Výtok v těhotenství, při milování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  06.08.03 12:48
Výtok v těhotenství/milování

Ahoj,

chtěla bych se zeptat na takovou citlivější otázku. Jsem v sedmém měsíci a mám stále výtok. Je světlý, ale problém je v tom, že mi dělá nějakou neplechu s pochvou. Třeba když se utírám po vyčurání docela mě bolí na začátku poš. vchodu a i pysky mám takové citlivější. Doktorka mi jen řekla, že výtok je v těhotenství normální a i když čtu knížky píší tam, že se naopak ke konci bude ještě zvětšovat.Problém je taky v tom, že když se chceme s manželem milovat právě v tom zavádění mě to bolí. Jsem tam jakoby odřená/zarudlá. Ach jo. Máte s tím někso nějakou zkušenost. A nezlobte se za takový dotaz. Díky

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  06.08.03 13:43

Ahoj,

tvoje doktorka má pravdu, že výtok v těhotenství je normální, ale určitě není normální to svědění a pálení! Určitě bys ji měla požádat, aby pro jistotu udělala výtěr - případná infekce v pochvě by mohla při porodu přejít i na mimíska.

Trochu tvoji doktorku nechápu, za takovouhle nezodpovědnost bych ji asi rychle vyměnila :-| .

Ahoj a utíkej k doktorovi co nejdřív :)

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 06.08.03 17:28

Ahoj,

vytok z pochvy v tehotenstvi je opravdu normalni,ale mel by byt svetly. Nikoliv zluty az zeleny a vubec bys nemela mit problemy jako paleni, svedeni nebo zarudnuti. I kdyz rodidla jsou zarudla v tehotenstvi hlavne z duvodu prosaknuti a prekrveni - je to normalni. Divim se tve doktorce, ze te takle odbila. V kazdem pripade infekce muze prejit na dite pri porodu. Tak rychle bez k doktorovi nebo ho vymen.

Karolinka

amater
Povídálka 15 příspěvků 08.08.03 13:59

Ahoj!

Jsem v 19. týdnu a mám vlastně totožný problém a za sebou i totožnou reakci pana doktora. Přímo jsem mu řekla, že ten můj výtok je svědivý a že mám problémy při milování. Nicméně jsem byla ujištěna, že miminkovi takový výtok neublíží. Naopak zavádění nějakých medikamentů by ublížit mohlo. Pan doktor je velmi svědomitý a já nemám důvod mu nevěřit.

Opatrujte se. K.

Anonymni  08.08.03 16:19

Ahojky, měla sem ten samý problem na začátku těhotenství a všude sem četla že slabší výtok je normální. Nechala sem to tedy být. Ale v půlce 8 měsíce trošku zesílil a když sem to řekla doktorce, nic s tím neudělala. Asi 2 týdny na to mě přijali v porodnici s pokročilým porodním nálezem a častým tvrdnutím břicha. Tam mi okamžitě udělali výtěr a výsledkem bylo, že jsem někde musela chytit nějaké brebery které mají tohle všechno na svědomí. Byl to šok, protože jsem až přehnaně opatrná na takovéhle „věci“, ale byla jsem ujištěna, že tohle chytí i sebeopatrnější maminka. Ty breberky způsobují tvrdnutí bříška a mohou tedy vést až k předčasnému porodu, či hůř i potratu. Začali s týdenní léčbou a vše se po dvou týdnech nervů z možného předčasného porodu a pobytu v porodnici urovnalo. Proto radím nejen Tobě ale i všem ostatním mamiknám, nenechte se jen tak odbýt a když se vám cokoli nebude zdát, bojujte za pořádné vyšetření. Jde přece o vaše miminko!!!! V případě těhotenství je myslím lepší být trošku ustaranější a podstoupit třeba několik zbytečných vyšetření, než něco zanedbat.

Přeju hodně štěstí a zdravá miminka.

Lůca a už snad brzy narozené mimi ;-)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.08.03 16:03

Ahojky,

já v těhotenství měla výtok skoro pořád. Vždy to bylo spojené s nějakým pálením, takže jsem vždy naklusala k doktorce, aby mi něco předepsala. Takže skoro celé těhotenství jsem si vkládala nějaké prášky. Důležité bylo, že to pálení přestalo, protože to bylo dost nepříjemné. Určitě s tím něco dělej, aby při porodu nedostalo miminko nějakou infekci třeba do očiček.

Ahojky Veronika

Anonymni  08.01.09 16:02
info

Ahoj, jsem v krátkém stádiu těhotenství asi tak něco přes měsíc , však stalo se mi , že jsem jen lehce jako by ukápla s narůžovělou barvou společně s výtokem , bojím se, co by to mohlo znamenat, děkuji, příp.zda se mám obrátit na doktora.Co se děje či stalo , nyní už je vše v pořádku ,alespon zatím, dík.

Sany
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 08.01.09 19:13

Zkušenost mam, kvůli takovému problému sem porodila v 27tt.

Jeva
Závislačka 3377 příspěvků 09.01.09 11:41

No to si fakt nemyslím, že pálení nebo svědění je normální. Já mám taky těhotenský výtok, ale nic mě nebolí ani nesvědí. I tak mi doktor pro jistotu udělal výtěr.Pokud by mě to pálilo, mám se přijít ukázat. Můžou to být kvasinky nebo tak něco…

Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 27.01.09 12:27

No já si myslím,že by Tě gyndař měl udělat kultivaci na nějaké infekce.Třeba pro kvasinky je těhotenství a hlavně ty výtoky ráj. Já měla kvasinky ve 4.měsíci a doktor mě předepsal supr vaginální kuličky. A je dobré si koupit Laktobacily nebo GynOcaps. Jinak výtoky jsou v těhu normální, ale pokud pálí, svědí nebo snad zapáchají, tak je dobré informovat dr. a říct mu o kultivaci, kterou by tě měl tedy dělat normálně při takových problémech.
Držím palečky ať je vše v pořádku!

Anonymni  28.01.09 15:10

Moc se omlouvam,ze jdu sem do tematu, ale nedari se mi se zaregistrovat,tzn­.nemuzu zalozit nove tema (vsechny prezdivky apod uz nekdo ma, nemam cas nad tim sedet a zkouset a zkouset, takze jeste jednou omluva) - jsem ted uplne vydesena.
Jsem v 25tt. Nemam zadne problemy. Ted jsem byla na wc, a mam krev na papire, ale z konecniku - pochva je cista, to jsem zkousela. Nemam ani vytok, miminko kope, vse vypada o.k. Dodavam, ze semtam trpim na zacpu, ale ted momentalne ne. Pry muzou byt hemeroidy, o kterych clovek ani nevi apod. Jeste dodavam, ze jsem ted „na velke“ nebyla, normalne jsem se utrela, ani jsem vzadu nemusela, o to vic me vydesilo, ze byla „ze zadu“ krev na papire.
Sly byste okamzite k doktorovi ?
Chodim okolo Apolinare z prace, muzu se tam klidne zastavit, ale moc by me uklidnilo, kdyby nekdo napsal, ze to zna, ze to nic nebude :cry:
diky
nakukovatelka

Janeska
Nováček 1 příspěvek 29.01.09 12:55
výtoky

Ahojky jsem ve 13. týdnu a ohledně výtoků mám problémy už dlouho. Respektive takové to svědění, pálení a dějí se mi i prasklinky (normálně mi praská kůže) nejčastěji mezi ďůrkama a hlavně u konečníku. Měla jsem to i před tím než jsem otěhotněla. Myslím, že je to všechno díky výtoku. Doktor mi řekl, že na to v těhotenství trpí i ženský, který takový problémy dřív neměli, takže já se defakto nemám čemu divit. S přítelem jsme se pořádně nemilovali snad tak půl roku, protože při vstupu a pohybu vevnitř mě to hrozně pálí a i on to cítí.
Výtok mám nažloutlý, ale je pravda, že barvu jsem doktorovi nepopisovala - neptal se a mě to nenapadlo. Řekl, že až budu „víc těhotná“ tak mi na to něco napíše, ale upřímě mě na to nic nepomáhalo ani před těhu. Jsme z toho s přítelem dost nešťastní, ale doktor se tváří, že je to vlastně normální. Jo a jinak jsem měla endometriozu, takže toto jsem nikdy moc neřešila. :-( Ale teď už je to fakt moc. :´(

Jo a k té krvi z konečníku ....... honem mazej k doktorovi. Nikdy nevíš co to může být. Já mívám na papíře taky krev, ale to vím, že je z těch prasklinek. Ale krev ve stolici je jasným znakem, že je něco špatně. A jestli je to už teď ok, tak tam stejně běž. Lepší jít zbytečně, než nejít a pak litovat.

tak papapa

Petra222  18.09.10 21:15

Ahoj,mám to samé…Měla jsem žlutý výtok,dostala jsem glubulky a zlepsilo se to ale uplne nevymizelo…
Ted jsem dostala jiné tak jsem zvědavá.
Ale každopádně výtk v těhotenství je normální pokud je světlý!pokud začne být nějak zbarvený tak na nic nečekej,strašně rychle se to zhoršuje.A při pohlavním styku mám také to samé a je to způsobeno tou mikózou nebo co to je za infekci…Až ti to vymizí tak by i bolesti měly zmizet!taky mi to bolí než do mě pronikne a po chvíli už to je v pohodě.

5. mesic 2.tehotenstvi  27.02.12 10:05

Co je dobré dále vědět - Výtok v těhotenství
Výtok v těhotenství je ve většině případu zcela normální a je způsoben především zvýšeným prokrvením stěny pochvy, přesto však v některých případech může být příznakem infekce, případně se může jednat o odtékající plodovou vodu. „Normální“ výtok v těhotenství je průhledný nebo bílý, bez zápachu a bez příznaků jako je svědění nebo pálení.

Složení, zápach a barva výtoku může napovědět, že se jedná o poševní infekci. Zejména žlutavý výtok, který zapáchá, je často průvodním znakem infekce, která je poměrně snadno léčitelná, ale bez přeléčení může vést až k předčasnému odtoku plodové vody a/nebo předčasnému porodu. Pokud pozorujete sama na sobě výtok, který se Vám nějakým způsobem „nezdá“ je v každém případě lépe navštívit lékaře, ten výtok posoudí a případně provede nezbytná vyšetření, jako je například stěr z pochvy pro zaslání na mikrobiologické vyšetření, nebo speciální test na průkaz plodové vody.

lu.cool
Nováček 8 příspěvků 08.06.12 13:58

Ahojky Maminy,

mam dotaz,jsem v 7.mes.tehotenstvi a trapi me obcasny belavy vytok.Pochva me nepali,nesvedi,ale ma kysely zapach.Nekde se pise,ze je to normalni a nekde zase psali,ze ma byt bez zapachu 8o .Tak tapu :nevim:
Mate s tim nekdo zkusenosti?
Diky za odpovedi :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Reklama