Konec zkušební doby a OČR

Anonymní
3.2.21 16:36

Konec zkušební doby a OČR

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. V srpnu (24. 8.) jsem nastoupila do nové práce. Kvůli zavřeným školám jsem po celou dobu, kdy to jde, na OČR. Dítě chodí do čtvrté třídy, takže jsem byla na OČR (mám na mysli krizové ošetřovné z důvodu uzavření škol, ne OČR kvůli nemoci) od 14. října a pak celý listopad. Samozřejmě vyjma dnů prázdnin, kdy OČR čerpat nešlo. V prosinci jsem chodila do práce. A letos od 4. ledna zase OČR.
Jak se dá vypočítat, kterého dne mi skončí zkušební doba? Nebo jak vypočítat, kolik dní zkušební doby mi v tuto chvíli zbývá? Měla jsem klasickou tříměsíční zkušebku.
Zkoušela jsem na internetu hledat kalkulačky, ale nic jsem nenašla.
A ještě jedna otázka. Dítě bude mít na jaře 10. narozeniny. Když mi OČR poběží bez přerušení od ledna, tak i po těch narozeninách budu mít nárok na OČR? Je rozhodující datum podání žádosti, nebo dnem 10. narozenin nárok na OČR zaniká?
Budu moc ráda, když mi někdo poradí. Děkuji.
Prosím anonymně, jsou tam osobní informace. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6730
3.2.21 16:40

Bych rekl, ze se o ty dny prodluzuje. A to je tak tezky si spocitat dny, kdy jsi chodila do prace? To zvladaji deti na zakladce.

Muj osobni tip je, ze po 10 narozeninach zanika narok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
3.2.21 16:45
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. V srpnu (24. 8.) jsem nastoupila do nové práce. Kvůli zavřeným školám jsem po celou dobu, kdy to jde, na OČR. Dítě chodí do čtvrté třídy, takže jsem byla na OČR (mám na mysli krizové ošetřovné z důvodu uzavření škol, ne OČR kvůli nemoci) od 14. října a pak celý listopad. Samozřejmě vyjma dnů prázdnin, kdy OČR čerpat nešlo. V prosinci jsem chodila do práce. A letos od 4. ledna zase OČR.
Jak se dá vypočítat, kterého dne mi skončí zkušební doba? Nebo jak vypočítat, kolik dní zkušební doby mi v tuto chvíli zbývá? Měla jsem klasickou tříměsíční zkušebku.
Zkoušela jsem na internetu hledat kalkulačky, ale nic jsem nenašla.
A ještě jedna otázka. Dítě bude mít na jaře 10. narozeniny. Když mi OČR poběží bez přerušení od ledna, tak i po těch narozeninách budu mít nárok na OČR? Je rozhodující datum podání žádosti, nebo dnem 10. narozenin nárok na OČR zaniká?
Budu moc ráda, když mi někdo poradí. Děkuji.
Prosím anonymně, jsou tam osobní informace. Děkuji.

No spočítej si, kolik dní jsi od nástupu byla v práci a odečti je od počtu dnů, po které máš sjednanou zkušební lhůtu (ve tvém případě tedy dejme tomu 90). Ale teda koukám, nevyvinula jsi žádnou snahu alespoň některé dny do té práce jít? Skoro 10ti leté dítě by to občas mohlo doma zvládnout samo ne? Ale to je OT. Jen že já bych ve zkušebce určitě hledala cestu, jak pracovat. Koneckonců mám 8mi leté dítě, poměr na dobu neurčitou a taky jsem se semtam trhla a do práce dorazila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14515

Ty tři měsíce zkušební doby musíš odchodit v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6904
@Cenarius píše:
Bych rekl, ze se o ty dny prodluzuje. A to je tak tezky si spocitat dny, kdy jsi chodila do prace? To zvladaji deti na zakladce.Muj osobni tip je, ze po 10 narozeninach zanika narok.

A tohle ma tem detem byt oporou pri distancni vyuce :mrgreen:. Nekteri rodice by meli zasednout vedle ditete a pripojit se k vyuce v pozici zaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4232
3.2.21 16:46

U OČR je rozhodné den podání.. viz ČSSZ..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
3.2.21 16:47
@nozu píše:
Ty tři měsíce zkušební doby musíš odchodit v práci.

Nene, nemusí, jen není chráněná proti zrušení prac. poměru.
https://www.novinky.cz/…hodit-343202

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48234
3.2.21 16:49

To má s tebou zaměstnavatel svatou trpělivost. Dítě ve 4. třídě už snad nemusí mít matku za zadkem celý den, každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 16:57

Na OČR jsem na výslovné přání mého zaměstnavatele. Taky bych raději byla v práci a měla zkušebku za sebou. Stejně mi to nedá a nárazově pracuji z domu a dostávám za to pak prémie.

Já si to nějak zkoušela propočítat, ale chtěla bych mít jistotu. Protože do toho zasahují státní svátky, prázdniny, Vánoce… Nejsem si jistá, zda třeba do zkušební doby započítat 1. leden, nebo 24. 12. atd.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 16:58

@Anik6 Takže i po 10. narozeninách budu mít (nepřeruším-li žádost) nárok na OČR, že? :( Myslela jsem si to.

• Citovat
  • Nahlásit
13245
3.2.21 17:00
:think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
3.2.21 17:10
@Anik6 píše:
U OČR je rozhodné den podání.. viz ČSSZ..

A neplatí to akorát při běžném Očr při nemoci? Tohle je podle mě jiná situace, tak jestli to není jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3584
3.2.21 17:14
@Anonymní píše:
@Anik6 Takže i po 10. narozeninách budu mít (nepřeruším-li žádost) nárok na OČR, že? :( Myslela jsem si to.

Nárok se posuzuje ke dni zavření školy, momentálně k 21.12. musí být mladší 10 let. Jestli školy otevřou a pak zas zavřou, vygeneruješ si nové číslo žádosti a posuzuje se věk k novému datu uzavření školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 17:31

@Elishka1 Děkuji. Už aby ty školy otevřeli!!!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat