Epidurál a císařský řez

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  16.08.03 19:03
epidurál a císařský řez

Ahojky všem maminám.

Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou některá z Vás nemá zkušenosti s porodem císařským řezem při epidurálu.

V zahranicí to vypadá jako téměř běžný způsob tohoto porodu, ale u nás jsem o tom moc neslyšela.

Mám již 2 děti, u obou byl porod CS. Nyní čekám třetí a pravděpodobnost přirozeného porodu je minimální. A já bych tak chtěla to miminko vidět hned po narození a vzít ho do náruče.......

Děkuji Lenka

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  17.08.03 18:44
epidurál a císařský řez

Ahoj Leni, rodila jsem sekcí s epidurálem a bylo to naprosto bez potíží a malého jsem hned viděla a mohla mu dát pusinku :-) Pokud Ti hrozí 3.sekce, tak bych epidurál uvítala, lepší než celková anestezie. Myslím ale, že záleží na průběhu porodu a každé mamince, jak co snese apod. Je těžké říkat ano epidurál je výborný a třeba právě Tobě by nedělal dobře-popovídej si o tom s lékařem, určitě Ti řekne pro a proti.

Sedmička

Anonymni  17.08.03 21:57
epidurál a císařský řez

Ahoj lenko,

taky jsem už absolvovala 2 CS a obě v epidurálu, v průběhu 2 let. První byl planováný kvůli velkému miminku a druhému dítku se samo moc na svět nechtělo a tak se v průběhu porodu taky schýlilo k Cs v epidurálu. Mám s tím velmi dobré zkušenosti, dítě mi sice po porodu pochovat nedali, ale dala jsem mu pusinku a pohlazení a je dobré, že hned po porodu víš jak na tom mimčo je. Epidurál je snad i šetrnější pro mimčo, že není narkotizovaný plnou narkózou a pro tebe taky. Lépe se pak dávaš po porodu do kupy a nejsi oblblá plnou narkózou.. Je to fakt super pro oba zůčasněné a jestli ti epidurál nabídnou(asi určitě, teď se to praktikuje ve většině velkých porodnic), tak zkus a můžeš potom srovnávat jaký porod byl lepší.

Sice taky hrozí nějaké komplikace(asi největší je bolest hlavy na několik týdnů při sedění a stání), ale plná narkóza bude asi co se komplikací týče horší

Jinak přeji pohodové miminko a příjemný porod.

Čauky Radka + Matyáš 2 roky a Kristián 2 měsíce.

Anonymni  18.08.03 19:17
epidurál a císařský řez

Ahoj Leni,

rodila jsem tímto způsobem 5.8 2003, byl to můj druhý porod císařským řezem. První byl v celkové narkóze, takže to můžu srovnat. Epidurál mi připadá o mnoho šetrnější, nejen kvůli tomu, že se po něm rychleji dáš dohromady, je to šetrnější i pro miminko a nemusíš mít obavy, kolik anesteze do sebe dostalo, a navíc miminko můžeš vidět vlastně hned a ono to člověka moc povzbudí. A operace samotná mi připadla docela rychlá, trochu jsem se předtí, bála, jaké to je, když všechno během operace „víš“, ale jde to rychle a není to zlé.

Tomuto způsobu anesteze bych určitě dala přednost.m

Držím palce,

Jana

Anonymni  19.08.03 09:16
epidurál a císařský řez

Díky za info.

Stejně jsem zvědavá, jak to nakonec s námi dopadne. Jedno je jisté určitě - mimčo bude muset ven. Přeci si nebudu hrát na slonici…

Taky říkám, že epidurál je určitě šetrnější než celková narkóza.

Ale trochu mě děsí představa, že do mě někdo bude „zaživa“ řezat. Co když mi nezabere ? Nebo přestane v půlce působit? Jenže pak si zas říkám, přežili to jiné (Vy jste zrovna dobrý příklad), byly s tím spokojené a pak - ta největší deviza - uvidím a opusinkuju tu moji prďolku hned po narození …a ne až druhý den.

A případné komplikace po porodu - snad žádné nebudou. A pokud ano, tak se budou řešit až přijdou!

Tak nám držte palce.

Lenka 32+3 tt.

Anonymni  19.08.03 20:59
epidurál a císařský řez

Ahoj Leni,

Sama jsem rodila tim zpusobem, ktery popisujes. tedy cisarem na prani. A samozrejme v zahranici:-). Mela jsem epidural,z ktereho jsem mela nejvetsi strach… nakonec jsem byla ale prijeme prekvapena, bylo to male bodnuti a pak uz jen teplo… Nicolase mi dali hned po vyjmuti z briska!

Bolesti jako takove jsem behem cisare nemela, jen jsem citila jakysi tlak, kdyz malyho vytahovali. Muj chlapecek byl totiz dost velke a mohutne miminko.

Po cisari jsem samozrejme nemohla hybat nohama( asi 3 hodiny) a okolo poledne jsem poprve vstala.. slo to dost rychle a brzy jsem se zotavila.

Mohu potvrdit, ze se zde opravdu dela cisarsky rez na prani rodicky. Myslim, ze je to pozitivni, protoze kazdy jak se rika „to svoje“ . Duvod je vetsinou strach pred spontannim porodem,coz maji vestinou maminky, ktere rodily poprve a maji spatne zkusenosti… nevim, jestli bude tato metoda zavedena i v CR, ale bylo by to fajn,

Kazdy se ma pravo rozhodnout a nazor, ze mamca, ktera nemela u porodu bolesti, nebo ze je horsi nez jine, co porodili normalne neobstoji.

Pokud budes rodit cisarem mohu ti pouze doporucit rozhovor s anesteziologem, ktery bude epi. delat.

A neboj, neni to vubec tak hrozne!!

Anonymni  19.08.03 21:25
epidurál a císařský řez

Jo, abych nezapomela!Zaradila jsem jednu z fotek z meho cisarskeho rezu do fotogalerie… Ale zadny strach.. vsak se podivejte!

Anonymní  17.01.12 09:50

Ahoj, ráda bych obnovila tuto diskuzi a zeptala se maminek, jak se po epidurálu po SC cítily? Čeká mě plánovaná sekce, vím, že bych chtěla mimčo po porodu hned vidět a že i pro něj je episurál bezpečnější..na druhou stranu mám strach. Měla jste pak některá komplikace spojené s epidurálem? Popř. Jaké? jde mi asi hlavně o nějaké nevolnosti, silné bolesti hlavy, zad atd.popř. po jaké době tyto potíže odezněly?Jak to bylo s bolestí když řez šel k sobě? Dopichovali vám proti bolesti něco do zavedeného katetru, nebo ho vyndali už na sále?

awantia  17.01.12 09:58

ahoj tak ja jsem nebyla v celkove anestezii ale jen necitila spodek mela epidural,ale jak mi to pichli do tech zad na umrtveni najelo mi to i nahoru a zkoro cele jsem to prospala ,asi mi toho pichli moc a nebo blbe.A zacla me silene bolet hlava ,ale pak jsem byla rada ze ho slysim a mohla na par sekund otevrit ocko a mrknout na nej.S bolesti ja jsem nemohla ani chodit bolest se neda popsat sileny uz nikdy nerodim jedno miminko mi staci.A navic jsem jim rikala ze me to moc boli a oni ze je to po cisari normalni ,ale nebylo jak me pustily domu jizva mi praskla ,vytekl hnis a plno krve tak jsem jeste tyden lezela v nemocnici na zahojeni maras.Tim te nechcu strasit,kazda to ma uplne jinak :)

awantia  17.01.12 10:00

holky a proc pisete anonyme?? 8o

muffi
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 17.01.12 10:06

Ahoj, tak já rodila se spinálem, a byla jsem moc spokojená. Nic jsem necítila, jen tahání a malého jsem hned viděla. Žádné následné komplikace, vstávala jsem po 12 hodinách, malého si první noc braly sestřičky k sobě, pak už jsem se starala sama. Bolesti jsem skoro žádné neměla, dostáváš i něco málo proti bolesti, cca 14 dní jsem jizvu cítila když jsem se smála, za 2 měsíce jsem začala cvičit a všechno ok.
Teď mě čeká 3 císař a taky bude spinál.

S.

petrul
Nadpozemská drbna 25959 příspěvků 17.01.12 10:09

ahoj, tak u mě byl epidurál v pohodě. Zavedení nepříjemný, ale nebolí. Strašně jsem se bála, že mě budou řezat a já to ucítím, protože jsem mohla hýbat nohama a pořád o nich věděla. Pak mi Dr. štípla do břicha a já ani nevěděla kdy :) Takže toho se taky neboj. Po zákroku, když začal odeznívat epi to začalo bolet, tak mi ho dopíchli. Hlavně si musíš říct hned, jak něco ucítíš a nenechat bolest rozjet. Nefungoval mi moc dlouho a než mi mohli dát další dávku, dostávala jsem injekce proti bolesti do zadku. Ty ale neúčinkovali, takže jsem si užívala :? Jizva samozřejmě bolí, je to velká operace, já se dlouho nemohla pořádně ani otočit na bok, bála jsem se i prdnout :mrgreen: Ale zase si nedokážu představit, být sešitá až k zadku.. ono si asi nevybereš. Hlavní je to překonat a začít co nejdřív chodit, i přes bolest. Mě se to dost zlepšilo, když jsem dostala malou na pokoj. Prostě jsem se musela starat a to byla nejlepší rahabilitace :) Držím moc palce :kytka:

Uživatel je onlinerobínek
Extra třída :D 10225 příspěvků 17.01.12 10:11

Ahoj, já taky rodila císařem s epidurálem (plánovaně - velké mimi) a jsem spokojená. Napichování OK, pak mi klesnul tlak a udělalo se mi zle a trochu zvracela, ale sestra to zachytila včas :oops: Při vlastním císaři jsem cítila takové škubání a tlak, trošičmu bolest, tak jsem poprosila o zvýšení dávky a OK. Mimi mi hned ukázali, pak jsem celou dobu byla při vědomí a dokonce si povídala s operatérem :roll: Asi 3 hodiny jsem necítila spodek, pak jsem od prstů na noze „rozmrzala“, začala jsem hned cvičit prstama a dostala křeč do lýtek :) Následující hodiny to přicházelo k sobě a pak už i dost bolelo, ale dali mi silné prášky, takže jsem i usnula. Mimi za mnou nosili na kojení, tak jsem ho viděla dost často. No a druhý den ráno už chtěli, abych se postavila, to mi přišlo nemožný, ale motivace jít na pokoj s mimi byla silná, tak jsem to brzo zvládla a za chvíli fakt chodila. Ještě druhý den mě to trochu bolelo, řekla jsem si o prášek, ale pak už to bylo úplně dobrý. Trochu jsem měla nízký tlak a maličko se mi motala hlava, ale žádné bolesti. Jizva se krásně zhojila, nikdy mě nebolela, kojení se rozjelo bez problému. Určitě jsou i komplikované porody císařem, ale co vím od známých, většinou je to bez problémů, já bych do toho teda klidně šla znovu :)

marieondatra
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 17.01.12 10:24

ahoj ja mela spinal a v pohode. bolest zadna ale nohy jsem mohla hybat. manzel nyl celou dobu vedle me a potom co.syna vyndali ukazali mi ho a sel na osetreni i manzel pak ho hrdy tatka prinesl v ruce sedli si ke me a nez me zasili mohla jsem prdolu drzet za rucicku a pritom ho mel v naruci tatka.
rodila jsem v neseli ve dve odpo pak jsem byla na jipce maleho mi dvakrat prinesli.na.pri­lozeni. druhy den rano jsem sla do.sprchy a uz na norm odd. pak dovezli prcka vse v pohode. na noc si ho vzali k sobe coz jsem chtela a pak uz byl jen u mme. jsem opet tehu a doufam ze to bude to.same bojim se norm porodu.

madrianova
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 17.01.12 10:35

taky nemám dobrou zkušenost, za mě jedině císař pod narkozou, za prvé jsem z toho porodu nic moc neměla, klepala jsem se celou dobu jak ratlík strachy a malou jsem pomalu nevnímala, jen těch pár sekund co plakala a ukázali mi ji, jenže pak nastalo 40 minutové šití, kdy jsem nemohla dýchat a 40 minut čekat a poslouchat jak tě zašívají nic moc tedy a malá tam stjeně není s tebou :nevim:
druhý den po císaři už jsem vesele chodila, paráda..vše ok ,dovečera, to jsem sebou sekla na chodbě a od tý doby začali muka, nejen že mi epidural napíchli až tak na posedmé… :nevim: ale měla jsem komplikace…nemohla jsem zvednout ani hlavu, čůrala jsem na mísu, měla jsem šílený bolesti, nikdy více…plakala jsem, musela jsem být na nadstandartu jinak bych se o malou nemohla starat, rodina se u mě střídala a pomáhala mi…přikládat malou, jinak bych nikdy nekojila :think: nemohla jsem ani na wc, vypadala jsem strašně ,ani ruku jsem nemohla zvednout a ty bolesti …holky to bylo něco šílenýho.....nikdy nikdy nikdy
narkózu a hotovo, sice je to horší, ale budu taky brzy fit…takhle jsem tam byla 10 dní a jela domů ještě v bolestech a přešlo to až tak za týden další…malou jsem nechovala, nemohla se o ni starat nic,,,nikdy nezapomenu, když cítím dezinfekci ,tak mě zaplavý negativní pocity :evil:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama