Těžké rozhodování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  31.07.03 00:06
Těžké rozhodování

Pročítám si emimino už nějaký čas a moc se mi líbí, že maminky na mateřské si mohou poradit, navzájem se podpořit.

Já jsem se přistihla, že hltám každý článeček od maminek, které se rozhodly mít ještě další miminko, i když už mají doma dvě ne zrovna malé děti a pětatřicet už jim bylo. Mě je 38let a mám děti 13 a 9let. Říkám si, že jestli ještě jedno děťátko, tak je nejvyšší čas. Dcera si moc přeje mladšího sourozence a výmluvy, že miminko znamená taky spoustu starostí a času a že už nejsem nejmladší, neobstojí. Děti to vidí jednoduše. Mami chceš, nebo nechceš? ,,Starší,, maminky ozvěte se, jak to s vámi bylo?

Děkuji - Martina :-P

Reklama

Reklama

Reakce:

Iris02
Nováček 10 příspěvků 01.08.03 16:32
Těžké rozhodování

Martino, zdravím. Je mi 41, máme doma rozumnou pohodovou 18tiletou slečnu, 16tiletého puberťáka a úplně malého prcka. Myšlenka na třetí mimčo mě dostihla asi taky před třemi roky, ale manžel nechtěl ani slyšet. Za ta léta zpohodlněl a přesto, že jsme stále aktivní sportovci a pořád někde v akci, nechtěl přijít o svůj klídek a zaběhaný rytmus. Já taky nejsem zrovna klasický maminkovský typ, měla jsem skvělou práci a spolupracovníci nad mým nápadem s miminem kroutili hlavami, ale říkala jsem si, že je přesně ten správný čas na změnu. Důvodů, proč mít nebo nemít třetí mimčo v tomhle věku je spousta, ale já do toho s podporou manžela šla. Teď je tatínek z mimiňáka celý pryč, tentokrát je ochoten i v noci vstávat (světe div se!) a pro naše děti jsem názorná ukázka (ohrožené těhotenství, amniocentéza, předčasný porod, potíže s kojením a další obvyklý šrumec kolem miminka…) co je v budoucnu čeká. Myslím, že nám mimíska závidí i ti, co nám ho vymlouvali. Život je podle mne o lidech, a ne o věcech. Už teď se těším zpátky do práce, příští rok i s prckem na vodu a pak na lyže a s námi na kurty… Je toho opravdu hodně, co se dá v pěti lidech ještě stihnout a báječně prožít.

Anonymni  03.08.03 02:05
Těžké rozhodování

Ve 36 letech jsem se po druhé vdávala a chteli jsme mít s manželem také nějaké společné dítě. Já už měla z prvního manželství 11 letou dceru a 8letého syna.Kamarádky mi další těhotenství rozmlouvaly, proč si budu znovu přidělávat starosti. Nedala jsem na ně, měla v 37 letech další dceru, která nám už 1O let dělá jen samou radost. Ty, které mne od dalšího těhotenství zrazovaly, mi ji dnes závidí, protože mají děti už dávno samostatné a s manželem bez dětí jim doma připadá prázdno. Jestli něčeho lituji, tak toho, že jsem ještě tak po 2-3 letech neměla čtvrté dítě, protože nejmladší dcera by te´d mela ráda doma ještě nějakého vrstevníka. Vůbec se toho nebojte, zvládne se to dobře psychicky i finančně, to jedno dítě navíc není takový problém. Veruna

Anonymni  04.10.03 22:46
Těžké rozhodování

Taky bych ve svych 37 letech chtela miminko,mam dcery 15 a 12let,pritel jezdi jen na vikendy holky maji svoje zajmy a ja se citim sama.Presto mam strach jestli nejsem stara a jestli lze bez problemu otehotnet po 10 letech uzivani HA.Uvitam radu maminky ktera je nebo byla v podobne situaci.Romana

Anonymni  07.10.03 07:42
Těžké rozhodování

V prosinci mi bude 38 let a zároveň se mi v té době narodí můj syn. Třetí dítko v pořadí. Starší syn má 18 let, dcera téměř 17. Až na počáteční nevolnosti snáším vše skvěle a určitě vše prožívám jinak než při prvních dětech. Vím, že mi přibude spousta starostí (finančních, pracovních apod), ale strašně moc se na všechno těším a věřím, že všechno zvládnu. P.S. Nejsme staré! Jsme zkušené a budeme skvělé mámy a alespoň já si konečně své třetí mimčo v klidu „vychutnám“. Mějte se všichni moc a moc krásně. Zdenka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Reklama