Kontaktní čočky - junior

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6676
27.11.21 13:17

Kontaktní čočky - junior

Ahoj, můžete mi prosím poradit, kde a jaké kontaktní čočky kupujete dětem? (konkrétně 13 let)
Ptám se proto, že doktorka nám dala zkušební pár, řekla, jaký na to koupit roztok a že prý ty čočky můžeme buď kupovat přes internet (což by prý pro dítě nedělala, neb jsou v nich ftaláty) nebo objednat u ní a vyzvednout si je.

Cenu ani nevím, to jsem ještě ani neřešila…jen prostě když si představím tu logistiku - myslet na to, zavolat jí a pak ještě tam ten lán cesty jet jen tak na otočku vyzvednout čočky mezi dveřmi…tak ke všem ostatním povinostem už se mi moc nechce.
Já jsem žila v nějakém bláhovém domění, že zadu do optiky - koupím čočky jakékoli :nevim: 8o

Jak to teda je? Jsou to první kontaktní čočky v širší rodině, tak opravdu nemám nejmenší zkušenosti s tím :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
294
27.11.21 13:35

Nosím čočky řadu let. Koupit jakékoliv nemůžeš, všechny nejsou stejné. Jednou jsem si koupila jinou značku se stejnými parametry na dovce za zapomenuté a škrábaly mě. Zkus se podívat, jestli ty co ti dala se dají i objednat na netu. Nebo zajít do optiky, nechat si nějaké vyzkoušet a pak zase objednávat na netu. Já to kdysi riskla objednala si na netu známou značku a sedly mi, ale nechala jsem si to stejně pak skouknout od odborníka. Teď už objednávám furt ty stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4357
27.11.21 13:40

Objednávám na netu.

Myslím, že čočky „seženeš jen u doktorky“ bude podobná věc jako vlasová kosmetika „seženeš jen v salónu“ - ještě jsem reálně na nic, co by se nedalo koupit online, nenarazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6676
27.11.21 13:47

@Hojuza šmarjá, já mysela, že řeším jenom jak je to silné a ne ještě značku :roll: no to nedám… :lol: Na druhou stranu, syn říká, že někdy má z nich takový trochu pocit, jakoby měl v oku spadlou řasu, tak jestli naopak není na místě cíleně vyzkoušet i jinou značku, jestli by nesedly i lépe…? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11914
27.11.21 14:04

@vulpes je treba zkouset, ktere sednou. I po více jak dvaceti letech obcas menim znacku, protoze mam pocit, ze ty dosavadni mi prestaly vyhovovat. Osvedcene znacky muzes normalne kupovat na netu. Doktorka chce jenom vydelat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
27.11.21 14:54

@vulpes nelze koupit jakékoli čočky daných dioptrií, musí mít ještě to správné zakřivení a průměr a i tak některé sednou a některé nesednou, takže vyzkoušet a kupovat ty zcela stejné

pokud junior má čočky jen sem tam, tak pak jednodenní, ty jsou navíc nejlépe snášené, pokud je chce nosit hodně, tak 14denní, nebo měsíční, ale je to na počet dnů, ne nošení! A nevěřit, že lze mít čočky v oku v kuse týden, sice se takové vyrábějí (vyráběly), ale byť to vyloženě neubližuje, tak to oku zrovna nesvědčí

jinak, svého času jsem objednávala čočky i z USA, vyplatilo se to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19627
27.11.21 15:36

Najed si na stránky, které prodávají čočky a podle dioptrii a těch dvou údajů, ktere by ti měla říct doktorka si čočky vybereš. Žádná věda. Já tak už vyzkoušela kde co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9033
27.11.21 15:44

Kupuju na internetu. Dioptrie a zakřivení vždy stejné. A kupuju jednorázové, nosí je jen někdy. Mají i v optice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat