IUI a kojení dítěte

Anonymní
26.5.16 14:24

IUI a kojeni ditete

Zdravim, prosim o info, zda jste dostaly take zakaz kojeni, kdyz jste se rozhodly pro IUI, abyste podruhe otehotnely. Kojim 2 x denne 18 mesicniho. Hlavni duvod je, ze nema potrebu pit, s neustalym nabizenim vypije max 200 ml, proto to dohanim alespon kojenim…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20734
26.5.16 14:33
@Anonymní píše:
Zdravim, prosim o info, zda jste dostaly take zakaz kojeni, kdyz jste se rozhodly pro IUI, abyste podruhe otehotnely. Kojim 2 x denne 18 mesicniho. Hlavni duvod je, ze nema potrebu pit, s neustalym nabizenim vypije max 200 ml, proto to dohanim alespon kojenim…

Nevím, jestli nějaká asistovaná reprodukce má vůbec smysl, když kojíš. Je tam velké riziko, že nemáš tělo díky kojení hormonálně nastavená na další těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50395
26.5.16 15:00

Takhle - kojení sice není antikoncepce, ale pokud se snažíš otěhotnět a dlouho to nejde, přestat kojit by měl být krok číslo 1. Hladina prolaktinu může velmi negativně ovlivnit spoustu věcí a ztížit početí. Já dostala v CARu instrukce, že se mnou budou otěhotnění řešit až po skončení kojení, ideálně s odstupem. Tudíž bych buď přestala kojit a intenzivně řešila těhotnění, nebo v klidu kojila dál a těhotnět se pokoušela beze spěchu doma přirozenou cestou, ono to IUI je beztak jenom takové pošťouchnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
26.5.16 15:16

Haha…kojila jsem jako blázen, cyklus nikde a jednou za pul roku jsme s muzem meli romantickou chvilku a je z toho okamžitě dite :dance: lekari maji všeobecně s kojením problem u všeho..kdysi jsem četla podobný dotaz v poradně, kde odpovídal odborník a ten napsal, ze je to nesmysl, kojit se da i pri asistovane reprodukci…ale ja osobně bych jeste pockala, sice s tímto nemam zkušenosti, ale jistě budete muset uzivat nějaké hormony a bůhví co, rozhazi vás to a s tak malým dítětem by to mohlo byt zbytecne náročné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
26.5.16 16:13

@iizabela tak to máš prostě štěstí, že otěhotníš hned. Zakladatelka má asi s otěhotnění problém a proto navštěvuje CAR.
Zakladatelko řeknu ti vlastní zkušenost. Mám první dítě z IVF. Na jaře jsem se rozhodli jít na KET, doktorce jsem řekla, že ještě jednou denně kojím (na uspávání v poledne) a chtěla bych KET v přirozeném cyklu. Udělala mi hormonální profil, prolaktin byl v pohodě a KETu se nebránila. Progesteron, který budeš potom zavádět kojení nevadí. Nám se bohužel mrazáček nerozmrazil, takže jsem stejně musela s kojením přestat a jít na další stimulaci, ale to je věc jiná. Takže bych zkusila hormonální profil. Takže to lze a myslím, že to je na tvém rozhodnutí. Další otázka je, zda bude snaha úspěšná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
26.5.16 16:33

@iizabela gratuluji k plodnosti. Ale jsou i ženy, které neotěhotní, i když kojí pouze jednou za den.
Zakladatelko, mám zkušenosti pouze zprostředkované - nejlepší je nechat si udělat hormonální profil, vysledovat dobu ovulace, velikost sliznice atd. (což ti asi dělali?) Tady jde o to, že to nemusí vadit, ale u někoho to vadit může. Zvlášt, pokud bys pak musela postupovat hormonální stimulace-tak s tím se kojit nedoporučuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 15:38

Tak jsem zatlacila na lekare a kdyz pry kojim 2× denne, na utz folikul 19 mm, E 10 mm a to 11 dc, tak pry kojit muzu… Prirozene otehotnet nemuzu (ale to je slozitejsi), proto to nemam jak jinak zjistit…

• Nahlásit
  • Citovat
802
27.5.16 15:53

Víte, ja samozrejme chápu, ze ne kazdy to ma jako ja, ale spis jsem tim chtela rict, ze obecně kojeni staršího ditete k dalšímu otěhotnění fakt nebrání..jak jsem psala viz výše, četla jsem názor kdysi zcela logické vysvětlení, proč tomu tak je, prave k dotazu na uměle oplodnění a kojeni a uz si to přesně nepamatuju, ale hormon, ktery se vylučuje u kojeni a bráni dalšímu otěhotnění je v takové době po porodu uz v takovem množství, které otěhotnění nebrání, pokud mate již menstruaci, tak je to zcela nerelevantni..no a ja ji ani jeste nemela :roll: kojeni deti starších 6 měsíců je u mnoha lékařů stále bráno jako divné a škodlivé a pokud mate jakýkoliv problem, svedou to v prvni rade prave na kojeni a pritom k tomu nemají zadne relevantní podklady..no ale nastesti to u vas jeste dobre dopadlo, i kdybyste ale kojila vic jak 2 krát denně, ničeho se nebojte..jinak teda hodne stesti na cestě za dalším dítětem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50395
27.5.16 16:59

@iizabela tohle je ale priserne zevseobecneni. Kazda zenska na kojeni reaguje naprosto jinak. Nekomu klesa prolaktin vyrazne pomaleji. Nekdo dokaze otehotnet i pres jeho hodne vysoke hodnoty, zatimco nekomu staci jeho hladina jen mirne zvysena a ma problem. Ja treba byla na ultrazvuku prsou nekolik mesicu po skonceni kojeni, pricemz poslednich par mesicu uz jsem kojila velmi sporadicky. V dobe utz jsem uz mela ROK na den presny cyklus. Zaver z utz - tohle je zlaza plne kojici zeny.
Dalsi vec je, ze krome hormonalni stranky se zvazuje i to, ze deloha se behem kojeni muze stahovat a kojici zeny mohou mit statisticky zvysene riziko potratu.

To, ze nekdo otehotni i pri plnem kojeni zcela bez problemu uz po trech mesicich od porodu, rozhodne neznamena, ze to tak budou mit vsechny a ze nekdo se s problemy nebude potykat jeste pul roku po uplnem ukonceni kojeni. Pokud se snazim v domacich podminkach, je to v podstate jedno, bud to dopadne, nebo se to zkusi zas priste… v pripade asistovane reprodukce uz je do toho ale vkladano hodne energie paru i lekaru, penez (i kdyby pojistovny)… aby do toho clovek sel, kdyz jsou ty nejoptimalnejsi podminky.

Je ale poctive dodat, ze IUI je v podstate zalezitost „par korun“, pokud je bez stimulace, nenese zadna zdravotni rizika a da se opakovat sestkrat do roka, takze zas - proc to nezkusit, ze. I kdyz se samozrejme muze stat, ze se doktori budou cukat, protoze z jejich pohledu proste cpou cas a energii nekam, kde ty idealni podminky nejsou a sance nizsi je. I kdyz samozrejme rozhodne neni nulova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
27.5.16 21:09

Chtela bych vidět nejakou studii o tom zvýšeném riziku potratu pri kojeni, to je zase jeden mýtus, ktery se porad šíři, ale neni potvrzeny žádnými studiemi ničím…ja se nechci hádat, jen je vtipné, jak všeobecně o kojeni se porad drží nějaké „pravdy“,které nemají zadne relevantní podklady…tady na emiminu je to takovy standard..kazdopadne o uměle oplodnění se nezajimam, to je fakt, jen jsem chtela zakladatelce nastínit i jiný pohled na vec, nakonec z toho vyšlo, ze i ti lekari vlastně uplne nevi a kojeni ji povolili.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50395
27.5.16 21:31

Povolili pro IUI, protoze tam defakto o nic nejde. Patnact stovek na pojistovnu a sance i pro naprosto zdravy par je kolem 15 %, takze odkyvat to za techhle okolnosti neni nic proti nicemu.
Kdyby zadala IVF, kde se platby pohybuji v mnoha desitkach tisic korun, budou ji to rozmlouvat fest. A mozna i proto, ze za sebou letite zkusenosti maji.
Psat, ze kdyz uz je MS cyklus, je kojeni nerelevantni, je hodne odvazne. U nekoho urcite, u nekoho bohuzel ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
28.5.16 23:18
@iizabela píše:
Chtela bych vidět nejakou studii o tom zvýšeném riziku potratu pri kojeni, to je zase jeden mýtus, ktery se porad šíři, ale neni potvrzeny žádnými studiemi ničím…ja se nechci hádat, jen je vtipné, jak všeobecně o kojeni se porad drží nějaké „pravdy“,které nemají zadne relevantní podklady…tady na emiminu je to takovy standard..kazdopadne o uměle oplodnění se nezajimam, to je fakt, jen jsem chtela zakladatelce nastínit i jiný pohled na vec, nakonec z toho vyšlo, ze i ti lekari vlastně uplne nevi a kojeni ji povolili.. :lol:

Chtěla bych zase vidět studii o opaku :think: Tady je to takové tvrzení proti tvrzení. Chápu lékaře, že přinejmenším varují, že to s kojením může být obtížnější a pro někoho nemožné. Kdyby totiž řekli, že je to bez problémů a nevyšlo to, tak by mohli mít problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama