Kontakt s miminkem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  17.08.03 18:37
Kontakt s miminkem

Ahoj maminky,

mám 4měs. syna a ráda bych se vás zeptala, zda nemáte některá podobnou zkušenost. Můj syn se dívá velice bystře po okolí, nicméně na obličeje nezaměří a nedívá se lidem do očí. Když ho přebaluji nebo si s ním hraji vyloženě se mu musím dostat do zorného pole, aby si mě všiml :-[ Je to normální? Začneme ho zajímat? Nebo je to snad známka něčeho špatného? Prosím poraďte.

Děkuji Lenka

Reklama

Reklama

Reakce:

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.08.03 19:39
Kontakt s miminkem

ahoj Lenko,

s takovou veci jsem se nesetkala, je to zvlastni. Tedy vlastne ano, ale to byly nasi holcicce sotva 2 mesice, pak zacala navazovat ocni kontakt sama. Mozna si Tvuj chlapecek nespojuje zvuk s obrazem, kdyz treba tlesknes, lekne se nebo reaguje? Asi by ses mela poradit s doktory, treba jen Tvuj klucina stavkuje a je v poho. Tak drzim palce, at je to dobry.

Mishicka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.08.03 02:47
Kontakt s miminkem

ahoj Lenko,

souhlasím s Mishickou, že je to neobvyklé. Fixuje pohled na něco jiného než obličeje - třeba límeček nebo knoflíčky u oblečení? Dokáže sledovat předmět i v pohybu? Jak vnímá třeba hračky? Jak reaguje na nečekané zvuky? Tohle všechno bych si odzkoušela, být tebou a se získanými poznatky vyrazila k pediatrovi. Ty zkoušky předem jsou lepší doma v klidu, u doktora v ordinaci může strach z prostředí a cizího člověka výsledky zkreslit. A stejně tak má Mischicka pravdu, že si třeba klučík jen tak lenoší a nabírá síly na vývojový spurt.

Ahoj a držím palce. Romana

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 19.08.03 14:42
Kontakt s miminkem

Ahojky,

fixaci obličeje by mělo zvládat měsíční miminko. Okolo čtvrtého měsíce by mělo fixovat hračku už i do stran a to s pohybem hlavičky. Vím, že to nelze brát u všech dětí, ale pouze přibližně. Nicméně toto zpoždění co popisuješ mi příjde varující. Nejsem lékař, ale každopádně bych na to upozornila lékařku. Nenech se odbýt, některé lékařky řeknou že je maminka příliš úzkostlivá a histerická a že nic nevidí. Opravdu se nenech odbýt, teď můžeš pro své dítko udělat mnohé. Čím dřív se odchylky odhalí tím líp. Napiš jak to dopadlo.

Ajka a Lenička (za 3 dny už roční)

Anonymni  19.08.03 18:57
Kontakt s miminkem

Ahoj maminky,

moc děkuju za rady! Ještě to upřesním…

Synek se dívá na obličeje pouze vleže-zameří a „povídá“ si s námi, ale jen se dostane do vodorovné polohy, tak nezaměří. S hračkami je to totéž-vleže se dívá, nicméně v naručí na hračku nezameří-to prostě nechápu :-[ Hračky do stran sleduje, obličeje také, ale pouze vleže!

Zajdu raději k lékaři a doufám, že to není nic hrozného :-[

Mějte se krásně a dětičky, ať jsou zdravé!

Lenka

Anonymni  19.08.03 19:04
Kontakt s miminkem

…jsem blbá! Opravuju: ne když se dostane do vodorovné, ale do vertikální polohy-tzn. když ho nosím, tak nezaměří…

Ach jo, snad to bude všechno v pořádku!

Tak ještě jednou děkuji za rady!

Lenka

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 23.08.03 03:33
Kontakt s miminkem

ahoj, nevím, jestli je to přesně ono, ale jestli máš na mysli to, že když ho držíš v náručí, tak se na tebe nedívá, tak to dělala naše Verunka taky (a občas i teď) a synovec taky.. prostě dívala se na všechno a na všechny, jen ne na toho, kdo ji zrovna držel.

Určitě to bude OK :-)

Naivni kačátko

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rajčata nejsou jen na špagety a na pizzu. Co s červeným nadělením?

Konec prázdnin je ve znamení dozrávajících červených plodů, které v sobě... číst dále >

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Reklama