. Pokud máš dost mlíka a chceš, tak vydrž, po pár dnech by se to mělo upravit.
No a cena mlíka… Se synem jsme měli spotřebu tak 5-6 krabic (600 g) na měsíc, 1 krabice 250 Kč, takže pro dvojčata to je cca 3000 Kč za měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
22.5.16 21:10

@domadomca Já jsem nedělala nic jiného ani s tím mým jedním, takže to není až tak neobvyklé. A to ani v noci. Přeju pevné nervy a pokud se v noci trochu normálně vyspíte, raději kojení vydržte, protože to umělé mléko je dražší, nepraktičtější a špatně se to bere kamkokiv s sebou. Zvlášť s těmi dvojčaty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
22.5.16 21:21

Přesně tak, slabé mleko neexistuje, maji ted růstový spurt, za chvili se to záse spraví, hlavne porad kojit na pozadani…muj syn teda nikdy nejedl po 3 hodinách…to by umřel hlady :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1226
22.5.16 21:27

Záleží na druhu mléka, my máme Nutrilon Profutura a odhadem cca 3.500,– / měsíčně. Já jsem prsa trápila do 7 měsíců, klukům to ale stejně nestačilo, takže jsme dokrmovali. Nesouhlasím s tím, že UM je nepraktické - prvního syna jsem kojila bez jediné dávky UM a super, ale u dvojčat je flaška obrovské ušetření času :-)
Samozřejmě je MM lepší a zdravější, a dokud to půjde a budete do toho mít chuť a čas, určitě kojte. Ovšem čím budou prcci větší, tím to bude horší (jeden pít chce, druhý ne, jeden se vrtí, druhý usíná - no sranda) :-)
Já jsem s těžkým srdcem skončila v těch 7 měsících a nakonec se mi vlastně hodně ulevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
22.5.16 22:42

Snažila bych se vydržet. Pokud nepláčou hladem, tak mohou žmoulat ručičky, protože jim rostou zoubky…Moji kluci měli dudlík jen na „kousání“ a ručičky v pusině, právě v době kdy jim rostly zoubky. Nám kojetí pomáhalo nejvíce v toto době.
Taky jsem měla období, kdy jsem měla pocit, že nedělám nic jiného, než jen kojím, ale vydržela jsem to a nakonec jsem oba kluky kojila rok a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama